Çekmeköy’de bilişim adına önemli proje: BİLYA
Çekmeköy Belediyesince İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatılan Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyeleri projesi (BİLYA) start verdi. Projenin tanıtım toplantısında konuşan ve gençlere hitap eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” dedi.

18 Mayis 2019 - 14:20:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Çekmeköy Belediyesince İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle başlatılan Çekmeköy Bilişim ve Yaratıcılık Atölyeleri projesi (BİLYA) start verdi. Projenin tanıtım toplantısında konuşan ve gençlere hitap eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” dedi.
BİLYA projesi, İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle Çekmeköy Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Projenin başlaması nedeniyle Adnan Menderes Gençlik ve Kültür Merkezinde bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nurettin Yiyit, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, projede emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra "Biz diyoruz ki işin ucunda eğitim varsa, genç varsa gelecek varsa, biz kendi işlerimizden taviz vereceksek onlardan verelim ama işin ucu gençlere, eğitime ve sizin geleceğinizle alakalıysa taviz vermeyelim, biz sizin yanınızda varız diyelim. Bunun için bu tür etkinlikleri, çalışmaları yapıyoruz” dedi.
Gençlerden Aziz Sancar gibi başarı beklediğini ifade eden Poyraz, Amerika’nın bir şirketinin sattığı telefonun ülkemizin bütçesine denk geldiğini hatırlatarak, “Hani ebatı küçük, fiyatı ileri teknoloji ile sadece kullanmak değil, bunu yapabilmektir marifet olan. Bunun yazılımlarını yapmak. O zaman ülkemiz o muasır medeniyetlerin üzerine çıkacak atılımları yapacaktır. İnşallah bu projeye katılan paydaşlarımızla birlikte sizlere daha güzel bir gelecek hazırlamaya vesile oluruz” şeklinde konuştu.
Başkan Poyraz, konuşmasının ardından projede emeği geçenlere plaket verdi. Çekmeköy’de 4 farklı noktada üçer aylık periyotlarla gerçekleşecek proje 12 ay sürecek. Bu süreçte sadece ilk yıl içerisinde 2 bin çocuğun hayatına dokunulması, 560 öğrencinin atölyelerden faydalandırılması planlanıyor. İlk uygulama döneminde 702 başvuru alınırken, 267 öğrenci ile robotik kodlama, biyotasarım atölyesi, uzay ve havacılık atölyesi, 3D tasarım atölyesi olmak üzere, 12 atölyede eğitimler başladı.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Teknosa ve Monster’dan oyunu büyüten iş birliği
Türkiye teknoloji perakendeciliğinin öncüsü Teknosa ve bilgisayar dünyasının ‘oyun canavarı’ Monster, yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Monster Notebook’un tüm oyun bilgisayarları ilk kez bir teknoloji market zincirinde satışa sunuluyor.
28.08.2019
Eğitim kurumlarına efektif çözümler
‘Eğitim Çözümleri’ tasarımlarıyla öğrenme mekânları daha kullanışlı hale geliyor.
12.06.2019
İşletim sistemi Microsoft Windows 10’un son güncellemesi bilgisayarların donanım performansını gözle görülür şekilde etkileyince ‘planlı eskitme’ tartışmaları yeniden başladı. Planlı eskitme hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Kutluk Özgüven, “Teknoloji şirketleri ve küresel piyasaya hâkim ülkeler planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor” ifadelerini kullandı.
18.09.2019
TahtApp ile artık dersler daha kolay
Türk Telekom, az gören çocukların temel eğitim okullarında engelsiz akranlarıyla birlikte eğitim almasına olanak sağlayan Okulumda Günışığı projesi kapsamında geliştirdiği ‘TahtApp’ ile çocukların derslerdeki fiziksel koşullarını iyileştiriyor. Öğretmenin tahtaya yazdığı bilgileri, anında öğrencilerin tablet ekranlarına yansıtan uygulama sayesinde az gören öğrenciler, dersleri engelsiz akranları ile bir arada kolayca takip edebiliyor.
12.08.2019
Western Digital, WD Black serisini tanıttı
Western Digital, oyun depolama alanlarını maksimum düzeye çıkarmadan daha fazla oyun alanını mümkün kılmak için PC ve konsol oyuncularına yönelik harici depolama çözümleri portföyü WD Black serisini tanıttı.
22.08.2019
TÜBİTAK ve TÜSEB işbirliği yapacak
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜSEB’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
26.08.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA: "(BAHÇELİ’NİN SAĞLIK DURUMU) GENEL DURUMU SON DERECE İYİ, EVDE TEDAVİSİNE DEVAM EDİLECEK"
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TABURCU OLDU
PLATONİK AŞKIN NEDENİ ÇOCUKLUKTA GİZLİ
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
TRABZON’DA İNEK ÖLÜMLERİ TEDİRGİN EDİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR