Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı.

17 Mayis 2019 - 16:20:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı.
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Turizm Teşvik Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere toplandı.
AK Parti Antalya milletvekili Atay Uslu kanun teklifi hakkında bilgi verdi. Uslu, şöyle konuştu: ’’2003 yılında Gelen turist sayısı 16 milyondu, bu 2018 yılında 46 milyona ulaştı. Türkiye’nin 2003 yılındaki turizm geliri 13 milyar 750 milyon dolardı, 2018 yılında 30 milyar dolara yaklaştı. 2023 için AK Parti hükumetlerinin 50 milyon turist hedefi vardı. İnşallah bu yıl içerisinde bu sayıyı yakalayacağız. 2018 Ocak-mart döneminde 5.1 milyon turist Türkiye’ye gelmişti, 2019 yılında aynı dönemde 6.9 milyona ulaştı. 2023 yılı hedefimizi revize ediyoruz çevre 70 milyona çıkartıyoruz. 2002 yılında 127 olan mavi bayraklı plaj sayısı 463’’e ulaştı. Avrupa’nın üçüncü sırasındayız.’’
Uslu, sınıflandırma çalışmalarında sektör temsilcisinin bulunmadığı hallerde bürokrasiyi azaltarak iki bakanlık kontrolünün yeterli olacağını söyleyerek, ’’Turizm personelli geldiğinde Nisan ayında otele geliyor, Kasım ayında çıkıyor. Konaklama imkanları daha çok otellerin alt katları, kalitesiz yaşam standartlarının olduğu yerlerde oluyor. Ev kiralamak isterse, ev yetmiyor veya kiralar yüksek noktalara geliyor. Personel lojmanları yapımı konusunda Bakanlığa yetki verilmesini öngörüyoruz. Personel işçin tahsis ettiğimiz yer, tahsis edilen yer içinde olmayacak, Deniz kenarında olmayacak. Yalnızca personel için kullanılacak’’ ifadelerini kullandı.
Su altı dalış turizmine işaret eden Uslu, ’’Akdeniz’de flora ve fauna dışında ticari hareketlilik olduğu için ticari batıklar da var. Geçen aylarda bin 600 yıllık batık bulundu. Çanakkale’de deniz savaşı olmuş. Çanakkale’de dünyada eşi benzeri olmayan bir batık envanteri var. Geçmiştir bir takım sebeplerle dış turizmine kapatılmış.dalış turizmine özel nitelikli yerleri açabilirsek dalış sporlarını geliştirmiş olacağız’’ şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Atatürk Havalimanı’nda hastane binasının yapımına başlandı
Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı’nda yapımına başlanan bin yataklı pandemi hastanesinin tek katlı bina bölümünün inşasına başlandı. Hummalı çalışma havadan görüntülendi.
16.04.2020
Gaziosmanpaşa Belediyesi yüz koruyucu siperlik maske üretimine başladı
Gaziosmanpaşa Belediyesi Türkiye’nin korona virüs ile mücadelesine verdiği desteklere bir yenisini daha ekleyerek, sağlık çalışanları için yüz koruyucu siperlik maske üretimine başladı. Günlük 100 adet olarak üretilecek maskelerin üretiminde 3D yazıcılar kullanılacak.
16.04.2020
Euroleague sekizli finalle tamamlanabilir
Euroleague CEO’su Jordi Bertomeu, ligde final-four organizasyonunun mayıs ayında gerçekleştirilemeyeceğini açıkladı. Bertomeu, "Euroleague’de play-off yerine sekizli final oynatabiliriz" dedi.
16.04.2020
Sınava hazırlanan öğrenciler,online eğitim sürecinde kendi rutinlerini oluşturmalılar
Korona virüs salgını nedeniyle Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamı, MEB tarafınca geçtiğimiz günlerde ilk dönemi kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmişti. Yüksek öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ise ÖSYM 25-26 Temmuz 2020’de yapılacağını açıklandı. Bu kapsamda okulların uzaktan eğitime geçmesiyle sınava hazırlık süreci de online ortama taşındı. Uğur Okulları Psikolojik Danışmanlık Rehberlik ve ARGE’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Sezgin, sınava hazırlık öğrencilerine tavsiyelerde bulundu. Sezgin, öğrencilerin online eğitim sürecinde kendi rutinlerini oluşturmalarının ve bilgilerinin yanında becerilerine de odaklanmalarının altının çizdi.
16.04.2020
“Covid-19 salgını bireyi yeniden tanımlayacak”
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrasında dünyanın nasıl bir şekil alacağı tartışmaları derinleşirken, İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Şen ise Covid-19 salgını sonrası dijitalleşmenin daha da yoğunlaşarak uzun vadede “birey” kavramının yeniden tanımlanacağını ileri sürdü.
16.04.2020
Kılıçdaroğlu, sanatçılar ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçılarla bir video konferans toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Covid-19 salgını döneminde sanatçıların yaşadığı sorunlar ele alındı.
16.04.2020
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 32 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 340 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 24 BİN 589 TEST YAPILIRKEN, BİN 141 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN BİN 92 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 32 CAN KAYBI, BİN 141 YENİ VAKA”
"UYKUSUZLUĞUNUZU KAHVEYLE BASTIRMAYIN"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR