Hayalden Gerçeğe Hürkuş’un Hikayesi
Hayalden Gerçeğe-Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikayesi isimli kitap raflardaki yerini aldı.

10 Eylül 2019 - 11:30:12

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Hayalden Gerçeğe-Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikayesi isimli kitap raflardaki yerini aldı.
Dünya havacılık sektörünün en büyük oyuncularından biri olarak kabul gören ’Türk Havacılık ve Uzay Sanayi’nin yayını olan Hayalden Gerçeğe - Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikayesi isimli kitap yayımlandı. Prestij baskısının yanı sıra sert kapaklı versiyonuyla da yayımlanan Hayalden Gerçeğe 2006 yılında yerli uçak üretme arzusunun hayalden gerçeğe taşınmasını bütün detaylarıyla ele alıyor.
Gökyüzünde Türk adıyla süzülen HÜRKUŞ’un adım adım ortaya çıkma serüvenini anlatan kitap hem edebî metin lezzetiyle, hem de araştırma inceleme metinlerinin bütün incelikleriyle okuma deneyimi sunuyor. Türk havacılık tarihinin unutulmaz kahramanlarından Vecihi Hürkuş’un anısını yaşatmak için HÜRKUŞ adı verilen milli uçağın doğuşu, hayat bulması, gökyüzüyle buluşması, sertifikasyon alması, altında imzası olan Türk mühendislerin şahitlikleri ve HÜRKUŞ’un geleceğini incelikle anlatan bu kitap, okura müthiş bir başarı hikayesi vadediyor.
Prestij baskısında da, sert kapaklı versiyonunda da birbirinden etkileyici görsellerin anlatıya eşlik ettiği Hayalden Gerçeğe - Türkiye’nin Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un Hikâyesi bir şeye inanmanın, o inanca bağlanmanın ne gibi harikulade sonuçlara sebep olduğunu gözler önüne seriyor. Şimdi bu büyük hikayeyi okuma vaktidir!
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Muhtarı sokak ortasında öldüren şüphelinin üzerine kayıtlı 47 hat tespit edildi
Trabzon’un Araklı ilçesinde bu akşam 19.43’te meydana gelen olayda öldürülen, Gümüşhane merkeze bağlı Alçakdere Köyü Muhtarı Beyler Bal’ın katil zanlısı O.B. her yerde aranıyor.
23.12.2019
(Özel) Cezaevi firarisinin ikiz kardeş oyununu polis bozdu
İstanbul’da tek yumurta ikizi kardeşinin kimliğini kullanan cezaevi firarisi, polisin dikkati sayesinde yakalandı. İkiz kardeşinin kimliği ile yakalanan şahsın aynı zamanda 16 ayrı suçtan arandığı öğrenildi. Şahsı eski eşi de teşhis ederken, yapılan işlemlerin ardından şahıs adliyeye sevk edildi.
23.12.2019
(Özel Haber) Obeziteden kurtulan hastalardan doktoru onurlandıran etkinlik
Ankara’da obezite ile mücadele eden hastaların kurduğu bir grup, doktorlarını onurlandırmak için eğlence programı düzenledi.
23.12.2019
(Özel) Köpekten insanlara trafik ışığı dersi kamerada
Maltepe’de yaya geçidinde yeşil ışığı bekleyen sokak köpeği insanlara trafik dersi verdi. İnsanlar kırmızı ışığa aldırmadan geçerken köpek ise bekledi, yeşil ışığın yanmasının ardından yolun karşısına geçti. Sokak köpeğinin insanlara trafik dersi verdiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.
23.12.2019
Çinçin’de dönüşüm devam ediyor
Altındağ’da kentsel dönüşümün en önemli durağı Gültepe Mahallesi’nde, dönüşüm devam ediyor. Eskiden ’Çinçin’ olarak adlandırılan bölgede yıkım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
23.12.2019
Artvin Arı Yetiştiriciler Birliğinden açıklama:
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen bal günlerinde Artvin bölgesine ait olduğu iddia edilen ve kilosu 10 bin ile 120 bin liraya satılan ballarla ilgili Artvin Arı Yetiştiriciler Birliğinden açıklama geldi. Birlik Başkanı İbrahim Durmuş, "Kilosu 120 bin veya 10 bin liraya bal olmaz" dedi.
23.12.2019
"GEBELİKTE BULANTI VE TANSİYONU HAFİFE ALMAYIN"
DENTAL SEKTÖRÜ DUBAİ’DE DÜNYA SAHNESİNE ÇIKIYOR
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEM
"PEK ÇOK HASTALIĞIN BELİRTİSİ DEMİR EKSİKLİĞİ ANEMİSİ"
PROF. DR. UĞUR BATI: “DÜZENSİZ GELİR BEYİN SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR”
ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYEN ÇİFTLERE UYARI
DUDAKLAR GENÇLİK VE GÜZELLİĞİN SEMBOLÜDÜR
ALTERNATİF İLAÇLA KÖR OLDUĞU İDDİA EDİLEN 36 HASTANIN TEDAVİSİ ANKARA’DA SÜRÜYOR
ALERJİYE EN ÇOK NEDEN OLAN BESİNLER
TRABZON KANARYAOTU VE ALLI GELİN BİTKİSİ HASTALARA ŞİFA OLACAK
BÜYÜKÖZER: "DOMUZLA BULAŞTIRILMIŞ BİR HAYAT SİSTEMİ İÇİNDEYİZ"
TÜRKİYE’DEKİ YETİŞKİNLERİN YÜZDE 11’İ DİYABETLİ

EN ÇOK OKUNANLAR