Hayta İsmail’e hakaret davası
Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i Ahmet Arıman’ın kendisine hakaret ettiğini iddia eden bir gazeteci savcılığa suç duyurusunda bulundu. ‘Hakaret’ suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis istenen Arıman duruşmada, “Sinirle o mesajları yazdım’ dedi.

11 Eylül 2019 - 16:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i Ahmet Arıman’ın kendisine hakaret ettiğini iddia eden bir gazeteci savcılığa suç duyurusunda bulundu. ‘Hakaret’ suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis istenen Arıman duruşmada, “Sinirle o mesajları yazdım’ dedi.
İddialara göre gazeteci M.Y., Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i Ahmet Arıman’ı, kendisinin yemeğine büyü yaptığı gerekçesiyle aradı. İddiaya göre Arıman, telefon görüşmesinin ardından gazeteci M.Y.’e hakaret içeren mesajlar attı. Gazeteci M.Y., kendisine hakaret içeren mesajlar attığını iddia ettiği Ahmet Arıman’a dava açtı. Ahmet Arıman’ın ‘hakaret’ suçunu işlediği gerekçesiyle açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmaya sanık Ahmet Arıman, müşteki M.Y. ve avukatı katıldı.

“Büyü yaptığımı iddia etmeye başladı”
Duruşmada savunma yapan sanık Ahmet Arıman, “Müştekiyi ben gazeteci olması ve etrafımızda ortak arkadaşımız olması nedeniyle gıyaben tanırdım. Daha sonra müşteki benim hakkımda sosyal medya üzerinden haksız yazılar yazmaya başladı. Benim büyü yaptığımı iddia etmeye ve Hristiyan olduğumu yazmaya başladı. Ben yine de bunlara tepki vermedim. Olayın olduğu gün yine gazeteci olan İlhan Metin’in lokantasında yemek yemeye gittim. Müştekiyi de görmedim, alt kattaydım. Sadece yukarı lavaboya çıktığımda bu şahsı, yanında sarışın bir bayanı ve patronu gördüm, daha sonra da evime gittim” dedi.

“Sinirle o mesajları yazdım”
Arıman savunmasının devamında, “Gece saat 01.00 gibi telefonum çaldı. Ben de kayıtlı olmayan bir numaraydı. Açtım, ‘Kaldır, kaldır ne yaptıysan kaldır. Ben M.Y., sen yaptığını biliyorsun kaldır şunu dedi ve kapattı’ sonra ben yemek yediğimiz İlhan Metin’i aradım. O, akşam aynı yerde yemek yediğimizi, üst katta müştekinin olduğunu daha sonra midesinin rahatsızlandığını ve benim büyü yaptığımdan şüphelendiğini söyledi. Müştekiyi tekrar aradım telefona bakmadı. Gece o vakitte aranmış olduğum için sinirle o mesajları yazdım” ifadelerini kullandı.

“Büyüyü kaldırmak konusunda aramadım”
Sanık Arıman’dan sonra söz alan gazeteci M.Y., “Gazeteci olduğum için ve sanıkla ilgili haberler yaptığım için sanığın telefonu ben de vardı. Zaman zaman konuşmalarımız oldu. Ancak sanığın savunmasındaki gibi büyüyü kaldırmak konusunda bir aramam olmadı. Ertesi gün kalktığımda mesajı gördüm, hakarete uğradığım için de şikayetçi oldum” diye belirtti.
Mahkeme, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından sanık ve müşteki arasından suç tarihinde görüşme olup olmadığının öğrenilmesi için duruşmayı erteledi.

"Hepsi yalan dedi"
Duruşmanın çıkışında açıklamalarda bulunan Ahmet Arıman, “Olayda değil aslında komik bir vaka. Hepsi saçma sapan, yalan yanlış. Şimdi de başka bir şey tutturdu; ben onun köftesine büyü yapmışım işte büyüsünü kaldıracakmışım diye gece saat 01.00’de bana telefon açıyor. Ben de ona, ’Yürü git lan’ dedim, ’Kafayı mı yedin sen’ falan dedim diye hakaret davasından beni mahkemeye verdi. Şimdi bugün onun duruşması vardı ve çıktı hepsi yalan dedi, ben öyle bir şey söylemedim dedi, aramadım dedi” ifadelerini kullandı.

"Göstere göstere yalan söyledi"
Konuşmasının devamında sanık Arıman, “Operatör kayıtlarından çıkacak. Benim şahidim de var o da çıkacak. Göstere göstere yalan söyledi. Görüşeceğiz, öbür mahkemede görüşeceğiz. Olayı olduğu gece dükkan sahibi var, mekan sahibi İlhan Metin diye bir arkadaşım var. Onun da arkadaşı. Asla yalan söyleyecek bir insan değil. Onu arayıp, ’Hayta İsmail benim köfteme büyü yaptı’ diyen bir insan yani. Adam da çıkacak onları söyleyecek. Bu kadar basit yani” diye belirtti.

İddianameden
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Olay tarihinde sanık Ahmet Arıman’ın M.Y.’ye ‘Sen geri zekalı mısın’, ‘Sen nasıl gazeteci olmuşsun’, ‘Seni gören de adam zanneder’, ‘Çok manyak gördüm ama senin gibisini ilk defa gördüm’ diye mesajlar attığı belirtildi. İddianamede, dosyanın uzlaşmaya gönderildiği fakat iki tarafında uzlaşmayı kabul etmediği belirtilirken, sanık Ahmet Arıman’ın ‘hakaret’ suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Varank’tan Türkiye Uzay Ajansı açıklaması
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Biz Türkiye Uzay Ajansı yönetimi ile birlikte ’milli teknoloji, güçlü sanayi’ vizyonumuz çerçevesinde ülkemizin uzay alanında milli menfaatlerini koruyacak şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz”dedi.
07.08.2019
Lisans ve lisansüstünde yetenek avı başlıyor
Yeni öğretim yılı için, Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı; Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarına yetenek sınavıyla öğrenci alınacak.
12.09.2019
Emniyet ve jandarmadan ülke genelinde motosiklet uygulaması
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı koordinesinde, ülke genelinde 8 bin 36 ekip ve 37 bin 447 personelin katılımıyla 3 bin 578 noktada eş zamanlı motosiklet uygulaması gerçekleştirildi.
04.08.2019
(Özel) Ambulans uçaklar 9 yılda 13 bin 237 hasta taşıdı
Sağlık Bakanlığı bünyesinde hem yurt içinde hem yurt dışında ücretsiz hizmet veren Türkiye’nin 4 ambulans uçağı, 9 yılda 13 bin 237 hasta taşıdı. Hayat kurtaran ambulans uçak son olarak Romanya’daki 2 gurbetçi hastayı yurda taşımak için havalandı.
26.08.2019
FSM Köprüsü Afganistan bayrağı renklerine büründü
Afganistan’ın bağımsızlığının 100. yılı olması sebebiyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Afganistan bayrağının renkleriyle ışıklandırıldı.
20.08.2019
Cumhurbaşkanı Atama kararı Resmi Gazete’de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan (Guvernör) Yardımcılıklarına ilişkin atama kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
31.08.2019
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANKARA ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDAKİ İDDİALARA YANIT
YİYECEKLERİN PSİKOLOJİMİZE ETKİLERİ
KANSERİ YENSENİZ DE RİSKLERİ BİTMİYOR
OBEZİTE TEDAVİSİNDE, ‘MİDE BOTOKSU’
VAJİNAL AKINTI KANSER NEDENİ OLABİLİR
ŞİFA KAYNAĞI AŞURE YERKEN DİKKAT
UYKU BOZUKLUĞU MİGREN TETİKÇİSİ
OKULA UYUM SÜRECİNDE UYKU DÜZENİ NASIL OLMALI
KÜBA İLE İLAÇ, AŞI VE TIBBİ CİHAZ ALANINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
3 AYDIR DİŞ AĞRISI ÇEKEN ENGELİ TAYFUN İÇİN SAĞLIK BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ
NİĞDE’DEN AMBULANS HELİKOPTERLE TAŞINAN KALP ANKARA’DA ATACAK
FAZLA KİLOLAR EKLEMLERE ZARAR VERİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR