Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı.

17 Mayis 2019 - 16:20:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm komisyonu toplandı.
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Turizm Teşvik Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere toplandı.
AK Parti Antalya milletvekili Atay Uslu kanun teklifi hakkında bilgi verdi. Uslu, şöyle konuştu: ’’2003 yılında Gelen turist sayısı 16 milyondu, bu 2018 yılında 46 milyona ulaştı. Türkiye’nin 2003 yılındaki turizm geliri 13 milyar 750 milyon dolardı, 2018 yılında 30 milyar dolara yaklaştı. 2023 için AK Parti hükumetlerinin 50 milyon turist hedefi vardı. İnşallah bu yıl içerisinde bu sayıyı yakalayacağız. 2018 Ocak-mart döneminde 5.1 milyon turist Türkiye’ye gelmişti, 2019 yılında aynı dönemde 6.9 milyona ulaştı. 2023 yılı hedefimizi revize ediyoruz çevre 70 milyona çıkartıyoruz. 2002 yılında 127 olan mavi bayraklı plaj sayısı 463’’e ulaştı. Avrupa’nın üçüncü sırasındayız.’’
Uslu, sınıflandırma çalışmalarında sektör temsilcisinin bulunmadığı hallerde bürokrasiyi azaltarak iki bakanlık kontrolünün yeterli olacağını söyleyerek, ’’Turizm personelli geldiğinde Nisan ayında otele geliyor, Kasım ayında çıkıyor. Konaklama imkanları daha çok otellerin alt katları, kalitesiz yaşam standartlarının olduğu yerlerde oluyor. Ev kiralamak isterse, ev yetmiyor veya kiralar yüksek noktalara geliyor. Personel lojmanları yapımı konusunda Bakanlığa yetki verilmesini öngörüyoruz. Personel işçin tahsis ettiğimiz yer, tahsis edilen yer içinde olmayacak, Deniz kenarında olmayacak. Yalnızca personel için kullanılacak’’ ifadelerini kullandı.
Su altı dalış turizmine işaret eden Uslu, ’’Akdeniz’de flora ve fauna dışında ticari hareketlilik olduğu için ticari batıklar da var. Geçen aylarda bin 600 yıllık batık bulundu. Çanakkale’de deniz savaşı olmuş. Çanakkale’de dünyada eşi benzeri olmayan bir batık envanteri var. Geçmiştir bir takım sebeplerle dış turizmine kapatılmış.dalış turizmine özel nitelikli yerleri açabilirsek dalış sporlarını geliştirmiş olacağız’’ şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "S-400 konusunu Türkiye için kriz haline dönüştürülmesini iyi niyetli görmüyoruz."
06.08.2019
ABD’nin yeni Büyükelçisi Satterfield Anıtkabir’de
ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.
04.09.2019
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada,
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ziyareti sonrasında yaptığı açıklamada, "Üst solunum yolu enfeksiyonu durumu var. Tedavisine evinde devam edilecek" dedi.
23.09.2019
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile görüştü.
08.09.2019
İYİ Parti Milletvekili Nuhoğlu’na iki oturum çıkarma cezası
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu’na TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a hakaretten iki oturum çıkarma cezası verildi.
15.05.2019
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "İdlib’de Türk konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin, "İdlib’de sükunetin sağlanması için Rusya ile görüşmelerimizi yapıyoruz. Esasen İdlib Suriye’nin geleceği bakımından kritik bir konu, rejim ve muhalefet arasında devam eden Astana süreci ve her an açıklayabileceğimiz anayasa komisyonu gibi güven arttırıcı adımlar önemli bir konu burada ateşkesi sağlamamız lazım. Rejimin garantörü kim Rusya ve İran, İdlib için atabileceğimiz adımları, konuları konuşurken bu tip saldırıların felakete yol açabileceğini ifade ediyoruz. Rejimin ateşle oynamaması gerekiyor."
20.08.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR