Milli Savunma Üniversitesi 2. Seçim Aşaması Faaliyetleri
Milli Savunma Üniversitesi (Turkey National Defence Universty) 2. seçim aşaması faaliyetlerini değerleri takipçilerimiz için inceledik ve önemli detayları sizler için derledik devamını haberimizde okuyabilirsiniz.

19 Mayis 2019 - 22:41:00

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar

2019 Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek isteyenler adaylar için ilk aşama olan MSÜ 2019 sınavı 81 il merkezinde yapılmıştır. Başvuru yapan 381.230 adaydan 372.451’i sınava girmiş ve 372.313 adayın sınavı geçerli kabul edilmiştir. Adaylar gitmek istedikleri askeri okul tercihlerini de tamamlamış olup, bundan sonra ikinci seçim aşamalarına katılacak adaylar için bilinmesi gereken detayları gorevimizvatan.com takipçileri için bir araya getirdik.

İlk olarak bilmeniz gereken ve çoğu adayın kafasını meşgul eden soruların başında ''ben sınava nerede gireceğim ?'' sorusu gelmektedir. Burada sınavdan kastımız 2. seçim aşamalarıdır. 2. seçim aşamaları hangi askeri okul türüne başvurduğunuza bakılmaksızın (Asb. MYO'ları ve Harp Okulları)  Kara Harp Okulu (KHO) Ankara'da yapılmaktadır. 2. seçim aşamalarının sağlık raporu alımı hariç kaç gün süreceğini başvurduğunuz okula göre inceleyiniz;

  • Hava Harp Okulu adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün Psikomotor Testi, üçüncü gün mülakat sınavları yapılacak şekilde 3 gün,
  • Diğer Okulların adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün mülakat sınavları ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacak şekilde 2 gün sürecektir.

2. seçim aşamalarından elenmeniz yada herhangi bir sebepten dolayı ayrılmış olmanız diğer yükseköğretim kurumlarına başvurmanızda engel teşkil etmemektedir. İlk tercihleriniz dışındaki tercihlerinizlede askeri okullara yerleşebileceğinizi unutmayın ''Aday yerleştirme işlemlerinde öncelikle aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır.'' Eğer okullarda eksik kontenjan olursa sizinde tercihleriniz arasında olan bir okul olursa tercih sıranıza bakılmadan sırası gelen aday ilgili okula yerleşecektir. Tercihleri arasında Bando Asb. MYO olanlar 2 seçim aşamalarına ilave olarak Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecekler. 2 seçim aşamalarında fiziki değerlendirmede bir yanlışlık olduğunu düşünürseniz bir kere itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.İkinci değerlendirme yapılan sonuçlar kesin olarak kabul edilecektir. Psikomotor testinde ise itiraz hakkınız bulunmamaktadır, her aday bir kere teste girebilir. Gelelim sizin için en önemli noktalardan birine bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz ve sizi 2.seçim aşamalarında öne atacak (gaz verecek) etkenlerden biri. Aday Değerlendirme Puanı (ADP) Adaylar ADP’na göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir. Bu yüzden bu konuyu bilmeniz sizin çok faydanıza olacaktır. Aday Değerlendirme Puanı kapsamında;

  • Üniversite Sınavı Puanı: ​​​​​​​​​​​​​
  1. Harp Okulları için 2019-YKS (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş)
  2. Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2019-TYT (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş)
  • ​​​​​​​Fiziki Yeterlilik Testi Puanı
  • Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Adayları için)​​​​​​​
  • Mülakat Puanından oluşmaktadır.

2. seçim aşamaları bu şekildedir, sorularınız varsa bu haberin altından bizlere sorabilirsiniz

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
2019 MSÜ Tercih Tarihlerinde Değişiklik Oldu
2019 MSÜ adaylarının hak kaybına uğramamaları için haberimizi dikkatli şekilde okumaları gerekmektedir. Kara Harp Okulunda (ANKARA) yapılacak 2’nci Seçim Aşamalarına, sadece tercih yapan adaylar çağırılacaktır.
30.04.2019
KAMYO Mezunları Ne Yapar
Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olunca ne gibi sosyal imkanlarınız olur? rütbeniz ne olur? görev alanlarınız nereler olur? cevaplarını yazımızın tamamında bulabilirsiniz.
07.05.2019
Vitiligo Subaylığa/Astsubaylığa Engel Mi
Vitiligo hastalığı olanlar ve subaylık/astsubaylığa başvuru yapanlar için bu yazıyı yazıyı okumaları yeterlidir. Burada yazılanlardan sonra bunu başka yerde aramanıza gerek kalmayacak kesin verilerle ve yönetmeliğe uygun şekilde sizlerle paylaşıyoruz.
20.04.2019
2019 MSÜ İstatistikleri Açıklandı
ÖSYM tarafından 2019 MSÜ değerlendirme raporu yayımlandı bu raporda sınava ilişkin detaylı istatistikler verildi haberimizin devamında bulabilirsiniz.
13.05.2019
SANKON, 20 bin gence istihdam sağlayacak
İSTANBUL (İHA) – Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) 2020 yılı içerisinde üye şirketleri aracılığıyla, 20 bin gence istihdam sağlayacaklarını açıkladı.
11.09.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ”8 bin bekçi daha alacağız”
Kağıthane’de muhtarlarla bir araya gelen çişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”8 bin bekçi daha alacağız. Sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz" dedi. Soylu ayrıca, İstanbulun dünyanın en temiz 3’üncü metropolü olduğunu söyledi.
24.05.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA: "(BAHÇELİ’NİN SAĞLIK DURUMU) GENEL DURUMU SON DERECE İYİ, EVDE TEDAVİSİNE DEVAM EDİLECEK"
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TABURCU OLDU
PLATONİK AŞKIN NEDENİ ÇOCUKLUKTA GİZLİ
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
TRABZON’DA İNEK ÖLÜMLERİ TEDİRGİN EDİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR