Halk ozanlarından 15 Temmuz konseri
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca halk ozanları Adem Aydın, İsmail Şengül ve Mustafa Aydın’ın katılımıyla “15 Temmuz Halk Şairlerinin Dilinden Darbe Girişimi" temalı konser düzenlendi.

19 Temmuz 2019 - 18:00:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca halk ozanları Adem Aydın, İsmail Şengül ve Mustafa Aydın’ın katılımıyla “15 Temmuz Halk Şairlerinin Dilinden Darbe Girişimi" temalı konser düzenlendi.
Hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle 18 Temmuz günü düzenlenen etkinlik, Türk Tarih Kurumunun darbe girişimiyle ilgili hazırladığı ve kahraman şehitlerimize ithaf edilen belgeselin gösterimiyle başladı. Halk ozanları, Türk halkının darbeye karşı verdiği kahramanca mücadeleyi saz ve söz sanatıyla çarpıcı bir şekilde sergiledi. Etkinlikte günün anlam ve önemine binaen Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Dr. Zeki Eraslan da bir konuşma yaptı. Eraslan, 15 Temmuz’un hafızalarda çok taze olduğunu ve canlarını bu vatan için vermekten çekinmeyen 251 şehit ve 2 bin 196 gaziye çok şey borçlu olduğumuzu dile getirdi. Dini değerleri istismar eden FETÖ’yü telin ettiği konuşmasında 15 Temmuz’un sadece Türk demokrasi tarihine değil, dünya demokrasi tarihine de altın harflerle yazıldığını belirten Eraslan, ülkemizde artık hiçbir terör ve ihanet çetesine halkımızın geçit vermeyeceğini ifade etti. Eraslan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi ve ülkemize sahip çıkan herkesi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.
Etkinlik, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yakıcı, TDK Başkan Vekili Prof. Dr. Fevzi Ersoy ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Nihat Büyükbaş’ın halk ozanlarına hediye takdimiyle sona erdi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Altunizade metrobüs durağındaki yoğunluk havadan görüntülendi
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım onarım çalışması nedeniyle İstanbulluların toplu ulaşım araçlarına yönelmesiyle metrobüs duraklarında yoğunluk oluşmaya başladı. Altunizade metrobüs durağındaki yoğunluk havadan görüntülendi.
01.07.2019
Viaport Asia’dan 19 Mayıs’a özel görkemli anma
Türkiye’nin en büyük yaşam merkezlerinden Viaport Asia, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, peyzaj tasarımı yaptı. 1919 çiçekten oluşan, 100’üncü yıl logosu, ziyaretçilerin büyük ilgisini topladı.
17.05.2019
(Özel)  Motosikleti çaldılar, sahibini arayıp para istediler
Ümraniye’de site bahçesinden 30 saniyede motosiklet çalan hırsızlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yaklaşık 80 bin lira değerindeki motosikleti çalan pişkin hırsızlar, motosikletin sahibini arayarak para istediler. Hırsızlık mağduru vatandaş, çevrede benzer hırsızlık olaylarının yaşandığını kaydetti.
18.06.2019
Abdurrahim Karakoç mezarı başında anıldı
Türk şiirinin önemli isimlerinden Abdurrahim Karakoç, ölümünün 7’inci ölüm yıl dönümünde mezarının başında anıldı.
07.06.2019
Bayrampaşa’nın sokakları Ramazan’ın bereketi ile doldu
Komşuları iftar ve gönül sofralarında buluşturmaya devam eden Bayrampaşa Belediyesinin son durağı Altıntepsi Mahallesi Turan Sokak oldu. Binlerce komşunun aynı anda iftar yaptığı programa Başkan Atila Aydıner de katılarak vatandaşların iftar sevincini paylaştı.
21.05.2019
Gümüşhane’deki okulların yüzde 77’si Beyaz Bayrak sahibi
Gümüşhane’de İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri kapsamında ödül töreni düzenlendi.
27.05.2019
TÜRKİYE’DE HER GÜN BİR BEBEK DMD HASTASI OLARAK DOĞUYOR
TÜRKİYE, ÜÇ BOYUTLU ÇENE YAPABİLEN 5 ÜLKEDEN BİRİ
BALIK PULU HASTALARINA MÜJDE
BAKAN KOCA’DAN "SAĞLIK ÇALIŞANINA ŞİDDET" AÇIKLAMASI
DÜNYADA, 2020’DE 40 MİLYON KİŞİNİN KATARAKT NEDENİYLE KÖR OLACAK
KADINLAR BU HASTALIĞI ERTELEMEYİN
YEDİKLERİNİZ ANNE-BABA OLMA ŞANSINIZI ELİNİZDEN ALABİLİR
(ÖZEL) KIZINI LÖSEMİDEN KAYBEDEN BABA, KÖK HÜCRE BAĞIŞIYLA HAYAT KURTARDI
ZEYTİNYAĞI KANSER RİSKİNİ YÜZDE 50’YE YAKIN AZALTIYOR
TÜSEB KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ KURULDU
HASTALAR TEDAVİ EDİLECEKLERİ ALANA 1 BUÇUK DAKİKADA ULAŞIYOR
TÜRKİYE’DEN DİĞER ÜLKELERE “SAĞLIK ATAŞESİ”

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR