Başkan Aydıner, gönüllü minik zabıta ekibiyle denetime çıktı
2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde gönüllü 20 zabıta öğrencisi, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile trafik denetimi yaptı. Minik zabıtalar araçları durdurarak uyarılarda bulundu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bu okul bir pilot okulu olarak başladık. 52 tane okulumuz var her okulda bunu mutlaka yaygınlaştıracağız” dedi.

09 Eylül 2019 - 17:00:10

Çıktı Al

Yorum (0)

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde gönüllü 20 zabıta öğrencisi, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ile trafik denetimi yaptı. Minik zabıtalar araçları durdurarak uyarılarda bulundu. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bu okul bir pilot okulu olarak başladık. 52 tane okulumuz var her okulda bunu mutlaka yaygınlaştıracağız” dedi.
Bayrampaşa trafik zabıta ekipleri tarafından eğitim görüp sertifika almaya hak kazanan 20 ilkokul öğrencisi gönüllü trafik zabıtası olarak sürücülere uyarılarda bulunarak farkındalık oluşturdu. Trafikte kemerini takmayanlar ve trafik kurallarına uymayan sürücüler minik zabıtaları karşılarında görünce şaşkına döndü. Çocukların duyarlı davranışları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ilçede ki tüm okullara yayılması planlanacağını belirtti.
“Özellikle aracı durdukları kişinin kemeri takılmamışsa vatandaşı uyarıyorlar”
Minik zabıtaları 20 günlük eğitime tabi tuttuklarını anlatan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Sürücülerin uyması gereken kuralları burada fahri zabıta memurlarımız vasıtasıyla onları uyarıyoruz. 20 günlük bir eğitime tabi tuttuk. Bu eğitim içerisinde kırmızı, yeşil ışık ve nerede geçilir, nerede durulur bütün bunları öğrendiler. Özellikle aracı durdukları kişinin kemeri takılmamışsa vatandaşı uyarıyorlar. ‘kemerinizi lütfen takın’ diyorlar. Ayrıca ‘Okulun önünden geçerken yayalara dikkat ederek geçiniz’ diyerek ‘Yaya geçerken mutlaka durunuz’ şeklinde uyarılarda bulunuyorlar. Bunun dışında ‘araç kullanırken telefonla asla konuşmayın’ diyerek ikaz ediyorlar. Ambulans ve itfaiyelere yol vermeyen araçlara da yol vermeleri gerektiği konusunda da ambulans ve itfaiyenin sesini duyar duymaz aracınızı sağa çekin diye anlatıyoruz. Eğitim sonunda bu sertifikaları çocuklarımıza dağıtıyoruz. Daha sonra da ‘Gönüllü Trafik Zabıtası’ adı altında kartlarımızı çıkardık. Çocuklarımız bunları üzerlerine yapıştırıyorlar. Bundan böyle minik zabıtalar araziye çıkıp araçları durduracak ve gönüllü bir şekilde kontrollerini yapacaklar. Bu okul bir pilot okulu olarak başladık.52 tane okulumuz var her okulda bunu mutlaka yaygınlaştıracağız. Buna ihtiyacımız var” dedi.
“Genelde emniyet kemerini takmıyorlardı”
Sürücülerin gereksiz yere can almalarını önlemek için uygulamaya katıldığını söyleyen 14 yaşındaki gönüllü zabıta Simay Avcı ise, “Emniyet kemeri takmamız konusunda eğitim aldık. Trafik kurallarını öğrendik. Bence sürücüler bizi dinlemeliler çünkü sadece bu ülkede biz yaşamıyoruz. Sebepsiz yere bir can alınmasına gerek yok. Saygılı olmak gerekiyor. Genelde emniyet kemerini takmıyorlardı, arkadan takanlar vardı. Telefonla konuşup telefonla uğraşıyorlar” şekkinde konuştu.
“Daha dikkatli olacağız”
Güzel bir uygulama olduğunu söyleyen sürücü Berk Elbir, “Hemen kemerimizi takıyoruz. Tebrik ediyorum, çok güzel bir hareket ve güzel bir uygulama yapılmış. Bundan sonra takacağız daha dikkatli olacağız” ifadelerinde bulundu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Süleyman Kuku Efendi son yolculuğuna uğurlandı
Son devir İslam alimlerinden ‘Faruk Meyan’ müstear ismiyle bilinen Süleyman Kuku efendi Trabzon’un Sürmene ilçesinde bugün son yolculuğuna uğurlandı.
03.08.2019
Harbiye Açıkhava sahnesinde Demet Akalın rüzgarı esti
Şarkıcı Demet Akalın, önceki gece Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verdi. Akalın, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatırken, bir çok sanatçı dostu da yalnız bırakmadı. Akalın, konser gelirinin tamamını Mehmetçik Vakfına bağışladığını açıkladı.
03.08.2019
Kartal Belediyesi ilçe sorunlarına muhtarlar ile çözüm bulmaya devam ediyor
Kartal Belediyesi tarafından, 10 yıldır her ayın ilk haftasında, ilçe sorunlarının tespiti ve hızlı çözümü için düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nın 123.’sü gerçekleştirildi. Toplantı boyunca, Kartal Belediyesi yöneticileri ilçe muhtarlarının mahalleleriyle ilgili sorun ve taleplerini dinledi.
03.08.2019
İAÜ Voleybol Kadın Takımı Avrupa’da ikinci oldu
İstanbul Aydın Üniversitesi Voleybol Kadın Takımı Avrupa Üniversite Sporları Birliği’nin (EUSA) düzenlendiği şampiyonada 2. oldu.
03.08.2019
Kılıçdaroğlu, Ardanuç Belediyesini ziyaret etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından Artvin’de çıktığı teşekkür ziyaretlerini Ardanuç Belediyesi ile sonlandırdı.
03.08.2019
Hasan Kartal: “Bu yıl içimiz rahat bir şekilde maç izleyeceğiz”
Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal, transfer durumunu değerlendirerek, “Bu yıl içimiz rahat bir şekilde maç izleyeceğiz” dedi.
03.08.2019
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR
"HER 6 ERKEKTEN BİRİNDE PROSTAT KANSERİ GELİŞME RİSKİ VAR"
(ÖZEL) UZMAN DOKTORDAN ASİT YAĞMURLARINDAN KORUNMANIN YOLLARI
RİZE’DE ÖĞRENCİLERİN BİLEKLİK YAPARAK ELDE ETTİKLERİ 7 BİN 800 TL’LİK GELİR LÖSEMİ HASTALARINA GÖNDERİLDİ
GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE EXCİMER LAZER ÜNİTESİ AÇILDI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR