Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İstanbul öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyenlerle olmaz”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’de ciddi deneyime sahip olan Binali Yıldırım kardeşimizi biz İstanbul’umuza layık gördüysek bunun sebebi var. Dünyada seçilmiş bir şehir İstanbul, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir şehir. Bu şehre öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz” dedi.

17 Mayis 2019 - 23:10:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’de ciddi deneyime sahip olan Binali Yıldırım kardeşimizi biz İstanbul’umuza layık gördüysek bunun sebebi var. Dünyada seçilmiş bir şehir İstanbul, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir şehir. Bu şehre öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde muhtarların katılımıyla düzenlenen iftar programına katıldı. İftarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım eşlik etti.

“28 Şubat’tan, 27 Nisan bildirisine, 15 Temmuz’a kadar sayısız sabıkaları var”
Tarihte yapılmış seçimlerden örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “1946 seçimlerine kadar tek parti seçimi olduğu için demokrasiden söz edemeyiz. Türkiye’ye demokrasi getirdiğini söyleyenlerin modeli ise 1946 seçimlerinde açık oy gizli tasniftir. O zaman CHP vardır. Nereye attığını biz göreceğiz diyordu, o zamanın CHP’lileri sayımı da gizli yapacağız diyorlar da, 1960 darbesinde seçilmiş başbakanı dar ağacında sallandırmak bunların demokrasi anlayışıdır. Bu konuda 28 Şubat’tan 27 Nisan bildirişini hatta 15 Temmuz’a kadar sayısız sabıkaları vardır. Teröristlerle dirsek temasında olmak bunların demokrasi anlayışına aykırı değildir. Kandil’dekilerle işbirliği yapanlar bunlar, yolda beraber yürüyenler bunlar, bölücü terör örgütten aleni destek almaktan, FETÖ’nün taşeronluğuna soyunmaktan asla çekinmezler. Millet olarak maruz kaldığımız bütün saldırıların üstesinden geldiğimiz, birliğimize beraberliğimize, vatanımıza, bayrağımıza ezanımıza devletimizin geleceğimize olan güçlü bağlılığımız sayesinde bugünlere geldik ve bunu başardık. Bugünde Türkiye için demokrasiden hukuk devletinden sosyal devletten 82 milyonun tamamını kucaklayan ve Türkiye ortak paydasından başka çözüm yolu görmüyor ve düşünmüyoruz. Onun için tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bizim başka çıkış yolumuz yok” dedi.

“Türkiye demokrasisiyle, ekonomisiyle yerle yeksan olsa bunlar zil takıp oynarlar”
"Birileri kara bulutlar toplamaya çalışıyor" diyerek konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye kalkınacaksa büyüyecekse 2023 hedeflerine ulaşacaksa bu anlayışla başaracağız. Birileri ülkemizin başına kara bulutlar toplamaya, içerideki dinamiklerin moralini bozmaya dışarıya karşı olumsuz bir tablo çizmeye çalışıyorlar. Türkiye yarın demokrasisi ve ekonomisiyle yerle yeksan olsa bunlar var ya adeta zil takıp oynar. Ülkemizde milletimizle gönül bağı kopmuş, 1 asır önce mandacı zihniyet artığı geleceğini dünyanın başka yerlerinde gören tuzu kuru tiplerdir. Eğitimlerinden kazanımlar kadar bu ülkeye borçlu olanlar. Buldukları ilk fırsatta milletimizi sırtından hançerlemekten vazgeçmezler. Bizim ve bu salondaki kardeşlerimizin bu 82 milyon vatandaşımın bu ülkeden ve bu devletten başka yeri yoktur. Ecdadımızın yaptığı gibi ezanlarımızın dinmemesi bayrağımızın dinmemesi için bütün gücümüzle vatanı savunacağız. Dün İstiklal harbinde ve Çanakkale’de, bugün 15 Temmuz’da yarın tehdit nerede karşımıza çıkarsa orada kanımızın sonuna kadar savaşacak ama boynumuza tasma taktırmayacağız. Gerekirse bu boyunlar kopar, fakat asla çekilmeyen, horlanmaya, eğilmeye gelmez, kimlerle benim muhtarlarımla beraber. Türkiye’yi ve Türk milletini tehditlerle yola getireceklerini sanan ne bizim nede kendi tarihlerinden haberi olmayanlar. Bu günkü nesiller hatırlamayabilirler, ama Türk milletinin ne olduğunu dedelerine sorarlarsa onlara anlatır. Ülke olarak gücümüzü asıl kaynağı olan milletimizin asil duruşunu evlatlarımıza aktarmak her birimizin görevidir” diye konuştu.

“İstanbul’a öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyenlerle olmaz”
Külliye’de muhtarları ağırlamaya devam edeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Külliye’de milletin evinde şuana kadar 25 bine yakın değerli muhtar kardeşimi ağırladım. Devam edecek 50 bini aşkın muhtar kardeşimizle külliyede buluşmaya yemeği yiyip ikramları yapmaya devam edeceğiz. Bir yol arkadaşımı, dava arkadaşımı tecrübeleriyle deneyimleriyle ulaştırma bakanlığından ardından TBMM başkanlığına onun öncesinde başbakanlığı varıncaya kadar Türkiye’de ciddi deneyime sahip olan Binali Yıldırım kardeşimizi biz İstanbul’umuza layık gördüysek bunun sebebi var. Dünyada seçilmiş bir şehir İstanbul, Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan bir şehir. Bu şehre öyle bu işlerden anlamayan, belediyeciliği bilmeyen tanımayan bunlarla olmaz. Bakın boğazın altından bir Marmaray ve Avrasya geçiyor değil mi? Bunu Binali Bey’in bakanlığı benimde başbakanlığım döneminde yaptık. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptım, denizin altından geçenlere de karşı çıktılar. İstanbul’u bunlara nasıl teslim edeceğiz. Susuzluk kimin döneminde vardı, çöp dağları kimin döneminde vardı hatırlayın. Belediyecilik bizim işimiz, bunu da İstanbul’da sizlerle beraber biz başarırız. Bu yolda beraber olalım, bizi yalnız bırakmayın ve inşallah Ramazan’ın ardından yapacak 23 Haziran seçimlerinden zaferle çıkalım, İstanbul’umuzu emin ellere teslim etmiş olalım” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yabancı dilde İhlas Koleji farkı
Cambridge Üniversitesi tarafından ülkemizde yapılan İngilizce derecelendirme sınavlarına girerek başarılı olan İhlas Koleji öğrencileri sertifikalarını düzenlenen törenlerle aldılar.
24.10.2019
Çankaya’da Cumhuriyet coşkusu
Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet’in 96. yılını Anıtkabir’e meşaleli yürüyüş ve Anıtpark’ta Athena konseriyle kutlayacak. Cumhuriyet Haftası başlığında yapılacak kutlamalar kapsamında ayrıca Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde "Cumhuriyet Konferansları" gerçekleşecek.
24.10.2019
Kırmızı yüzün sebebi cilt hastalığı olabilir
Halk arasında kırmızı yanaklar çoğu zaman bir sağlık göstergesi olarak bilinse de, aslında kırmızı yüz bir cilt hastalığının belirtisi olabilir.
24.10.2019
Çankaya’da gecekonduya yer yok
Çankaya’da planlı ve sağlıklı yapılaşma için çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, gecekondu yıkımlarına devam ediyor. 2019 yılında yıkımı gerçekleştirilen gecekondu sayısı 134’e ulaştı.
24.10.2019
Obezite tedavisinde Endobariyer Tekniği
Obezite Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Emin Ersoy, "EndoBariyer tekniğiyle ilgili henüz detaylı klinik çalışma sonuçları olmamasına rağmen ilk sonuçlar olumlu ve uygulanabilir görülüyor. Obezite ile mücadelede uygulanan yöntemler arasında cerrahi dışı bir alternatif teknik olması nedeni ile önemli fakat cerrahinin yerini alacağını söyleyemeyiz" dedi.
24.10.2019
Kıran operasyonunda terör örgütüne ait sığınak bulundu
Jandarma Genel Komutanlığı, devam eden Kıran operasyonları ile PKK/KCK terör örgütünün lojistik ve ikmal kaynaklarına darbe indiriyor. Operasyonlarda terör örgütünün silah ve lojistik malzemelerinin depolandığı bir sığınak ele geçirildi.
24.10.2019
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 32 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 340 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 24 BİN 589 TEST YAPILIRKEN, BİN 141 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN BİN 92 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 32 CAN KAYBI, BİN 141 YENİ VAKA”
"UYKUSUZLUĞUNUZU KAHVEYLE BASTIRMAYIN"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR