Berkay: "Ceza benim için yeterli değil"
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. Arda Turan, ‘kasten yaralama’, ‘ruhsatsız silah taşıma’ ve ‘korku, panik, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme ardından konuşan Berkay "Ceza benim için yeterli değil" dedi.

11 Eylül 2019 - 12:45:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. Arda Turan, ‘kasten yaralama’, ‘ruhsatsız silah taşıma’ ve ‘korku, panik, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme ardından konuşan Berkay "Ceza benim için yeterli değil" dedi.
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki-sanık Berkay Şahin ve avukatları katılırken müşteki-sanık Arda Turan’ı avukatları temsil etti.
Duruşmada savunma yapan Berkay Şahin’in avukatı Ayşegül Mermer, “Önceki beyanlarımızı tekrar ederiz. Arda Turan’ın müvekkilime karşı silahla eyleminin alt sınırdan uzaklaşılarak ceza verilmesini talep ediyoruz. Gerekçelerimizi yazılı olarak belirttik. Sanığın cezalandırılmasını talep ederiz” dedi.
Mermer’in ardından söz alarak duruşmada savunma yapan Arda Turan’ın avukatı Şeref Dede, “Önceki yazılı ve sözlü beyanlarımızı tekrar ediyoruz. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması yönünden tüm koşulların oluştuğunu düşünüyoruz. Müvekkilim, hastanede, mahkemede karşı taraftan özür dilemiştir” ifadelerini kullandı.
Duruşmada son sözü sorulan Berkay Şahin, “İlk günden itibaren sanık Arda Turan’ın kamuoyu önünde özür dilemesini bekledik. Ancak gerçekleşmedi. Ayrıca burnum kırıldıktan sonra hastanede o şekilde beklerken Arda beni aradığında kendisine ’yavşak’ dedim. Bunu o anki psikolojiyle söyledim” dedi.
Son sözlerin alınmasının ardından kararını açıklayan hakim, müşteki-sanık Berkay Şahin’e ‘hakaret’ suçundan ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

Turan’a 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası
Hakim müşteki-sanık Arda Turan’ı ‘ruhsatsız silah taşımak’ suçundan 10 ay hapis ve bin 750 TL adli para cezasına çarptırdı. Müşteki-sanık Turan, ‘korku, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Turan’ı ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptıran hakim, toplamdaki 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezasına hükmün açıklanmasının 5 yıl geri bırakılmasına karar verdi. Hakim, ‘cinsel taciz’ suçundan ise beraatine karar verdi.

"Önemli bir dava"
Duruşmanın ardından açıklamalarda bulunan şarkıcı Berkay Şahin, “Ortalama 3 yıla yakın bir ceza aldı. Yalnız bizim itiraz edeceğimiz şeyler olacak. ‘Kasten yaralama’ ile alakalı istediğimiz cezayı alamadık. ‘Cinsel taciz’ ile alakalı istediğimiz cezayı alamadık. Bununla alakalı bir üst mahkemeye başvuracağız. Ama tabii ki bir ceza aldı. Bu kamuoyunun takip ettiği, herkese de örnek teşkil edecek bir dava. Dolayısıyla kamuoyunun hukuksal sisteme güveni açısından önemli bir davadır. Çünkü emsal teşkil edecek, herkes bunu gösterecek” dedi.

"Herkes ruhsatsız silah taşıyabilecek"
Mahkemenin hükmün açıklanmasını geriye bırakmasına tepki gösteren Berkay, “Bu da demek oluyor ki eğer siz bu konudan birine beraat verecekseniz eğer, hükmün açıklanmasını geriye bırakacaksanız eğer, o zaman herkes ruhsatsız silah taşıyabilecek. Okulda, hastanede, her yerde ateş edebilecek. Tehdit edebilecek, 10 tane adamla hastane basabilecek. Tabiri caizse kahpece arkadan saldırıp, insanların burnunu kırabilecek. Yani bunları o zaman herkes yapabilecek” ifadelerini kullandı.

"Özür dileyen hiç kimse yok"
Arda Turan’ın aldığı cezayı az bulduğunu söyleyen Berkay, "Benim için şu an aldığı 3 yıl kadar bir ceza, 5 yıl boyunca birine bir lan dese bile hem 3 yılı hem oradan aldığı cezayı yatacaktır ama bu bile bana yeterli değildir. Ben bir üst mahkemeye avukatlarımla da bir birlikte başvuracağız. Sürekli özür diledik, özür diledik diyorlar. Bakın tekrar söylüyorum. Kendisi son derece alkollüyken hastaneye gelip, ’Kardeşim ben böyle bir şey yapar mıyım ya?’, ’Öyle bir ihtimal var mı?’, ’Yengenin arkası dönüktü tanımadım’ dedi. Ben de özür dile o zaman diyorum. Eğer tanımadıysan, bir özür dile. Özür dilendi diyor. Ama özür dileyen hiç kimse yok. Araya 30 kişi girmeye çalıştı, 30 kişi bizi aramaya çalıştı” dedi.

"Ceza benim için yeterli değil"
Sözlerinin devamında Berkay, “Benim 14 tane sözleşmeli konserim iptal oldu, 1 tane reklam filmim iptal oldu. Birçok kaybım var. Hiçbir şey talep etmiyorum dedim. Sadece özür dileyecek yaptığı terbiyesizlikten dolayı. Alkollüydüm, özür dilerim diyecek bu kadar basit. Sonra kırılan burnumla alakalı da, bizi erkek erkeğe beş dakika bir odaya kapatsınlar, sorunumuzu çözeriz dedim. Başka hiçbir beklentimiz yoktur. Alınan ceza benim için yeterli değil. Sabıkalı olsa dahi beni tatmin etmiyor” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başkent’te aynı anda iki patlama
Ankara’da inşaat halindeki bir otelde doğalgaz patlaması meydana gelirken, Ulus’ta bulunan bir mini markette de tüp patladı.
03.06.2019
Yurtta hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sinop’un iç kesimleri, Karabük, Kastamonu ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
26.05.2019
Caretta yavruları denize kavuşma yolculuğunda
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversiteler ve gönüllü kuruluşlarla deniz kaplumbağalarını koruma çalışmalarını sürdürüyor.
15.09.2019
Taksim Camii alemiyle hilal buluştu, vatandaşlar telefona sarıldı
Taksim Camii’nin aleminin üzerine hilalin denk gelmesiyle oluşan manzara mest etti. Gökyüzünde caminin alemiyle hilali bir arada gören vatandaşlar fotoğraf çekmek için telefonlarına sarıldı.
06.08.2019
Alkollü ve uyuşturucu madde kullanan sürücülere yönelik dev denetim
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), "alkol ve uyuşturucu, uyarıcı madde etkisinde araç kullanımına” yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimde 25 bin 639 sürücü denetlendi.
29.07.2019
Rizeliler çözüm noktasında sınır tanımıyor
RİZE (İHA) – Rize’de kurulan kurban pazarı görüntüsü çözüm noktasında sınır tanımadı. Rize Merkez Çifte Kavak Mahallesi’nde belediye tarafından kurulan kurban pazarı, görüntüsüyle şaşırtıyor. Alışılagelmişin aksine yatay değil, dikey kurulan kurban pazarı 4 kattan oluşuyor. 3 yanı tepe ile çevrili kurban pazarı, talebe cevap vermesi için dikey mimari ile kurulurken besiciler de binayı beğendi.
30.07.2019
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANKARA ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDAKİ İDDİALARA YANIT
YİYECEKLERİN PSİKOLOJİMİZE ETKİLERİ
KANSERİ YENSENİZ DE RİSKLERİ BİTMİYOR
OBEZİTE TEDAVİSİNDE, ‘MİDE BOTOKSU’
VAJİNAL AKINTI KANSER NEDENİ OLABİLİR
ŞİFA KAYNAĞI AŞURE YERKEN DİKKAT
UYKU BOZUKLUĞU MİGREN TETİKÇİSİ
OKULA UYUM SÜRECİNDE UYKU DÜZENİ NASIL OLMALI
KÜBA İLE İLAÇ, AŞI VE TIBBİ CİHAZ ALANINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
3 AYDIR DİŞ AĞRISI ÇEKEN ENGELİ TAYFUN İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ
NİĞDE’DEN AMBULANS HELİKOPTERLE TAŞINAN KALP ANKARA’DA ATACAK
FAZLA KİLOLAR EKLEMLERE ZARAR VERİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR