Terapötik Aşı Çalıştayı gerçekleştirildi
Terapötik aşıların ülkemizde antijenden itibaren tüm basamaklarıyla geliştirilmesi amacıyla uluslararası katılımlı ‘Terapötik Aşı Çalıştayı’nı gerçekleştirildi.

19 Temmuz 2019 - 11:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Terapötik aşıların ülkemizde antijenden itibaren tüm basamaklarıyla geliştirilmesi amacıyla uluslararası katılımlı ‘Terapötik Aşı Çalıştayı’nı gerçekleştirildi.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu, kanser aşılarının ülkemizde üretilmesinin ve hastaların hizmetine güvenilir bir şekilde sunulmasının önemine vurgu yaptı. Söz konusu bilimsel toplantının ihtiyaç duyulan aşıların yerli ve milli olanaklar dahilinde üretilmelerine yönelik TÜSEB’in yeni dönemde izleyeceği yol haritasının oluşturulmasına önemli katkılar sağladığını ifade etti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın “en önemli stratejik hedefimiz” olarak nitelendirdiği ilaç, aşı ve tıbbi cihazda yerlileşme ve millileşme vizyonu doğrultusunda, TÜSEB olarak etkin ve kalıcı çözümlerin hayata geçirileceğini belirtti.
TÜSEB Koşuyolu Kampüsü’nde gerçekleştirilen Teröpotik Aşı Çalıştayı’nın açılış oturumunu TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve TÜSEB Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Türkez yönetti.
Bilimsel etkinliğe ilgili alanda faaliyet gösteren çok sayıda ulusal ve uluslararası firma temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve akademisyenler katıldı.
Ülkemizin ihtiyaç duyduğu terapötik aşıların teknoloji transferi kullanılarak antijenden itibaren tüm basamaklarıyla Türkiye’de üretilmesini sağlayacak yenilikçi faaliyetler ve bu faaliyetlerin sosyo-ekonomik katkı potansiyeli detaylı olarak değerlendirildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci
Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) eğitim-öğretim veren Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu’nun 2018-2019 dönemi mezunları ASO 1.OSB’de düzenlenen törenle okullarına veda etti.
18.09.2019
Konut satışlarında artış
Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 oranında artarak 110 bin 538 oldu. Geçtiğimiz aya göre ise konut satışlar yüzde 8,1 oranında yükseldi.
18.09.2019
Özel sektörün yurtdışı borcu Temmuz’da azaldı
Özel sektörün yurtdışından sağladığı kredi borcu Temmuz sonu itibarıyla, 2018 yıl sonuna göre uzun vadeli kredi borcu 11,2 milyar dolar azalarak 198,5 milyar dolar olurken, kısa vadeli kredi borcu (ticari krediler hariç) ise 2,5 milyar dolar azalarak 12,9 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.
18.09.2019
Küçükçekmece’de bin 500 kişiye özel bakım hizmeti
Küçükçekmece Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında 6 ayda bin 500 vatandaşa özel bakım hizmeti verdi.
18.09.2019
İstanbul’da sigara ve nargile tütününün de aralarında olduğu binlerce kaçak ürün ele geçirildi
İstanbul polisince düzenlenen operasyonlarda 7 bin 450 paket gümrük kaçağı sigara, 9 bin 800 tane kaçak puro, 237 kilo kaçak nargile tütünü, 950 paket halinde sigara tütünü ve benzeri mamul ele geçirildi. Değişik tarihlerde gerçekleştirilen operasyonlarda 14 kişi gözaltına alındı.
18.09.2019
(Özel haber) Uğur Çelikyay: “İnşallah Bursaspor’u Süper Lig’de göreceğiz”
Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu’nda Muğlaspor ile eşleşen Bursaspor’da Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Çelikyay, “Bütün şehir arkamızda, takıma inanıyor. İnşallah Bursaspor’u Süper Lig’de göreceğiz” dedi.
18.09.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR