Kalkınma Ajansından Ankara’ya 25 milyon TL destek
Ankara Kalkınma Ajansının 2019 yılı proje teklif çağrısı başladı. Çağrı kapsamında yer alan üç ayrı mali destek programı ile toplam 25 milyon TL hibe desteği sağlanacak.

11 Eylül 2019 - 12:45:18

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Ankara Kalkınma Ajansının 2019 yılı proje teklif çağrısı başladı. Çağrı kapsamında yer alan üç ayrı mali destek programı ile toplam 25 milyon TL hibe desteği sağlanacak.
İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme ve İleri Teknoloji Alanında Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Ankara’da ileri teknoloji alanında 10 milyon TL hibe desteği sunulacak. İleri teknoloji alanında faaliyet gösteren işletmelerin ve ileri teknoloji alanında mesleki eğitim veren kurumların başvuru yapabileceği programda son başvuru tarihi 22 Kasım olarak ilan edildi.
Ankara Kalkınma Ajansının 2019 yılı proje teklif çağrısının ikinci programı olan Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı ile ise kırsalda yenilikçi üretim ve ticarileşme süreçleri desteklenecek. Bütçesi 8 milyon TL olan programa mahalli idareler, kamu kurum ve kuruluşları ile meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, işletmeler, üniversiteler, kooperatif ve birlikler başvuruda bulunabilecek. Program için son başvuru tarihi 29 Kasım olarak açıklandı.

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı
Proje teklif çağrısının üçüncü başlığı olan Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı ile Ankara’da sosyal sorunlara yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üreten sosyal girişimler desteklenecek. Bütçesi 7 milyon TL olan program için son başvuru tarihi 29 Kasım.
Tüm programlar için başvurular internet üzerinden Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi’nden (KAYS-PDF) gerçekleştirilecek. Proje teklif çağrısı kapsamındaki üç program için detaylı bilgiye ve başvuru rehberlerine Ankara Kalkınma Ajansının www.ankaraka.org.tr adresinden ulaşılabilecek.

“Ankara’da ileri teknolojiyi, yenilikçiliği, sosyal girişimciliği destekliyoruz”
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arfi Şayık, üç ayrı başlıkta toplam 25 milyon hibe desteği sağlanacağını belirterek, projelerin Ankara’da fark oluşturacağına inandığını kaydetti. Programları tasarlarken geleceğin dünyasını şekillendirecek yaklaşımların esas alındığını söyleyen Şayık, Ankara Kalkınma Ajansı olarak ileri teknolojiyi, yenilikçiliği, sürdürülebilirliği ve sosyal girişimciliği eksenine alan bir yaklaşımla çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Yaz tatiline çıkacaklar trafiğe dikkat”
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı’nın yaz tatiline denk gelmesiyle birlikte yola çıkacak vatandaşların trafikte çok dikkatli olması gerektiğini belirterek, uyarılarda bulundu.
26.07.2019
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren:
Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Ramazan ayı boyunca yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyet düzenlediklerini belirterek, "YTB olarak Ramazanın bereketinden faydalanmaya çalışıyoruz” dedi.
17.05.2019
Saç simülasyonu uzmanından siyasilere tavsiyeler
Saç simülasyonu uzmanı Serkan Bozkurt, siyasilerin saçlarına herkesten daha çok önem vermesi gerektiğini belirterek, saç konusunda tavsiyelerde bulundu.
16.09.2019
İstanbul Büyükşehirden babalara ve öğrencilere buzda paten keyfi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Karneni Getir Buzda Kay" etkinliğinde Babalar Günü dolayısıyla çocuklar ve babalarını buz pistinde bir araya getirdi. Karnesini getiren çocuklar, babalarıyla birlikte kayarak keyifli anlar yaşadı.
16.06.2019
Bakan Kasapoğlu, Ankaralılara aşure dağıttı
Muharrem ayı sebebi ile aşure dağıtımına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Muharrem ayı gerçekten bize birliği beraberliği bir arada olmayı çok güçlü bir şekilde öğütleyen bir ay” dedi.
09.09.2019
MSB:
MSB: "Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlar kapsamında, 14 Mayıs 2019 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur."
14.05.2019
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANKARA ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDAKİ İDDİALARA YANIT
YİYECEKLERİN PSİKOLOJİMİZE ETKİLERİ
KANSERİ YENSENİZ DE RİSKLERİ BİTMİYOR
OBEZİTE TEDAVİSİNDE, ‘MİDE BOTOKSU’
VAJİNAL AKINTI KANSER NEDENİ OLABİLİR
ŞİFA KAYNAĞI AŞURE YERKEN DİKKAT
UYKU BOZUKLUĞU MİGREN TETİKÇİSİ
OKULA UYUM SÜRECİNDE UYKU DÜZENİ NASIL OLMALI
KÜBA İLE İLAÇ, AŞI VE TIBBİ CİHAZ ALANINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
3 AYDIR DİŞ AĞRISI ÇEKEN ENGELİ TAYFUN İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ
NİĞDE’DEN AMBULANS HELİKOPTERLE TAŞINAN KALP ANKARA’DA ATACAK
FAZLA KİLOLAR EKLEMLERE ZARAR VERİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR