Milli Savunma Üniversitesi 2. Seçim Aşaması Faaliyetleri
Milli Savunma Üniversitesi (Turkey National Defence Universty) 2. seçim aşaması faaliyetlerini değerleri takipçilerimiz için inceledik ve önemli detayları sizler için derledik devamını haberimizde okuyabilirsiniz.

19 Mayis 2019 - 22:41:00

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam

2019 Milli Savunma Üniversitesi'ne girmek isteyenler adaylar için ilk aşama olan MSÜ 2019 sınavı 81 il merkezinde yapılmıştır. Başvuru yapan 381.230 adaydan 372.451’i sınava girmiş ve 372.313 adayın sınavı geçerli kabul edilmiştir. Adaylar gitmek istedikleri askeri okul tercihlerini de tamamlamış olup, bundan sonra ikinci seçim aşamalarına katılacak adaylar için bilinmesi gereken detayları gorevimizvatan.com takipçileri için bir araya getirdik.

İlk olarak bilmeniz gereken ve çoğu adayın kafasını meşgul eden soruların başında ''ben sınava nerede gireceğim ?'' sorusu gelmektedir. Burada sınavdan kastımız 2. seçim aşamalarıdır. 2. seçim aşamaları hangi askeri okul türüne başvurduğunuza bakılmaksızın (Asb. MYO'ları ve Harp Okulları)  Kara Harp Okulu (KHO) Ankara'da yapılmaktadır. 2. seçim aşamalarının sağlık raporu alımı hariç kaç gün süreceğini başvurduğunuz okula göre inceleyiniz;

  • Hava Harp Okulu adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün Psikomotor Testi, üçüncü gün mülakat sınavları yapılacak şekilde 3 gün,
  • Diğer Okulların adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün mülakat sınavları ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacak şekilde 2 gün sürecektir.

2. seçim aşamalarından elenmeniz yada herhangi bir sebepten dolayı ayrılmış olmanız diğer yükseköğretim kurumlarına başvurmanızda engel teşkil etmemektedir. İlk tercihleriniz dışındaki tercihlerinizlede askeri okullara yerleşebileceğinizi unutmayın ''Aday yerleştirme işlemlerinde öncelikle aday tercihleri ve Aday Değerlendirme Puanı sırası olacaktır.'' Eğer okullarda eksik kontenjan olursa sizinde tercihleriniz arasında olan bir okul olursa tercih sıranıza bakılmadan sırası gelen aday ilgili okula yerleşecektir. Tercihleri arasında Bando Asb. MYO olanlar 2 seçim aşamalarına ilave olarak Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecekler. 2 seçim aşamalarında fiziki değerlendirmede bir yanlışlık olduğunu düşünürseniz bir kere itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.İkinci değerlendirme yapılan sonuçlar kesin olarak kabul edilecektir. Psikomotor testinde ise itiraz hakkınız bulunmamaktadır, her aday bir kere teste girebilir. Gelelim sizin için en önemli noktalardan birine bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz ve sizi 2.seçim aşamalarında öne atacak (gaz verecek) etkenlerden biri. Aday Değerlendirme Puanı (ADP) Adaylar ADP’na göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirilecektir. Bu yüzden bu konuyu bilmeniz sizin çok faydanıza olacaktır. Aday Değerlendirme Puanı kapsamında;

  • Üniversite Sınavı Puanı: ​​​​​​​​​​​​​
  1. Harp Okulları için 2019-YKS (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş)
  2. Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2019-TYT (Orta Öğretim Başarı Puanı Eklenmemiş)
  • ​​​​​​​Fiziki Yeterlilik Testi Puanı
  • Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Puanı (Sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Adayları için)​​​​​​​
  • Mülakat Puanından oluşmaktadır.

2. seçim aşamaları bu şekildedir, sorularınız varsa bu haberin altından bizlere sorabilirsiniz

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Milli Savunma Bakanı Akar Yeni Askerlik Sisteminin Detaylarını Verdi
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemin kanunlaşmasıyla silah altındaki askerlerin terhis olup olmayacağına yönelik soruya "Olabilir" yanıtını vererek, sistemin hemen uygulamaya girip girmeyeceğine ilişkin, "Bunun kararını tabii Cumhurbaşkanımız ve Meclis verecek. Biz TSK olarak bu kanunun yayımlandığından itibaren yürürlüğe girmesiyle birlikte çıkabilecek sorunlara karşı tedbirlerimizi almaya çalışıyoruz" dedi.
22.05.2019
Adalet Bakanlığı duyurdu: 11 bin personel alınacak
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, sosyal medya üzerinden 11 bin personel alınacağını duyurdu.
21.05.2019
2019 MSÜ Tercih Tarihlerinde Değişiklik Oldu
2019 MSÜ adaylarının hak kaybına uğramamaları için haberimizi dikkatli şekilde okumaları gerekmektedir. Kara Harp Okulunda (ANKARA) yapılacak 2’nci Seçim Aşamalarına, sadece tercih yapan adaylar çağırılacaktır.
30.04.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: ”8 bin bekçi daha alacağız”
Kağıthane’de muhtarlarla bir araya gelen çişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”8 bin bekçi daha alacağız. Sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz" dedi. Soylu ayrıca, İstanbulun dünyanın en temiz 3’üncü metropolü olduğunu söyledi.
24.05.2019
En Az İlkokul Mezunu 500 İşçi Alınacak
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinin yeraltı işyerlerinde daimi işçi statüsünde “Pano-ayak üretim işçiliği” sanatında çalıştırılmak üzere Zonguldak, Bartın ve Karabük İş Kurumu vasıtası ile başvuranlar arasından, Noter tarafından yapılacak olan kura çekimi ile tespit edilmek suretiyle aşağıdaki şartlara haiz olan; Zonguldak ilinden 350, Bartın ilinden 100 ve Karabük ilinden 50 olmak üzere toplam 500 yeraltı “Pano-ayak üretim işçisi” alınacaktır.
04.05.2019
MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı
2019 MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.
26.04.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR