İçişleri Bakanı Soylu, NEYAD’ın geleneksel iftarına katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz” dedi.

17 Mayis 2019 - 23:20:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz” dedi.
Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (NEYAD) 5’inci Geleneksel iftarı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Fatih’te gerçekleştirildi. İftara Bakan Soylu’nun yanı sıra kısa bir süre önce Müslüman olan Amerikalı sanatçı Della Miles ile birlikte çok sayıda NEYAD üyesi ve hayırseverler katıldı. Bakan Soylu iftar programına katılan Amerikalı sanatçı Miles ile bir süre sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

“Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz”
NEYAD’ın iftar programında konuşan İçişler Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz. Kendi bağımsızlığımız adına adım atabilme kabiliyetine sahibiz. Bize dur otur diyenlere hayır bizimde söyleyecek sözümüz var deme kabiliyetine sahibiz. Bu kabiliyet sadece devlet adına, memleket adına değil aynı zamanda bir millet adına kabiliyet. Bu milletin dünyaya söyleyecek sözü var. Ve dünyaya gösterecekleri var” dedi.

“Ağır yükümüz Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır”
Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymak yükünün olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Bu ülkede 457 bin Suriyeli çocuk doğdu. Biz başka ülkelerde yaşayıp da orada hayat hakkına sahip olmayan belki de görüp göremediğimiz 457 bin çocuk 457 bin alem oldu bu ülkede yükümüz ağır. Yükümüz sadece ekonomiyi daha iyi bir noktaya götürebilmek değil, yükümüz sadece şehitlerimizi yüceltmek değil, yükümüz sadece memleketimizi daha iyi bir yere getirmek değil aslında ağır olan yükümüz bu coğrafyadan ve Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır” dedi.
Konuşmaların ardından Süleyman Soylu, NEYAD’a bağış yapan hayırseverlere plaket takdim etti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Fatih’teki yabancı uyruklu kadını öldüren zanlılar yakalandı
Fatih’te bir apartman dairesinde Tacikistan uyruklu kadının ölü bulunmasıyla ilgili aranan 3 şüpheli Bursa’da yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanan şüpheliler İstanbul’a getirildi.
28.06.2019
İçişleri Bakanlığı Hakkari’de 3 askerin şehit olduğunu duyurdu
İçişleri Bakanlığı, Hakkari merkez kırsalında devam eden operasyonlarda 3 jandarma personelinin şehit olduğunu 1 jandarma astsubay çavuşun yaralandığını duyurdu.
14.07.2019
Nallıhan’ın yarım asırlık berberi zamana direniyor
Ankara Nallıhan’da 1969 yılından beri berberlik yapan Fevzi Boz, çalışmayı sevdiği için bu mesleğe devam ettiğini söyledi.
19.06.2019
Başkonsolos Kondori’den TTSO’ya veda ziyareti
İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondori, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na (TTSO) veda ziyaretinde bulundu.
16.05.2019
Dünyanın en büyük adliyesinde ele geçirilen suç eşyaları sergilendi
Dünyanın en büyük adliyesi olan Kartal Anadolu Adalet Sarayı’nda 2019 yılı içerisinde adliye girişinde üst aramasında ve araba bagajlarında ele geçirilen suç eşyaları sergilendi. 8 bin 500 suç eşyasının bulunduğu sergide, motorlu testere, samuray kılıcı, kartvizit ve kalem görünümlü bıçaklar ile elektroşok cihazları dikkat çekti.
24.05.2019
Deri sektöründen yılın ilk dört ayında 600 milyon dolara yakın ihracat
Deri sektörü yılın ilk 4 aylık bölümünde 171 ülkeye toplam 582 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
23.05.2019
DOÇ. DR. BAŞARAN MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA UYARDI
DİŞLERDE RENK DEĞİŞİMİNE DİKKAT
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERLERİ
‘YAZ’ DEYİP DE GEÇMEYİN CİLT VE SAÇ BAKIMI ÖNEMLİ
GÜMÜŞHANE’DEKİ İSHAL SALGININDA HASTANEYE MÜRACAAT EDENLERİN SAYISI 172’YE YÜKSELDİ
"BACAKLARDA AĞRI, UYUŞMA VE İDRAR KAÇIRMA OMURİLİK KANAL DARLIĞI HABERCİSİ OLABİLİR"
ANİ SİNİRLENMELER ALZAYMIR BELİRTİSİ OLABİLİR
YENİ DOĞAN BEBEKLERDE ’ÇARPIK AYAK’ SORUNUNA DİKKAT
EKSİK DİŞLER YÜZDE KIRIŞIKLIĞA NEDEN OLUYOR
UZMANLARDAN "YAZIN BOL AYRAN TÜKETİN" TAVSİYESİ
KAS HASTALIKLARI İLE İLGİLİ STK’LAR BAKANLIKTA BİR ARAYA GELDİ
ANNE BABA OLMAK NEDEN GÜÇLEŞİYOR

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR