2019 Kasım'da askere gidecek olanlar için ASAL duyuru yayınlandı
2019 Kasım celp döneminde askere gidecek olan ve gitmeyi düşünen yükümlüler için ASAL(Askeralma Genel Müdürlüğü)  duyuru yayınladı. Bu duyuruya göre Kasım 2019 celp döneminde askere gidecek olan vatandaşların en geç 20 Ağustos(dahil) gününe kadar tecillerini E-DEVLET veya askerlik şubesinden bozarak başvuru yapmaları gerektiği duyuruldu. Devamı haberimizde...

15 Agustos 2019 - 00:00:40

Çıktı Al

Yorum (1)

2019 Kasım celp döneminde askere gidecek olan ve gitmeyi düşünen yükümlüler için ASAL(Askeralma Genel Müdürlüğü)  duyuru yayınladı. Bu duyuruya göre Kasım 2019 celp döneminde askere gidecek olan vatandaşların en geç 20 Ağustos(dahil) gününe kadar tecillerini E-DEVLET veya askerlik şubesinden bozarak başvuru yapmaları gerektiği duyuruldu. E-DEVLET üzerinden sunulan askerlik hizmeti tercihi ise 31 Ağustos 2019(dahil) tarihine kadar açık kalacak. (Şubeden başvurunuzu yaparsanız bu hizmeti kullanamıyorsunuz.)

Askerlik Yerleri ve Statüler Ne Zaman Belli Olacak?

2019 Kasım ayında askere gitmek isteyen yükümlülerin seçim ve sınıflandırma sonuçları MSB tarafından 23 Eylül 2019 günü E-DEVLET üzerinden vatandaşlara ilan edilecek.

Yedek Subay ve Yedek Astsubay Adayları Ne Zaman Askere Gidecek?

2019 Kasım celbi için Yedek Subaylık veya Yedek Astsubaylığa başvuru yaptıysanız, ASAL'ın duyurusuna göre ''bir ve iki buçuk aylık temel eğitime tabi tutulacaksınız''  Yedek Subay ve Yedek Astsubay adayları 1 Kasım 2019 günü askere alınacaktır.

Er ve Erbaş statüsüne ayrılanlar ise;

  • 1. celp dönemine tabi olanlar 1 Ekim 2019'da, 
  • 2. celp dönemine tabi olanlar 1 Kasım 2019'da, 
  • 3. celp dönemine tabi olanlar 2 Aralık 2019'da askere alınacaktır.

NOT: Sevk evrakını aldıktan sonra yol ve iaşe paranızı PTT şubelerinden veya PTTMATİK'lerden alabilirsiniz.

Bütün sorularınızı www.gorevimizvatan.com/forum adresi üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

EDİTÖR: Efe SÖKMEN

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 1 Yorum )
Yusuf eraslan
4 Ay önce
Herkeze merhaba ben kasim ayinda askere gitmek icin agustosun sonlarina dogru basvurumu yapip tecilimi bozdum fakat muaynemi 6 eylul de oldum ben simdi kasim ayinda gidermiyim yoksa subata mi kalirim
BENZER HABERLER
Kadına şiddete ’şarkılı’ tepki
Sanatçı Abdurrahman Delen kadına şiddet olaylarına yazdığı şarkı ile karşı çıktı, “Biz erkekler bu kadar vahşi miyiz?” dedi.
25.12.2019
“Senin İklim Kahramanın Kim” yarışmasının sonuçları açıklandı
Kültürel belleği zenginleştirmek amacıyla yola çıkan ve üyelerinin özgün ve bilgi içeren paylaşımlarıyla dikkat çeken alternatif sosyal medya sitesi, iklim krizinin olumsuz etkilerine ve çevre sorunlarına dikkat çekmek için gençlere yönelik düzenlediği “Senin İklim Kahramanın Kim?” yarışmasının kazananlarını açıkladı.
25.12.2019
Ergin Ataman:
Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Maccabi Fox Tel Aviv karşısında hücumda sabırlı ve doğru seçimlerle oynamaları gerektiğini ifade etti.
25.12.2019
Öğrencilere burs kazanma fırsatı
Ortaokul ve lise öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılında burslu eğitim görmek için sınava girecekler.
25.12.2019
Türk Kızılay 2020 hedeflerini belirledi
Türk Kızılay, 2019 yılında yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini İstanbul’da düzenlediği bir basın toplantısıyla kamuoyuna paylaştı. 2020 hedeflerinin de açıklandığı toplantıda eğitime 130 milyon liralık doğrudan kaynak ayrıldığı aktarıldı. Toplantıda yeni ve modern çadır modeli olan Jeodezik Aile Çadırı’nın sahadaki avantajlarından bahseden Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “2020 yılında 2 alana odaklanacağız. Bir tanesi toplum temelli afet yönetimi diğeri de eğitime destek seferberliği. Toplum temelli afet yönetim seferberliğimizde bu dönemde yeni inovatif yenilikçi barınma sistemleri getirmeye çalışacağız. Eğitim seferberliğinde de ilk hedefimiz toplum temelli afet yönetimi için bir bilinç oluşturmak ve güvenli yaşam kültürünü topluma yaygınlaştırmak. Onun devamında maddi ve ayni desteklerimizle çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
25.12.2019
Ahmet Ağaoğlu:
Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği toplantısı çıkışında açıklamalarda bulundu. Ndiaye’nin ilgilendikleri bir isim olduğunu ifade eden Ahmet Ağaoğlu, VAR kayıtlarıyla ilgili olarak da "Şeffaflık için kayıtlar açıklanmalı" dedi. Ağaoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve MHK Başkanı Zekeriya Alp’in yaptığı görüşmeyle ilgili olarak da, "TFF’de yapılsaydı daha iyi olurdu" ifadelerini kullandı.
25.12.2019
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR
"HER 6 ERKEKTEN BİRİNDE PROSTAT KANSERİ GELİŞME RİSKİ VAR"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR