“Tens Master” cihazı ile ağrı tedavisinde büyük destek
Türk şirketi Rosio, Türk Mühendisleriyle ürettiği “Tens Master” cihazı ile birçok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.

19 Temmuz 2019 - 14:30:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Türk şirketi Rosio, Türk Mühendisleriyle ürettiği “Tens Master” cihazı ile birçok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.
İstanbul Avcılar’da bulunan 2 bin 500 metrekarelik tesiste, Türk tasarımcı ve mühendislerin geliştirdiği medikal ürünleri Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri ve Türkiye iç pazarına sunan Rosio, taşınabilir masaj aletleri ile yaşam kalitesini büyük ölçüde artırıyor.
Rosio Medikal Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Darende, özellikle Tense Master ürününe tüm dünyada büyük talep olduğunu belirtti. Darende Rosio Tens Master tasarım ve mühendislik projelerinin Türkiye’de bir ilk olarak Türk tasarımcı ve mühendislerin ortak çalışmasıyla üretildiğini ve tüm dünyadan övgüler aldığını belirtti. Rosio Tens Master’ın 50 farklı fonksiyonu ve 10 özel programı ile fıtık ağrılarından, selülit tedavisine, migrenden regl ağrılarına bir çok sağlık probleminin çözümünde tamamlayıcı bir terapi sunuyor.

Cevdet Darende şunları söyledi:
“Rosio Tens Master’ın elektro pedleri ile tüm vücudunuzda uygulama yapabilirsiniz. Örneğin; bel fıtığı problemlerinde, bel bölgenizdeki kasları Tens Master ile güçlendirerek, bölgeye olan baskıyı, dolayısı ile ağrılarınızı azaltmaya yardımcı olabilirsiniz. Tens Master’ın fizik tedavi fonksiyonunda temel prensip, problem olan bölgedeki direnci arttırmaya ve güçlendirmeye yardımcı olmaktır. Tens yöntemi ile bölgeye gönderdiği elektro sinyaller, bölgedeki kan akışını hızlandırır ve bölgeye taşınan oksijen miktarını arttırır. Daha çok oksijenle beslenen kas güçlenir ve kendini onarmaya başlar. Bunun yanı sıra gövdesinde yer alan ayak masaj paneliyle refleksoloji masajını da sunmaktadır. Refleksoloji masajı ayak tabanımızda yer alan bazı noktaların uyarılarak sinir sistemi ve kan dolaşımının uyarılması prensibine dayanır. Vücudun kendi kendini onarma ve iyileştirme mekanizmasını harekete geçiren bu eski yöntem eşsiz bir alternatiftir. Tüm bu bilgileri ve yüzyıllardır uygulanan alternatif tıp metodlarını bilim ve endüstri ile buluşturduğumuz ürünümüz her türlü ağrıyı gidermede yardımcı olmaktadır.”
Kas ve bağ zedelenmeleri sonucu oluşan kas zayıflıklarını gidermeye, kasların güçlendirmeye yardımcı olan Tens Master’ın adet dönemi regl ağrılarında da oldukça rahatlatıcı etkilere sahip olduğunu ifade eden Darende, “Tens Master ayrıca vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak için, problemli bölgelere yapılan uygulamalarda da büyük başarı sağlamaktadır. Kaslardaki şekerin yakılmasını sağlayarak, fazla kalori harcanmasını sağlar. Başka bir deyişle pasif jimnastik etkisi ile zayıflamaya, incelip sıkılaşmaya yardımcı olur. Kol, bacak ve göğüs bölgelerinde meydana gelen deformasyon problemleri için yapılan uygulamalarda da oldukça iyi sonuç veren bir yöntem olan tens masajı, düzenli kullanımlarda oldukça fit bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Güzellik merkezlerinde de uygulanan bir yöntem olan tens masajı ile selülit sorununda da oldukça etkilidir. Selülit problemi olan bölgelerde yapılan düzenli uygulamalarda, kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Günde sadece 30 dakikanızı ayırarak kendinizi daha sağlıklı ve daha enerjik hissedeceksiniz” açıklamalarında bulundu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Dünyanın en fazla su tüketen 9’uncu ülkesiyiz
Türkiye en fazla su tüketen ülkeler arasında 9’uncu sırada yer alırken, listenin birinci sırasında yer alan ülke Yeni Zelanda oldu. Türkiye’deki su tüketim miktarının basın yansımalarına bakıldığında ise bu konunun 2019 yılı başından bugüne kadar 5 bin 596 kere konuşulduğu görüldü.
29.08.2019
Türk Telekom Spor Kulübü’nde bayrak değişimi
Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü’nde yeni yönetim belirlendi. Buna göre Yusuf Kıraç, Türk Telekom’un yeni başkanı seçildi.
29.08.2019
Babasını öldürmekten yargılanan kadına hapis cezası yok
Bağcılar’da 54 yaşındaki babasını öldüren kadının yargılandığı dava karara bağlandı. Adli Tıp Kurumunun sanığın cezai ehliyetinin bulunmadığı şeklinde rapor gönderdiği mahkeme, sanığın yüksek güvenlikli sağlık kurumlarında koruma ve tedavi altına alınmasına hükmetti.
29.08.2019
Başkan Erdoğdu’nun köy ziyaretleri sürüyor
Her ayın ilk haftasında gerçekleştirilen İl Genel Meclisi toplantılarının ardından diğer zamanlarda köy ziyaretleri gerçekleştiren Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Yeşilyurt, Boyluca, Gülaçar ve Demirkaynak köylerinde incelemelerde bulundu.
29.08.2019
Dijital reklam dünyası bu fuarda buluşuyor
Dijital reklam dünyasını bir araya getiren Intelligence Summit etkinliğinin ikincisi 2-3 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek.
29.08.2019
2019-2020 eğitim öğretim yılı için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları açıklandı.
2019-2020 eğitim öğretim yılı için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları açıklandı.
29.08.2019
SOMALİ’DEKİ SALDIRIDA YARALANANLAR TÜRKİYE’YE GETİRİLİYOR
“AİLE DESTEĞİ GÖRMEYENLER BAŞKALARININ DAVRANIŞLARINI KOPYALAR”
DİYABETİK NEFROPATİ HAKKINDA BİLGİLER
(ÖZEL) İLAÇ ALMAK İÇİN ECZANEYE GİDİNCE ŞOK OLDU
“TÜYLENME SORUNUNUN ALTINDA FAZLA KİLO OLABİLİR”
HEMŞİREDEN BAŞHEKİM YARDIMCISI HAKKINDA DARP VE HAKARET İDDİASI
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR