Çekmeköy’de bilişim adına önemli proje: BİLYA
Çekmeköy Belediyesince İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatılan Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyeleri projesi (BİLYA) start verdi. Projenin tanıtım toplantısında konuşan ve gençlere hitap eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” dedi.

18 Mayis 2019 - 14:20:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Çekmeköy Belediyesince İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatılan Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyeleri projesi (BİLYA) start verdi. Projenin tanıtım toplantısında konuşan ve gençlere hitap eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” dedi.
BİLYA projesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle Çekmeköy Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Projenin başlaması nedeniyle Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiyit, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, projede emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra "Biz diyoruz ki işin ucunda eğitim varsa, genç varsa gelecek varsa, biz kendi işlerimizden taviz vereceksek onlardan verelim ama işin ucu gençlere, eğitime ve sizin geleceğinizle alakalıysa taviz vermeyelim, biz sizin yanınızda varız diyelim. Bunun için bu tür etkinlikleri, çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Gençlerden Aziz Sancar gibi başarı beklediğini ifade eden Poyraz, Amerika’nın bir şirketinin sattığı telefonun ülkemizin bütçesine denk geldiğini hatırlatarak, “Hani ebatı küçük, fiyatı ileri teknoloji ile sadece kullanmak değil, bunu yapabilmektir marifet olan. Bunun yazılımlarını yapmak. O zaman ülkemiz o muasır medeniyetlerin üzerine çıkacak atılımları yapacaktır. İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” şeklinde konuştu.
Başkan Poyraz, konuşmasının ardından projede emeği geçenlere plaket verdi. Çekmeköy’de 4 farklı noktada üçer aylık periyotlarla gerçekleşecek proje 12 ay sürecek. Bu süreçte sadece ilk yıl içerisinde 2 bin çocuğun hayatına dokunulması, 560 öğrencinin atölyelerden faydalandırılması planlanıyor. İlk uygulama döneminde 702 başvuru alınırken, 267 öğrenci ile robotik kodlama, biyotasarım atölyesi, uzay ve havacılık atölyesi, 3D tasarım atölyesi olmak üzere, 12 atölyede eğitimler başladı.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Penta Teknoloji, dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Corsair ile anlaştı
Bilgisayar, yazılım ve donanım ürünleri başta olmak üzere, 28 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji, dünya bellek pazarının öncüsü olan Corsair’le anlaştı.
16.05.2019
Akıllı baston kullanıcıyla buluştu
Akıllı baston WeWALK, görme engelli kullanıcılarla buluştu. Google Haritalar ve Alexa sesli asistanla entegre çalışan akıllı baston, birçok teknolojik yenilik sunuyor.
30.05.2019
Yapay zeka yeni ilaç keşfedecek
Yapay zekâ, sağlık alanındaki çalışmalarıyla geleceğe yön verecek. Kronik böbrek hastalığı ve idiyopatik pulmoner fibrozis hastalıklarına karşı potansiyel yeni ilaçlar keşfetmek için makine öğrenme ve yapay zekânın gücünden yararlanacak.
14.05.2019
Eğitim kurumlarına efektif çözümler
‘Eğitim Çözümleri’ tasarımlarıyla öğrenme mekânları daha kullanışlı hale geliyor.
12.06.2019
Huawei kendi işletim sistemini geliştiriyor
ABD Ticaret Bakanlığı’nın kara listede yer alan Huawei, Google kısıtlamalarından kurtulmak amacıyla kendi işletim sistemini geliştirme çalışmalarına start verdi.
24.05.2019
Teknosa’dan bayrama özel kampanya
Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla bayram sevincini arttıracak özel bir kampanya hazırlayan Teknosa, 24-27 Mayıs tarihleri arasında geçerli Tupturuncu kampanyası ile teknoloji ürünlerine avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatı sunuyor.
24.05.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR