Türkiye’de yerli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi
Terör saldırıları ve patlama özelliği bulunan gaz ve yakıt kullanılan çalışma alanları ile konutlarda kullanılmak amacıyla yerli ve milli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi.

18 Temmuz 2019 - 10:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Terör saldırıları ve patlama özelliği bulunan gaz ve yakıt kullanılan çalışma alanları ile konutlarda kullanılmak amacıyla yerli ve milli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi.
ALFOEX Savunma ve Güvenlik Sistemleri tarafından geliştirilen ALFOEX-PLO 573 adı verilen sistemin tanıtımı dolayısıyla firmanın Ankara’daki genel merkezinde bir basın toplantısı düzenlendi. ALFOEX Savunma ve Güvenlik Anonim Şirketi Genel Müdürü Bayram Aytaşgın, “Biz Milgüç ve Alfo-Ex firması olarak Ar-Ge odaklı, üretim odaklı, yüzde 100 milli ürün üretmeye odaklı bir firmayız. Amacımız yurt dışı bağımlılığını eksi yönde düşürüp, ülkemizde milli olarak ürettiğimiz ürünleri pazara sunmak ve yurt dışına pazarlamak” şeklinde konuştu.
Sistemin önemini anlatan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise, “İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak bu projenin her yerinde mühendislik fakültemiz ve diğer uzman kadromuzla yanlarında olacağız. Konu insan sağlığı, yaşamı ve yaşama hakkının korunması. O nedenle son derece önemli bir projeden bahsediyoruz. Ama asıl önemli olan kısmı adına ’milli güç Milgüç’ dendiği kısım. Hepimiz heyecan duymalıyız” ifadelerini kullandı.

“Bu yolculuk istiklal yolculuğudur, istiklal yürüyüşüdür”
Projeyle büyük övünç duyulması gerektiğini dile getiren Hacısalihoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye büyük bir yolculuğun ve büyük bir mücadelenin içinde, bunu unutmamamız gerekiyor. Bu yolculuk istiklal yolculuğudur, istiklal yürüyüşüdür. Dört taraftan geleceğimize ipotek koymak isteyenlere karşı direne direne, çarpışa çarpışa bu günü gördük. Birkaç gün önce 15 Temmuz’u andık. Unutmayalım ki unutulan ihanet tekrarlanır. Dersler çıkarmalıyız, yani 15 Temmuz’u unutan Çanakkale’yi unutur. Bugün itibarıyla S-400’leri konuşuyoruz. Ben uluslararası ilişkiler profesörüyüm, akademik ömrüm uluslararası güvenlik stratejileri üzerine geçti. Bilesiniz ki dünyadaki o büyük görünen kürenin siyasi ajandası aslında çok dardır. En verimli, en bereketli topraklardır asıl işin döndüğü yer. Onun da tam orta yerindeyiz ve uluslararası ilişkiler bir bilek güreşi, bir güç mücadelesidir. Güçlü olanın ayakta kaldığı bir alandır. Biz S-400’lerle ortak üretime geçeceğiz, çünkü yeni bir iklimin içerisindeyiz. Yerli ve milli üretim kapasitemiz milli savunma sanayiinde yüzde 20’lerden 60’lara, hatta 70’lere doğru tırmanıyor. Bu proje de onun bir parçasıdır, bunu bilesiniz. Dolayısıyla Türkiye çatısını örüyor şimdi, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Suriye’nin, Irak’ın kuzeyinde stratejik üstünlük bize geçiyor. Bunu unutmayın. Doğu Akdeniz’e en uzun sahili olan ülke biziz. Ama bugün denizimiz olmasın isteniyor, bunu bilin. Barbaros ve Yavuz gemileri sondajlara başladı. İsteniyor ki Antalya körfezine hapsolalım ve burada bulunan, belki de bizim bu cari açık diye tabir ettiğimiz şeyi kapatacak kaynak oradadır. O yüzden herkes, özellikle genç nesil bu mücadelenin farkına varmalıdır.”
Basın toplantısına ALFOEX Savunma ve Güvenlik Anonim Şirketi Genel Müdürü Bayram Aytaşgın, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlhan Yaşar Hacısalihoğlu, 3E Grup Şirketler CEO’su Rüçhan Derici, A-Sınıfı İş Güvenliği Uzman Mühendisi Ali Turan, iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ile çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda Alfoex 573 sistemini anlatan video gösteriminin ardından projenin uygulamalı tanıtımı gerçekleşti.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Türkiye endüstri 4.0’a ne kadar hazır
Üretimde, insan iş gücünü azaltması beklenen endüstri 4.0 teknolojinin gelişmesiyle yakın bir zamanda uygulamaya konacak. Tam otomasyonla makinelerin birbirleriyle iletişim kurması ve pek çok mesleğin tarihe kavuşması bekleniyor. Ekonomisi, ucuz iş gücüne dayanan ülkelerin endüstri 4.0’a nasıl tepki vereceğini ve Türkiye’nin ‘tam otomasyon’ çağına ne kadar hazır olduğunu İstanbul Aydın Üniversitesi Endüstri 4.0 Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cem Savaş Aydın anlattı.
24.07.2019
Yurt dışından getirilen ürünlere ilişkin Gümrük Genel Tebliği’nde güncelleme yapıldı
Ticaret Bakanlığı tarafından Gümrük Genel Tebliği’nde 29 Haziran’da yapılan düzenleme ile birlikte yurt dışından getirilen ürünlere ilişkin bazı değişiklikler getirdi.
11.07.2019
Casper’dan yeni telefon: Casper VIA F3
Akıllı telefon pazarına yaptığı iddialı girişi sürdüren Casper’ın teknik ve tasarım özelliklerine sahip yeni akıllı telefonu Casper VIA F3 tüketicilerle buluştu.
30.07.2019
Üretime teknoloji tabanlı ‘Kimya Üretim Modülü’
Türk yazılımcıların geliştirdiği ‘Kimya Üretim Modülü’, kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üretimden planlamaya kadar işleyişi tek bir çatı altına alma amacıyla hizmete sunuluyor.
29.05.2019
TAMBU’dan Dünya Emoji Gününe özel ‘Tambuji’ler
TAMBU, Dünya Emoji Günü’ne özel olarak hazırladığı yeni emojilerini kullanıcıların beğenisine sundu.
16.07.2019
Çekmeköy’de bilişim adına önemli proje: BİLYA
Çekmeköy Belediyesince İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatılan Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyeleri projesi (BİLYA) start verdi. Projenin tanıtım toplantısında konuşan ve gençlere hitap eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” dedi.
18.05.2019
TÜRKİYE’DE HER GÜN BİR BEBEK DMD HASTASI OLARAK DOĞUYOR
TÜRKİYE, ÜÇ BOYUTLU ÇENE YAPABİLEN 5 ÜLKEDEN BİRİ
BALIK PULU HASTALARINA MÜJDE
BAKAN KOCA’DAN "SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET" AÇIKLAMASI
DÜNYADA, 2020’DE 40 MİLYON KİŞİNİN KATARAKT NEDENİYLE KÖR OLACAK
KADINLAR BU HASTALIĞI ERTELEMEYİN
YEDİKLERİNİZ ANNE-BABA OLMA ŞANSINIZI ELİNİZDEN ALABİLİR
(ÖZEL) KIZINI LÖSEMİDEN KAYBEDEN BABA, KÖK HÜCRE BAĞIŞIYLA HAYAT KURTARDI
ZEYTİNYAĞI KANSER RİSKİNİ YÜZDE 50’YE YAKIN AZALTIYOR
TÜSEB KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ KURULDU
HASTALAR TEDAVİ EDİLECEKLERİ ALANA 1 BUÇUK DAKİKADA ULAŞIYOR
TÜRKİYE’DEN DİĞER ÜLKELERE “SAĞLIK ATAŞESİ”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR