“Tens Master” cihazı ile ağrı tedavisinde büyük destek
Türk şirketi Rosio, Türk Mühendisleriyle ürettiği “Tens Master” cihazı ile birçok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.

19 Temmuz 2019 - 14:30:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Türk şirketi Rosio, Türk Mühendisleriyle ürettiği “Tens Master” cihazı ile birçok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.
İstanbul Avcılar’da bulunan 2 bin 500 metrekarelik tesiste, Türk tasarımcı ve mühendislerin geliştirdiği medikal ürünleri Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri ve Türkiye iç pazarına sunan Rosio, taşınabilir masaj aletleri ile yaşam kalitesini büyük ölçüde artırıyor.
Rosio Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Darende, özellikle Tense Master ürününe tüm dünyada büyük talep olduğunu belirtti. Darende Rosio Tens Master tasarım ve mühendislik projelerinin Türkiye’de bir ilk olarak Türk tasarımcı ve mühendislerin ortak çalışmasıyla üretildiğini ve tüm dünyadan övgüler aldığını belirtti. Rosio Tens Master’ın 50 farklı fonksiyonu ve 10 özel programı ile fıtık ağrılarından, selülit tedavisine, migrenden regl ağrılarına bir çok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.

Cevdet Darende şunları söyledi:
“Rosio Tens Master’ın elektro pedleri ile tüm vücudunuzda uygulama yapabilirsiniz. Örneğin; bel fıtığı problemlerinde, bel bölgenizdeki kasları Tens Master ile güçlendirerek, bölgeye olan baskıyı, dolayısı ile ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Tens Master’ın fizik tedavi fonksiyonunda temel prensip, problem olan bölgedeki direnci arttırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olmaktır. Tens yöntemi ile bölgeye gönderdiği elektro sinyaller, bölgedeki kan akışını hızlandırır ve bölgeye taşınan oksijen miktarını arttırır. Daha çok oksijenle beslenen kas güçlenir ve kendini onarmaya başlar. Bunun yanı sıra gövdesinde yer alan ayak masaj paneliyle refleksoloji masajını da sunmaktadır. Refleksoloji masajı ayak tabanımızda yer alan bazı noktaların uyarılarak sinir sistemi ve kan dolaşımının uyarılması prensibine dayanır. Vücudun kendi kendini onarma ve iyileştirme mekanizmasını harekete geçiren bu eski yöntem eşsiz bir alternatiftir. Tüm bu bilgileri ve yüzyıllardır uygulanan alternatif tıp metodlarını bilim ve endüstri ile buluşturduğumuz ürünümüz her türlü ağrıyı gidermede yardımcı olmaktadır.”
Kas ve bağ zedelenmeleri sonucu oluşan kas zayıflıklarını gidermeye, kasların güçlendirmeye yardımcı olan Tens Master’ın adet dönemi regl ağrılarında da oldukça rahatlatıcı etkilere sahip olduğunu ifade eden Darende, “Tens Master ayrıca vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için, problemli bölgelere yapılan uygulamalarda da büyük başarı sağlamaktadır. Kaslardaki şekerin yakılmasını sağlayarak, fazla kalori harcanmasını sağlar. Başka bir deyişle pasif jimnastik etkisi ile zayıflamaya, incelip sıkılaşmaya yardımcı olur. Kol, bacak ve göğüs bölgelerinde meydana gelen deformasyon problemleri için yapılan uygulamalarda da oldukça iyi sonuç veren bir yöntem olan tens masajı, düzenli kullanımlarda oldukça fit bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Güzellik merkezlerinde de uygulanan bir yöntem olan tens masajı ile selülit sorununda da oldukça etkilidir. Selülit problemi olan bölgelerde yapılan düzenli uygulamalarda, kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Günde sadece 30 dakikanızı ayırarak kendinizi daha sağlıklı ve daha enerjik hissedeceksiniz” açıklamalarında bulundu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Sınavlar yaklaşırken aile tutumuna dikkat
Nişantaşı Psikiyatri Merkezinden Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, sınavlar yaklaşırken aile tutumuna dikkat çekti.
12.06.2019
İlaç sanayinin gözdesi kardelen soğanı Artvin’de sökülmeye başlandı
İçerdiği kimyasallar nedeniyle ilaç ve kozmetik sanayisinin önemli ham maddesi olarak kullanılan kardelen soğanının Tarım ve Orman Bakanlığı izniyle, lisansı olan yetkili şirketlerce Artvin Ormanları’nda toplanılmasına başlandı.
22.05.2019
Bel kaymasına dikkat
Op. Dr. Kerem Bıkmaz, bacaklarda uyuşma ve yanma hissinin bel kaymasının habercisi olduğunu söyledi.
05.06.2019
Türkiye’de her gün bir bebek DMD hastası olarak doğuyor
Genetik bir hastalık olan ve erkek çocuklarda görülen DMD, ilerleyici kas erimesi ve yıkımı ile hastaların hareket kabiliyetini kaybetmesine neden oluyor.
24.08.2019
İhlas Koleji öğrencileri, temel ilk yardım eğitimi aldılar
Acil durumlarda sağlık ekipleri gelene kadar yaralı ya da hasta bir insana nasıl müdahale edileceği konusunda Özel İhlas Anadolu ve Fen Lisesi’nde “Temel İlk Yardım Eğitimi” semineri verildi.
21.05.2019
“Büyükannemin Hazinesi” projesi ile geleneksel Türk yemekleri yeni nesle aktarılacak
Liv Hospital Ankara Hastanesinin sağlık sponsoru olduğu “Büyükannemin Hazinesi” projesi, düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. Proje ile 65 yaş üstünde olan kişilere geleneksel Türk yemeklerini yeni nesle aktarmaları için eğitimler verilecek.
31.05.2019
TÜRKİYE’DE HER GÜN BİR BEBEK DMD HASTASI OLARAK DOĞUYOR
TÜRKİYE, ÜÇ BOYUTLU ÇENE YAPABİLEN 5 ÜLKEDEN BİRİ
BALIK PULU HASTALARINA MÜJDE
BAKAN KOCA’DAN "SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET" AÇIKLAMASI
DÜNYADA, 2020’DE 40 MİLYON KİŞİNİN KATARAKT NEDENİYLE KÖR OLACAK
KADINLAR BU HASTALIĞI ERTELEMEYİN
YEDİKLERİNİZ ANNE-BABA OLMA ŞANSINIZI ELİNİZDEN ALABİLİR
(ÖZEL) KIZINI LÖSEMİDEN KAYBEDEN BABA, KÖK HÜCRE BAĞIŞIYLA HAYAT KURTARDI
ZEYTİNYAĞI KANSER RİSKİNİ YÜZDE 50’YE YAKIN AZALTIYOR
TÜSEB KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ KURULDU
HASTALAR TEDAVİ EDİLECEKLERİ ALANA 1 BUÇUK DAKİKADA ULAŞIYOR
TÜRKİYE’DEN DİĞER ÜLKELERE “SAĞLIK ATAŞESİ”

EN ÇOK OKUNANLAR