Terapötik Aşı Çalıştayı gerçekleştirildi
Terapötik aşıların ülkemizde antijenden itibaren tüm basamaklarıyla geliştirilmesi amacıyla uluslararası katılımlı ‘Terapötik Aşı Çalıştayı’nı gerçekleştirildi.

19 Temmuz 2019 - 11:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Terapötik aşıların ülkemizde antijenden itibaren tüm basamaklarıyla geliştirilmesi amacıyla uluslararası katılımlı ‘Terapötik Aşı Çalıştayı’nı gerçekleştirildi.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu, kanser aşılarının ülkemizde üretilmesinin ve hastaların hizmetine güvenilir bir şekilde sunulmasının önemine vurgu yaptı. Söz konusu bilimsel toplantının ihtiyaç duyulan aşıların yerli ve milli olanaklar dahilinde üretilmelerine yönelik TÜSEB’in yeni dönemde izleyeceği yol haritasının oluşturulmasına önemli katkılar sağladığını ifade etti. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın “en önemli stratejik hedefimiz” olarak nitelendirdiği ilaç, aşı ve tıbbi cihazda yerlileşme ve millileşme vizyonu doğrultusunda, TÜSEB olarak etkin ve kalıcı çözümlerin hayata geçirileceğini belirtti.
TÜSEB Koşuyolu Kampüsü’nde gerçekleştirilen Teröpotik Aşı Çalıştayı’nın açılış oturumunu TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu ve TÜSEB Genel Sekreteri Prof. Dr. Hasan Türkez yönetti.
Bilimsel etkinliğe ilgili alanda faaliyet gösteren çok sayıda ulusal ve uluslararası firma temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve akademisyenler katıldı.
Ülkemizin ihtiyaç duyduğu terapötik aşıların teknoloji transferi kullanılarak antijenden itibaren tüm basamaklarıyla Türkiye’de üretilmesini sağlayacak yenilikçi faaliyetler ve bu faaliyetlerin sosyo-ekonomik katkı potansiyeli detaylı olarak değerlendirildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Yaz geldi, ayak ve ağız hastalıklarına dikkat
Doğal bir arı ürünü olan ve binlerce yıldır pek çok hastalığa karşı koruyucu, aynı zamanda tedaviye destek olarak kullanılan propolisininin vücutta B ve T lenfositlerini aktive ederek antikor üretimini arttırdığı ve doğrudan bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olduğu bildirildi.
18.07.2019
Cilt kanserini erken teşhis için yeni nesil sistemler
Yapay zekalı yeni nesil sistemler ile cilt kanserinde erken teşhisin daha mümkün hale getirilmesi amaçlanıyor.
24.05.2019
“Çikolata kisti anne olmaya engel değil”
Çikolata kisti olarak da bilinen endometriozis kadınların anne olma yolunda karşılarına çıkan önemli sağlık sorunlarından biri. Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kübra Boynukalın, tedavi ile çikolata kistinin anne olmaya engel olamayacağını açıkladı.
17.05.2019
Gümüşhane’deki ishal salgınında hastaneye müracaat edenlerin sayısı 172’ye yükseldi
Gümüşhane’nin merkeze bağlı Dibekli köyünde 6 Temmuz’dan itibaren vatandaşların rahatsızlanmasına sebep olan içme suyu sorununda rahatsızlanan sayısı 172’ye yükselirken köyde çalışmalar aralıksız devam ediyor.
12.07.2019
Bilinçli Farkındalık ve Psikoterapide Mindfulness tekniği
Psikolog Gülcem Yıldırım, bilinçli farkındalık ve psikoterapide Mindfulness uygulamasın hakkında önemli bilgiler verdi.
18.06.2019
e-Doğum sistemi ailelere kolaylık sağlıyor
Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Murat Dağdemir, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen e-Doğum sisteminin ailelere kolaylık sağladığını kaydetti. Pilot olarak Ankara, İstanbul, Rize ve Kırıkkale’de başlayan e-Doğum sistemi uygulaması ile hastanede doğum sonrası başvuru yapan ailelerin bebeklerinin kimlik kartları basılarak evlerine gönderiliyor.
02.07.2019
AKYURT’A DİYALİZ MÜJDESİ
“TROMBOZ, EN SİNSİ KALP VE DAMAR HASTALIĞIDIR”
’’DEPREM OLACAK KORKUSU PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARA SEBEP OLABİLİR’’
“VİTREKTOMİ İLE KALICI GÖZ KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR”
FAZLA KAFEİN BAŞINIZI AĞRITABİLİR
"AŞIRI SUDA KALMAK İŞİTME KAYBINA NEDEN OLABİLİR"
DIŞ KULAK YOLU İLTİHABI TATİLİNİZİ KABUSA ÇEVİRMESİN
“KADINLAR, SEZARYEN SONRASI İSTMOSEL PROBLEMİNİN FARKINDA DEĞİL”
ÇOCUKLARDA İNATLA BAŞ ETME YOLLARI
SOMON DNA TEDAVİSİ İLE CİLDİNİZ GENÇLEŞİYOR
TÜSEB ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
UZMANLAR UYARIYOR: “MERDİVEN ALTI ESTETİK GÖZÜNÜZÜ KAYDIRABİLİR”

EN ÇOK OKUNANLAR