Ankara Kent Konseyinden Vali Şahin’e ziyaret
Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.

19 Temmuz 2019 - 10:00:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ve Yürütme Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.
Ziyarette Kent Konseyi ile ilgili Vali Şahin’e bilgi veren Ankara Kent Konseyi Başkanı Yılmaz, Ankara’da turizmin geliştirilmesi, sıfır atığın yaygınlaştırılması, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılı ile TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü kapsamındaki programlar için çalışma yapmak istediklerini anlattı. Yılmaz, "Bisiklet yolları ile ilgili Avrupa Birliği’nin desteklediği konularla ilgili çalışmamız olacak. Dünya nereye gidiyorsa şehrin tüm paydaşlarına anlatmaya çalışacağız. Ankara’ya geldiğinizden beri tüm paydaşlarla çok güzel diyaloğunuz oluştu. Kent Konseyini de bu anlamda himaye etmenizi arzu ediyoruz. Ortak akılla şehrin faydasına olan tüm konuları çalışacağız. Bir istişare mekanizması olduğumuzun bilincindeyiz. Aralık ayı, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 100. yılı. Nisan ayı da TBMM’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü. Bu konuyla ilgili Ankara Ticaret Odasından Büyükşehir Belediyesine kadar uygun görürseniz Ankara Valiliği kapsamında da organizasyonların fikri altyapısını oluşturabiliriz, çalışma yapmak istiyoruz. Önerilerimizi size arz edeceğiz" dedi.

"Turizmi vurgulamak istiyoruz"
Ankara Ticaret Odası olarak direkt uçuşlarla ilgili ve Duatepe’nin turizm konusu olması, aynı Çanakkale’de olduğu gibi Ankara’da da Milli Mücadele’yi yeni nesillere aktarmakla ilgili çalışmaları olduğunu söyleyen Yılmaz, "3 bin öğrenci götürdük Duatepe’ye. Bu konuyu Kent Konseyinin de çalışmaları içerisine aldık. Ankara’nın bu anlamda turizm beldesi olduğunu vurgulamak istiyoruz. Sıfır atık ile ilgili çalışmaların Kent Konseyi çalışma alanı olması gerektiğine ilişkin geçen hafta Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayımlandı. Kent Konseyi olarak sıfır atığın daha da yaygınlaştırılması açısından elimizden geleni yapacağız. Ayrıca Gordion ile ilgili de sorumluluk almak istiyoruz. Buranın da turizm açısından geliştirilmesi ve yarım kalan projelerin devam ettirilmesi için çalışma yapacağız” diye konuştu.
Toplantıda Yürütme Kurulu üyelerinden Ceren Anadol turizm konusunda, Cemalettin Kömürcü de sıfır atık konusunda kısa bir sunum yaptı.

"Uyum yakalanabilirse faydalı olur"
Konseyin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Vasip Şahin, “Şehri yönetenlere, bizlere katkı verebilirsiniz. Sahada olduğunuz için birebir gözlemlerinizi önergeye dönüştürerek yardımcı olabilirsiniz. Güzel bir uyum yakalanabilirse çok faydalı olur. Tespitler ve öneriler konusunda imkanlarımız ölçüsünde üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Görevimiz, insanların daha mutlu ve müreffeh, sağlıklı şartlarda yaşamasını sağlamak. Hep birlikte inşallah imkanlarımız nispetinde en iyisini yapmaya gayret edeceğiz, ayrımız gayrımız yok” dedi.
Kent Konseyi tarafından kendisine iletilen konularla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin şunları söyledi:
“Turizm konusunda İstanbul, Antalya ya da İzmir gibi diğer illerle rekabet etmememiz lazım. Onlar da bizim değerimiz oraya ne kadar turist gelirse bizim payımıza düşen de artabilir. Onlara da destek olma anlamında bizim alternatif sunmamız lazım. İnsanlar geldiğinde üç gün İstanbul’da duruyorsa dördüncü veya beşinci gün ‘Ankara da varmış’ diye düşünmeli. Bu işi dünyaya bizim kabul ettirmemiz lazım. Topyekün dışarıya bunu böyle lanse etmemiz lazım. Duatepe önemli. Sakarya Meydan Muharebeleri, Cumhuriyet’in kuruluşunun zeminini hazırlamıştır. Cumhuriyet’in hikayesi burası. Bizim bu hikâyeyi hem yurt içinde hem yurt dışında daha fazla bilinir kılmamız lazım. Gordion mesela önemli bir merkez. Türkiye’de herkesin kendini öne çıkartabilecek objeler sunabilme avantajı var. Biz o noktada burayı da cazip kılabilmeliyiz. Elimizdeki imkanları daha fazla sunmak daha fazla görünür kılmak zorundayız. Müşterisi de var gelir.”

Sıfır atık için slogan önerisi
Vali Şahin, sıfır atık konusuyla ilgili de, “Bu aslında bizim kültürümüzde var. İstanbul’da da gördüm Avrupa’da da böyle. İnsanlar lokantaya gittiklerinde artan yemeği paket yaptırıyorlar. Evine götürüp tekrar yiyor veyahut evdeki hayvanlarına götürüyorlar. Bu aslında bir slogan olarak kullanılmalı. ‘Artanınızı evinize götürebilirsiniz’ şeklinde bir slogan olabilir” önerisinde bulundu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Türkiye’den 35 ülkeye elmas uç ihraç ediyor
Türkiye’den 35 ülkeye sanayide ve üretimde kullanılan elmas uçlar ihraç ediliyor. 1997 yılında kurulan firmanın genel müdürü Deligöz, “Bentley’in alt takımları, Porsche’un direksiyon takımları, Boing’in pek çok parçası bizim elmas uçlarımızla üretiliyor” dedi.
21.11.2019
Çalışma alanlarına özel tasarlanan cam dekorasyon ürünleri beğeniye sunuluyor
Fy-shan Glass Studio, dekorasyonda zaman zaman göz ardı edilen çalışma mekanları için tasarladığı yeni cam ürünleri koleksiyonlarına ekledi.
21.11.2019
Özel sektör-üniversite işbirliğiyle öğrencilere iş fırsatı
Üniversite öğrencileri, özel sektör-üniversite iş birliği kapsamında iş hayatına giriş yapıyor. Perakendede kariyer yapmayı seçen öğrenciler istihdam edilecek.
21.11.2019
Takım tezgâhı sektörüne 10 ayda 118 patent başvurusu yapıldı
Bir çok sektörde üretimin önemli kısmını oluşturan takım tezgâhları sektöründe yerlileşme ve AR-GE çalışmaları dikkat çekiyor. 2019’un 10 aylık dönemine kadar takım tezgâhı sektöründe de 118 üründe patent başvurusu yapıldığı kaydedildi.
21.11.2019
Çalışanların yüzde 6,2’si iş saatlerine kendisi karar veriyor
İş Organizasyonu ve Çalışma Zamanı Düzenlemeleri’ adlı özel konulu Araştırma ile Türkiye iş hayatının röntgeni çekildi. Araştırmaya göre çalışanların yüzde 6,2’si iş saatlerine kendisi karar veriyor. Saatlik ve günlük izin alabilmede en çok zorluk yaşayan meslek grubu ise tesis ve makine operatörleri ve montajcılar oldu.
21.11.2019
Honda’nın kompakt hatchback modeli Civic yenilendi
Honda’nın kompakt hatchback sınıfındaki modeli Civic Hatchback’i yeniledi. Yenilenen Honda Civic HB uygulanan tasarım güncellemeleriyle daha sportif ve çekici bir dış tasarımla dikkat çekerken 21 Kasım (bugün) itibariyle satışa sunuldu.
21.11.2019
BAKAN KOCA’DAN "DÜNYA DİYETİSYENLER GÜNÜ" MESAJI
SAĞLIK BAKANI KOCA: “TOPLAM VAKALARIN YÜZDE 80’İ İYİLEŞTİ”
BEYPAZARI BELEDİYESİNİN EVDE BAKIM HİZMETİ DEVAM EDİYOR
’’KÖTÜ AĞIZ KOKUSUNU HAFİFE ALMAYIN’’
’’KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE EN GÜÇLÜ SİLAH: FİZYOTERAPİ’’
15 YIL BEKLEDİĞİ NAKİL DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLDU
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ
BAŞKENT CAMİLERİNDE HİJYEN ÖNLEMİ

EN ÇOK OKUNANLAR