Berkay: "Ceza benim için yeterli değil"
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. Arda Turan, ‘kasten yaralama’, ‘ruhsatsız silah taşıma’ ve ‘korku, panik, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme ardından konuşan Berkay "Ceza benim için yeterli değil" dedi.

11 Eylül 2019 - 12:45:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. Arda Turan, ‘kasten yaralama’, ‘ruhsatsız silah taşıma’ ve ‘korku, panik, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme ardından konuşan Berkay "Ceza benim için yeterli değil" dedi.
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin görülen dava karara bağlandı. İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki-sanık Berkay Şahin ve avukatları katılırken müşteki-sanık Arda Turan’ı avukatları temsil etti.
Duruşmada savunma yapan Berkay Şahin’in avukatı Ayşegül Mermer, “Önceki beyanlarımızı tekrar ederiz. Arda Turan’ın müvekkilime karşı silahla eyleminin alt sınırdan uzaklaşılarak ceza verilmesini talep ediyoruz. Gerekçelerimizi yazılı olarak belirttik. Sanığın cezalandırılmasını talep ederiz” dedi.
Mermer’in ardından söz alarak duruşmada savunma yapan Arda Turan’ın avukatı Şeref Dede, “Önceki yazılı ve sözlü beyanlarımızı tekrar ediyoruz. Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması yönünden tüm koşulların oluştuğunu düşünüyoruz. Müvekkilim, hastanede, mahkemede karşı taraftan özür dilemiştir” ifadelerini kullandı.
Duruşmada son sözü sorulan Berkay Şahin, “İlk günden itibaren sanık Arda Turan’ın kamuoyu önünde özür dilemesini bekledik. Ancak gerçekleşmedi. Ayrıca burnum kırıldıktan sonra hastanede o şekilde beklerken Arda beni aradığında kendisine ’yavşak’ dedim. Bunu o anki psikolojiyle söyledim” dedi.
Son sözlerin alınmasının ardından kararını açıklayan hakim, müşteki-sanık Berkay Şahin’e ‘hakaret’ suçundan ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

Turan’a 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası
Hakim müşteki-sanık Arda Turan’ı ‘ruhsatsız silah taşımak’ suçundan 10 ay hapis ve bin 750 TL adli para cezasına çarptırdı. Müşteki-sanık Turan, ‘korku, kaygı veya paniğe neden olacak şekilde silahla ateş etmek’ suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Turan’ı ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptıran hakim, toplamdaki 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezasına hükmün açıklanmasının 5 yıl geri bırakılmasına karar verdi. Hakim, ‘cinsel taciz’ suçundan ise beraatine karar verdi.

"Önemli bir dava"
Duruşmanın ardından açıklamalarda bulunan şarkıcı Berkay Şahin, “Ortalama 3 yıla yakın bir ceza aldı. Yalnız bizim itiraz edeceğimiz şeyler olacak. ‘Kasten yaralama’ ile alakalı istediğimiz cezayı alamadık. ‘Cinsel taciz’ ile alakalı istediğimiz cezayı alamadık. Bununla alakalı bir üst mahkemeye başvuracağız. Ama tabii ki bir ceza aldı. Bu kamuoyunun takip ettiği, herkese de örnek teşkil edecek bir dava. Dolayısıyla kamuoyunun hukuksal sisteme güveni açısından önemli bir davadır. Çünkü emsal teşkil edecek, herkes bunu gösterecek” dedi.

"Herkes ruhsatsız silah taşıyabilecek"
Mahkemenin hükmün açıklanmasını geriye bırakmasına tepki gösteren Berkay, “Bu da demek oluyor ki eğer siz bu konudan birine beraat verecekseniz eğer, hükmün açıklanmasını geriye bırakacaksanız eğer, o zaman herkes ruhsatsız silah taşıyabilecek. Okulda, hastanede, her yerde ateş edebilecek. Tehdit edebilecek, 10 tane adamla hastane basabilecek. Tabiri caizse kahpece arkadan saldırıp, insanların burnunu kırabilecek. Yani bunları o zaman herkes yapabilecek” ifadelerini kullandı.

"Özür dileyen hiç kimse yok"
Arda Turan’ın aldığı cezayı az bulduğunu söyleyen Berkay, "Benim için şu an aldığı 3 yıl kadar bir ceza, 5 yıl boyunca birine bir lan dese bile hem 3 yılı hem oradan aldığı cezayı yatacaktır ama bu bile bana yeterli değildir. Ben bir üst mahkemeye avukatlarımla da bir birlikte başvuracağız. Sürekli özür diledik, özür diledik diyorlar. Bakın tekrar söylüyorum. Kendisi son derece alkollüyken hastaneye gelip, ’Kardeşim ben böyle bir şey yapar mıyım ya?’, ’Öyle bir ihtimal var mı?’, ’Yengenin arkası dönüktü tanımadım’ dedi. Ben de özür dile o zaman diyorum. Eğer tanımadıysan, bir özür dile. Özür dilendi diyor. Ama özür dileyen hiç kimse yok. Araya 30 kişi girmeye çalıştı, 30 kişi bizi aramaya çalıştı” dedi.

"Ceza benim için yeterli değil"
Sözlerinin devamında Berkay, “Benim 14 tane sözleşmeli konserim iptal oldu, 1 tane reklam filmim iptal oldu. Birçok kaybım var. Hiçbir şey talep etmiyorum dedim. Sadece özür dileyecek yaptığı terbiyesizlikten dolayı. Alkollüydüm, özür dilerim diyecek bu kadar basit. Sonra kırılan burnumla alakalı da, bizi erkek erkeğe beş dakika bir odaya kapatsınlar, sorunumuzu çözeriz dedim. Başka hiçbir beklentimiz yoktur. Alınan ceza benim için yeterli değil. Sabıkalı olsa dahi beni tatmin etmiyor” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Wirecard, SunExpress’i müşteri portföyüne kattı
Dijital finans teknolojisi alanında faaliyet gösteren Wirecard, Lufthansa ve Türk Hava Yolları ortak girişimi olan SunExpress ile yerel seyahat acentelerinde yapılan kredi kartıyla ödeme işlemlerini yürütmek üzere sözleşme imzaladığını duyurdu.
28.08.2019
Atık sularda yapılacak analizle şehirlerin uyuşturucu kullanımının haritası çıkarılacak
İçişleri Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan iş birliği protokolü ile atık sularda yapılacak uyuşturucu madde analizi ile şehirlerde uyuşturucu kullanımının haritası çıkarılacak.
28.08.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 288,20 lira oldu.
28.08.2019
“Adalar’da Ulaşım Çalıştayı” düzenlendi
Adalar’daki ulaşım sorunlarına kalıcı ve sürdürülebilir çözümler getirmek için “Adalar Ulaşım Çalıştayı” düzenlendi. Büyükada’da toplanan çalıştayda, Adalar halkının ve ziyaretçilerinin problemleri masaya yatırıldı. Çalıştayda hayvan hakları savunucuları faytonların kaldırılmasını savunurken, faytoncular ise durumlarının iyileştirilmesini dile getirdi. Çalıştaya katılan İstanbul Arabacılar ve Motorsuz Kara Nakil Vasıtaları Esnaf Odası Başkanı Hıdır Önal, "Derhal akülü araçların toplatılması lazım" dedi.
28.08.2019
(Özel) Taksim’de taksicilere şok uygulama
Taksim’de turizm ve trafik polisi tarafından taksicilere yönelik uygulama gerçekleştirildi. Belgeleri eksik olan taksicilere idari para cezası kesilirken, bazı taksiler ise trafikten men edildi.
28.08.2019
Sağlık çalışanlarını taşıyan araçta yangın çıktı
Okmeydanı TEM bağlantı yolunda sağlık çalışanlarını taşıyan aracın motor kısmında yangın çıktı. Aracın ön tarafı tamamen yanarken, trafik kısmen durma noktasına geldi.
28.08.2019
"GEBELİKTE BULANTI VE TANSİYONU HAFİFE ALMAYIN"
DENTAL SEKTÖRÜ DUBAİ’DE DÜNYA SAHNESİNE ÇIKIYOR
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KORONAVİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEM
"PEK ÇOK HASTALIĞIN BELİRTİSİ DEMİR EKSİKLİĞİ ANEMİSİ"
PROF. DR. UĞUR BATI: “DÜZENSİZ GELİR BEYİN SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR”
ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYEN ÇİFTLERE UYARI
DUDAKLAR GENÇLİK VE GÜZELLİĞİN SEMBOLÜDÜR
ALTERNATİF İLAÇLA KÖR OLDUĞU İDDİA EDİLEN 36 HASTANIN TEDAVİSİ ANKARA’DA SÜRÜYOR
ALERJİYE EN ÇOK NEDEN OLAN BESİNLER
TRABZON KANARYAOTU VE ALLI GELİN BİTKİSİ HASTALARA ŞİFA OLACAK
BÜYÜKÖZER: "DOMUZLA BULAŞTIRILMIŞ BİR HAYAT SİSTEMİ İÇİNDEYİZ"
TÜRKİYE’DEKİ YETİŞKİNLERİN YÜZDE 11’İ DİYABETLİ

EN ÇOK OKUNANLAR