Sika Parex’i satın alarak hedef yükseltti
Sika Yapı Kimyasalları, Parex’in satışını tamamlanmasıyla hedef yükseltti. Yıl sonunda 8 milyar İsviçre frangını aşan satış hedefleyen firmanın, bir diğer hedefi ise Türkiye’yi iki firmanın ortak sinerjisi ile Orta Doğu Bölgesi’nin strateji ve AR-GE üssü yaparak, çevre ülkelere satışlarını arttırmak.

11 Eylül 2019 - 15:30:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Sika Yapı Kimyasalları, Parex’in satışını tamamlanmasıyla hedef yükseltti. Yıl sonunda 8 milyar İsviçre frangını aşan satış hedefleyen firmanın, bir diğer hedefi ise Türkiye’yi iki firmanın ortak sinerjisi ile Orta Doğu Bölgesi’nin strateji ve AR-GE üssü yaparak, çevre ülkelere satışlarını arttırmak.
İsviçre merkezli Sika, geniş bayi dağıtım ağı ile bilinen Parex’i satın aldı. Bu satın alma ile inşaat tamamlayıcı pazarına yönelik ürün portfolyosunu genişleten şirket, 2019 yılında 8 milyar İsviçre frangını aşan satışlara ulaşmayı hedefliyor.
Türkiye’nin, Sika için stratejik öneme sahip olduğunu belirten Sika Yapı Kimyasalları Genel Müdürü Turgay Özkun, "Parex’in satın alımıyla birlikte Türkiye’deki büyümemizi daha da hızlandırarak devam ettireceğiz" dedi.
Sika, Türkiye’de küreselle aynı paralellikte büyüme hedefliyor
Yapılan açıklamada; Tuzla ve Mersin’de iki üretim tesisi bulunan Sika, Türkiye’de küreselle aynı paralellikte büyüme hedefliyor. Türkiye’yi Orta Doğu Bölgesi’nin AR-GE merkezi olarak konumlandıran şirket, gerçekleştirdiği üretimle ihracat çalışmalarına da hız vererek, önümüzdeki dönemde özellikle Özbekistan pazarında büyümeyi hedefliyor.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İBB, huzurevi sakinleri ve gönüllüleri iftarda buluştu
Türkiye’nin en büyük yaşlı bakım ve huzurevine sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Darülaceze Müdürlüğünün Kayışdağı Tesisleri’nde iftar programı düzenledi. İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit’in de katıldığı programda STK temsilcileri, hayırseverler ve gönüllüler Darülaceze sakinleriyle huzur iftarında buluştu.
29.05.2019
43 yabancı uyruklu öğrenci Polis Akademisinden mezun oldu
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitim Merkezi’nde (PAEM) Afganistan, Arnavutluk, Moğolistan, Ürdün, Kongo Cumhuriyeti, Maldivler, Somali, Uganda ve Ukrayna olmak üzere 9 farklı ülkeden eğitim alan 43 öğrenci mezun oldu.
29.05.2019
MYP lideri Yılmaz:
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Ahmet Reyiz Yılmaz imar affında sorunlar olduğunu belirterek, "İmar affı düzenlemesi yeniden gözden geçirilerek sürenin uzatılması gerekir" dedi.
29.05.2019
Restorasyonu tamamlanan Molla Zeyrek Cami havadan görüntülendi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Molla Zeyrek Camii İstanbul’un fethinin yıldönümünü olan 29 Mayıs’ta ibadete açıldı. 901 yıllık tarihi cami havadan görüntülendi.
29.05.2019
Zümrüt Apartmanı kitabı yazarı adliyede
Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki, Ankara Adliyesine getirildi.
29.05.2019
Ambalajda hedef 10 milyar dolar
Ambalaj sektörü profesyonelleri Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) geleneksel iftar davetinde buluştu. Yaklaşık 350 kişinin ASD Başkanı Zeki Sarıbekir ev sahipliğinde buluştuğu iftar davetinde, Türkiye’nin önde gelen ekonomistleri Prof. Asaf Savaş Akat ve Prof. Taner Berksoy Ambalaj Sektörü için Ekodiyalog adlı paneli gerçekleştirdi.
29.05.2019
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR
"HER 6 ERKEKTEN BİRİNDE PROSTAT KANSERİ GELİŞME RİSKİ VAR"
(ÖZEL) UZMAN DOKTORDAN ASİT YAĞMURLARINDAN KORUNMANIN YOLLARI
RİZE’DE ÖĞRENCİLERİN BİLEKLİK YAPARAK ELDE ETTİKLERİ 7 BİN 800 TL’LİK GELİR LÖSEMİ HASTALARINA GÖNDERİLDİ
GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE EXCİMER LAZER ÜNİTESİ AÇILDI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR