İçişleri Bakanı Soylu, NEYAD’ın geleneksel iftarına katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz” dedi.

17 Mayis 2019 - 23:20:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz” dedi.
Nil Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (NEYAD) 5’inci Geleneksel iftarı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Fatih’te gerçekleştirildi. İftara Bakan Soylu’nun yanı sıra kısa bir süre önce Müslüman olan Amerikalı sanatçı Della Miles ile birlikte çok sayıda NEYAD üyesi ve hayırseverler katıldı. Bakan Soylu iftar programına katılan Amerikalı sanatçı Miles ile bir süre sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı.

“Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz”
NEYAD’ın iftar programında konuşan İçişler Bakanı Süleyman Soylu, “Biz dönem dönem zayıfa düştük. Ama bugün son 300 yılın yani Karlofça’dan itibaren kendimizi bulduğumuz en güçlü dönemimizdeyiz. Etrafımızdaki coğrafya adına söz söyleyebilme kabiliyetine sahibiz. Kendi bağımsızlığımız adına adım atabilme kabiliyetine sahibiz. Bize dur otur diyenlere hayır bizimde söyleyecek sözümüz var deme kabiliyetine sahibiz. Bu kabiliyet sadece devlet adına, memleket adına değil aynı zamanda bir millet adına kabiliyet. Bu milletin dünyaya söyleyecek sözü var. Ve dünyaya gösterecekleri var” dedi.

“Ağır yükümüz Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır”
Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymak yükünün olduğunu vurgulayan Bakan Soylu, “Bu ülkede 457 bin Suriyeli çocuk doğdu. Biz başka ülkelerde yaşayıp da orada hayat hakkına sahip olmayan belki de görüp göremediğimiz 457 bin çocuk 457 bin alem oldu bu ülkede yükümüz ağır. Yükümüz sadece ekonomiyi daha iyi bir noktaya götürebilmek değil, yükümüz sadece şehitlerimizi yüceltmek değil, yükümüz sadece memleketimizi daha iyi bir yere getirmek değil aslında ağır olan yükümüz bu coğrafyadan ve Anadolu medeniyeti insanlığı bütün dünyaya yaymaktır” dedi.
Konuşmaların ardından Süleyman Soylu, NEYAD’a bağış yapan hayırseverlere plaket takdim etti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Üniversite dönemi gençlerin psikolojisini etkiliyor
Uzman Psikolog/Pedagog Reyhan Ateş Yücel, üniversiteli olmanın sadece bir meslek ve diploma edinmek olmadığını, bundan çok daha fazlası olduğunu belirterek, "Kendini yeniden bulma, isteği yönünde hayatını şekillendirmeye başlama, daha bağımsız olma vb. gibi farklı gelişimleri içinde barındırır" dedi.
07.09.2019
(Özel) Güngören’de taciz iddiası ortalığı ayağa kaldırdı
İstanbul Güngören’de genç kızı taciz ettiği iddiasıyla bir kişi polis tarafından gözaltına alınırken, esnaf linç girişimde bulundu. Kalabalığı dağıtmak isteyen polis ekipleri havaya ateş açtı.
07.09.2019
Gümüşhane artık lavanta kokuyor
Lavanta üretimi Gümüşhane’de ilk kez denendi ve yüzde 100 başarıya ulaşıldı. Çiftçiler 1 dönüm lavanta bahçesinden 30 yıl boyunca her yıl 5 bin lira kazanacak.
07.09.2019
Gazeteci ve Tarihçi Olsi Jazexhi, Doğu Türkistan’daki toplama kamplarını anlattı
Çin’in davetiyle DoğuTürkistan’da toplama kamplarını ziyaret eden Gazeteci ve Tarihçi ve Olsi Jazexhi, kamplardaki izlenimi anlattı. Jazexhi, Uygur Türklerinin namaz kılmalarına ve dua etmelerine izin verilmediğini söyledi.
07.09.2019
Beylikdüzü’nde siyasi parti başkanları Çardak Altı söyleşilerinde bir araya geldi
Beylikdüzü’nde Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında düzenlenen Çardak Altı Sohbetleri’nin konuğu, siyasi partilerin ilçe başkanları oldu.
07.09.2019
(Özel) Kadıköy’deki dev duvarları ve kaldırımları süsleyen resimler havadan görüntülendi
Kadıköy’de gerçekleşen mural festivali kapsamında dev binalar ve kaldırımlar devasa resimlerle süslendi. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ünlü sanatçı Gülriz Sururi’nin Moda merdivenlerine yapılan resmi ile 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg’in resimleri büyük ilgi gördü. Havadan da görüntülenen devasa eserler vatandaşların beğenisini kazandı.
07.09.2019
AKCİĞER SAĞLIĞI VE YOĞUN BAKIM DERNEĞİ’NDEN ’31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ’ MESAJI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN COVİD-19’A KARŞI PERSONEL SERVİS ARAÇLARIYLA İLGİLİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
1 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK NORMALLEŞME SÜRECİNDE YAPILMASI GEREKENLERİ ANLATTI
"OMUZ AĞRISI CİDDİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİ OLABİLİR"
SAÇ EKİMİNDE SAÇIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİNE DİKKAT
ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ İKİNCİ KORONA DALGASININ ŞOKUNU YAŞIYOR
“YEMEĞİMİ PAYLAŞAYIM” DERKEN, ÖLÜME YOL AÇABİLİRSİNİZ
PANDEMİ DÖNEMİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ
“KALICI KALP PİLİ KİOSKU” İLE HASTA VE DOKTOR ARASINDAKİ TEMAS EN AZA İNİYOR
KORONA VİRÜS İLE BİTKİ BAZLI ET ÜRÜNLERİ SATIŞI İKİYE KATLANDI
TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI ARİTMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİNDE
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR