“IoT, bir daha çıkmamak üzere hayatımıza girdi”
Vestel IoT, Bulut ve Otomasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Savak, Vestel’in ürettiği cihazların birbirleriyle ve dünyadaki diğer IoT cihazlarıyla konuşur hale gelmesi için ciddi çaba sarf ettiklerini kaydetti. Savak, “IoT, bir daha çıkmamak üzere hayatımıza girdi” dedi.

17 Eylül 2019 - 17:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Vestel IoT, Bulut ve Otomasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Savak, Vestel’in ürettiği cihazların birbirleriyle ve dünyadaki diğer IoT cihazlarıyla konuşur hale gelmesi için ciddi çaba sarf ettiklerini kaydetti. Savak, “IoT, bir daha çıkmamak üzere hayatımıza girdi” dedi.
Dünya e-ticaret devi Amazon, 16-27 Eylül tarihleri arasında İstanbul Galata Rum Okulu’nda AWS Pop-Up Loft İstanbul adlı etkinlikler dizisi düzenliyor. Özel konuşmacılar, teknik workshop’lar ve uygulamalı eğitimlerin düzenleneceği etkinlik, teknoloji dünyasına yön veren isimleri bir araya getiriyor.
AWS Pop-Up Loft, Amazon’un teknoloji merkezli müşteri vizyonunu yönlendirmekten sorumlu CTO’su Dr. Werner Vogels’in açılış konuşmasıyla başladı. Dünyaca ünlü ismin açılış konuşması sırasında Vestel’in akıllı ev ve bulut teknolojileri alanındaki tecrübelerini aktaran Vestel IoT, Bulut ve Otomasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Savak, Vestel’in ürettiği cihazların birbirleriyle ve dünyadaki diğer IoT cihazlarıyla konuşur hale gelmesi için ciddi çaba sarf ettiklerini kaydetti. Savak, IoT çalışmalarının sadece bir şirketin kendini dönüştürmesi ile anlamlı olamayacağını belirterek, “IoT çalışmalarında oldukça heterojen bir bulut sistemi ortaya çıkıyor. Bu gayretlerin hep birlikte koordine edilmesi ve cihazların birbirleriyle konuşmasının sağlanması gerekiyor. Vestel olarak buna büyük önem veriyoruz. Tüketici açısından bakıldığında cihazlar kompleks hale geliyor, dolayısıyla bir yandan kullanımlarının da kolaylaştırılması gerekiyor. IoT’nin yaygınlaşabilmesi, bu marketin daha da büyümesi ve bundan üretilecek servislerin verimli olabilmesine yoğunlaşıyoruz. IoT, bir daha çıkmamak üzere hayatımıza girdi. Biz sadece Vestel olarak değil Zorlu Grubu olarak faaliyet gösterdiğimiz her alanda IoT konusunu odağımıza alıyor, sektörde birçok ilke imza atıyoruz. Grup olarak IoT vizyonumuz paralel olduğu için grup şirketleri olarak bu alanda sinerji oluşturup farklı uygulamalar ve katma değerli servisler ortaya çıkartıyoruz” şeklinde konuştu. Savak, IoT’nin tüketicinin kullanabileceği şekilde sunulmasının ve akıllı cihazlarının birbirleriyle harmoni içinde çalışmasının öneminin altını çizdi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,18’lik düşüşle tamamladı.
01.08.2019
RTSO Başkanı Karamehmetoğlu:
RİZE (İHA) – Türkiye’de demiryolu ağının olmadığı tek bölgenin Doğu Karadeniz olduğunu dile getiren Rize Ticaret ve Sanayi Odası (RTSO) Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Samsun’dan Sarp Sınır Kapısı’na kadar bir demiryolunun bölge ve ülke ekonomisi için gerekliği olduğunu söyledi.
13.09.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 280,20 lira oldu.
06.09.2019
Türkiye tesettür mayo sektöründe dünyada söz sahibi
Dünyada hala bakir sayılabilecek sayılan tesettür mayo sektöründe Türkiye, dünyada söz sahibi ülkeler arasında gösteriliyor. Yeli tesettür mayo markası Adasea’nin CEO’su Talha Tok, tesettür mayo sektörünün çok bakir bir alan olduğunu belirterek, "Türkiye jeopolitik konumunun önemini tesettür mayo çalışmalarında çok etkin kullanıyor. Türkiye’nin tesettür mayo sektöründe dünyada öncü olmasını sağlıyoruz" dedi.
07.06.2019
Yerli yapay zekâ çözümleriyle fiberde kalite artıyor
Türk Telekom tamamen kendi kaynaklarıyla geliştirdiği yerli yapay zekâ kök neden analizi platformu ile fiber şebeke performansını yükseltti.
16.08.2019
Katı yakıtlar istatistiklerini açıkladı
En fazla üretim ve teslimat Temmuz’da linyitte gerçekleşti
27.09.2019
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”
GÖZ ÇEVRESİ IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLEŞİYOR
SAĞLIKTA TÜRKİYE’YE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
"KULAKTA AĞRI VE AKINTI DIŞ KULAK ENFEKSİYONUNUN HABERCİSİ OLABİLİR"
HAYIRSEVERLERDEN HOPA DEVLET HASTANESİNE MOTORLU HASTA YATAĞI BAĞIŞI
AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA OBEZİTE GÖRÜLME ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKE TÜRKİYE
RİZE’DE ‘10 EKİM DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ
HASTA YAKINLARI RUH VE BEDEN SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK
“İNTİHARI ÖNLEMEK BÜYÜK ORANDA MÜMKÜN”
GİRESUN’A 628 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI
KADINLARIN GİZLİ KORKUSU İDRAR KAÇIRMA

EN ÇOK OKUNANLAR