Türkiye’de yerli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi
Terör saldırıları ve patlama özelliği bulunan gaz ve yakıt kullanılan çalışma alanları ile konutlarda kullanılmak amacıyla yerli ve milli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi.

18 Temmuz 2019 - 10:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Terör saldırıları ve patlama özelliği bulunan gaz ve yakıt kullanılan çalışma alanları ile konutlarda kullanılmak amacıyla yerli ve milli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi.
ALFOEX Savunma ve Güvenlik Sistemleri tarafından geliştirilen ALFOEX-PLO 573 adı verilen sistemin tanıtımı dolayısıyla firmanın Ankara’daki genel merkezinde bir basın toplantısı düzenlendi. ALFOEX Savunma ve Güvenlik Anonim Şirketi Genel Müdürü Bayram Aytaşgın, “Biz Milgüç ve Alfo-Ex firması olarak Ar-Ge odaklı, üretim odaklı, yüzde 100 milli ürün üretmeye odaklı bir firmayız. Amacımız yurt dışı bağımlılığını eksi yönde düşürüp, ülkemizde milli olarak ürettiğimiz ürünleri pazara sunmak ve yurt dışına pazarlamak” şeklinde konuştu.
Sistemin önemini anlatan İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise, “İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi olarak bu projenin her yerinde mühendislik fakültemiz ve diğer uzman kadromuzla yanlarında olacağız. Konu insan sağlığı, yaşamı ve yaşama hakkının korunması. O nedenle son derece önemli bir projeden bahsediyoruz. Ama asıl önemli olan kısmı adına ’milli güç Milgüç’ dendiği kısım. Hepimiz heyecan duymalıyız” ifadelerini kullandı.

“Bu yolculuk istiklal yolculuğudur, istiklal yürüyüşüdür”
Projeyle büyük övünç duyulması gerektiğini dile getiren Hacısalihoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye büyük bir yolculuğun ve büyük bir mücadelenin içinde, bunu unutmamamız gerekiyor. Bu yolculuk istiklal yolculuğudur, istiklal yürüyüşüdür. Dört taraftan geleceğimize ipotek koymak isteyenlere karşı direne direne, çarpışa çarpışa bu günü gördük. Birkaç gün önce 15 Temmuz’u andık. Unutmayalım ki unutulan ihanet tekrarlanır. Dersler çıkarmalıyız, yani 15 Temmuz’u unutan Çanakkale’yi unutur. Bugün itibarıyla S-400’leri konuşuyoruz. Ben uluslararası ilişkiler profesörüyüm, akademik ömrüm uluslararası güvenlik stratejileri üzerine geçti. Bilesiniz ki dünyadaki o büyük görünen kürenin siyasi ajandası aslında çok dardır. En verimli, en bereketli topraklardır asıl işin döndüğü yer. Onun da tam orta yerindeyiz ve uluslararası ilişkiler bir bilek güreşi, bir güç mücadelesidir. Güçlü olanın ayakta kaldığı bir alandır. Biz S-400’lerle ortak üretime geçeceğiz, çünkü yeni bir iklimin içerisindeyiz. Yerli ve milli üretim kapasitemiz milli savunma sanayiinde yüzde 20’lerden 60’lara, hatta 70’lere doğru tırmanıyor. Bu proje de onun bir parçasıdır, bunu bilesiniz. Dolayısıyla Türkiye çatısını örüyor şimdi, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Suriye’nin, Irak’ın kuzeyinde stratejik üstünlük bize geçiyor. Bunu unutmayın. Doğu Akdeniz’e en uzun sahili olan ülke biziz. Ama bugün denizimiz olmasın isteniyor, bunu bilin. Barbaros ve Yavuz gemileri sondajlara başladı. İsteniyor ki Antalya körfezine hapsolalım ve burada bulunan, belki de bizim bu cari açık diye tabir ettiğimiz şeyi kapatacak kaynak oradadır. O yüzden herkes, özellikle genç nesil bu mücadelenin farkına varmalıdır.”
Basın toplantısına ALFOEX Savunma ve Güvenlik Anonim Şirketi Genel Müdürü Bayram Aytaşgın, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlhan Yaşar Hacısalihoğlu, 3E Grup Şirketler CEO’su Rüçhan Derici, A-Sınıfı İş Güvenliği Uzman Mühendisi Ali Turan, iş yeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ile çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda Alfoex 573 sistemini anlatan video gösteriminin ardından projenin uygulamalı tanıtımı gerçekleşti.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İçişleri Bakanı Soylu: ”Bylock kullanıcısı olmayan, ancak bylock kullanıcısı şahıslar arasındaki mesaj ve mail içeriklerinden örgütle irtibat ve iltisaklı olan, 679’u kamuda halen görevde 2 bin 341 şahıs tespit edilerek bilgiler yine ilgili cumhuriyet başsavcılıkları ile paylaşılmıştır.”
İçişleri Bakanı Soylu: ”Bylock kullanıcısı olmayan, ancak bylock kullanıcısı şahıslar arasındaki mesaj ve mail içeriklerinden örgütle irtibat ve iltisaklı olan, 679’u kamuda halen görevde 2 bin 341 şahıs tespit edilerek bilgiler yine ilgili cumhuriyet başsavcılıkları ile paylaşılmıştır.”
30.11.2019
Ambulans hırsızına 3 yıl 9 ay hapis
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ambulansını çaldığı gerekçesiyle tutuklanan Emre Çelik, hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada 3 yıl 9 ay hapse çarptırılarak tahliye edildi.
30.11.2019
Türkiye’de sistem içi finansal ürünlerin payı son iki yılın en yüksek düzeyine çıktı
ING Türkiye, Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’nın (TTEA) 2019 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, toplam tasarrufların ağırlıklı kısmını oluşturan sistem içi finansal ürünlerin payı yüzde 83 ile geçtiğimiz iki yıldaki en yüksek düzeyine geldi.
30.11.2019
Türkiye Uluslararası Şeker Örgütü’nün yönetim kuruluna seçildi
Uluslararası Şeker Örgütü’nün (ISO) 25-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Londra’da düzenlenen 56’ncı Konsey Toplantısında, Türkiye “ISO Yönetim Kurulu Üyeliğine” seçildi.
30.11.2019
Suzuki Vitara yenilendi
Suzuki Vitara’nın yenilenen modeliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni tasarımıyla daha çekici bir görünüme kavuşan model, yenilenen krom görünümlü ön ızgara ve ön tampon, LED farlar ve parlak alaşımlı 17 inç jantlar dikkat çekti.
30.11.2019
İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya: “2019 yılı itibariyle 1 milyon 370 bin kişi işe yerleştirildi”
İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Eğitim-Bir-Sen Giresun şubesi tarafından düzenlenen ‘Teknolojik dönüşüm sürecinde geleceğin meslekleri’ konferansında konuştu.
30.11.2019
SOMALİ’DEKİ SALDIRIDA YARALANANLAR TÜRKİYE’YE GETİRİLİYOR
“AİLE DESTEĞİ GÖRMEYENLER BAŞKALARININ DAVRANIŞLARINI KOPYALAR”
DİYABETİK NEFROPATİ HAKKINDA BİLGİLER
(ÖZEL) İLAÇ ALMAK İÇİN ECZANEYE GİDİNCE ŞOK OLDU
“TÜYLENME SORUNUNUN ALTINDA FAZLA KİLO OLABİLİR”
HEMŞİREDEN BAŞHEKİM YARDIMCISI HAKKINDA DARP VE HAKARET İDDİASI
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR