Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz”
Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gönüllülerin gittikleri yerlerde bu milletin büyüklüğü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını ifade ederek, “Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz” dedi.

17 Eylül 2019 - 18:00:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gönüllülerin gittikleri yerlerde bu milletin büyüklüğü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını ifade ederek, “Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TDV’nin "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"na katıldı. TDV Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, TDV’nin Vekaletle Kurban Programı kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerine giden gönüllülere hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sevinmek, sevindirenlerin hakkıdır fehvasınca mahzun gönüllerin sevinci olmak için, Kurban bayramını mazlum ve muhtaçlarla yaşamayı tercih ettiniz. Elbette bu sıradan bir tercih değildir. Bilakis büyük bir inancın, ahlakın ve idealin neticesidir” diye konuştu.
İyilik ve yardımlaşmayla ilgili ayetleri hatırlatan Erbaş, “Bizler, insanlığın huzur ve refahı, yeryüzünün imar ve ıslahı için koşturuyoruz. İyiliğin yaygınlaşması ve kötülüğün def’i için çabalıyoruz. Takvada ve iyilikte yardımlaşıyoruz. Bu ayetleri kalbimize ve aklımıza rehber kılarak milletimizle bütün yeryüzü arasında yardımlaşma köprüleri kurmak için gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

“Yalnız değilsiniz, biz kardeşiz, mesajını ulaştırdınız”
TDV gönüllülerinin gittikleri yerlere sadece kurban hisselerini ulaştırmadıklarını, aynı zamanda milletin büyüklüğünü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını belirten Erbaş, şunları aktardı:
“Hayırsever milletimizin dua ve desteğiyle kilometrelerce uzaktaki kardeşlerimize halkımızın emanetlerini ve selamını ulaştırdık. Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz. Yetimin başını okşayan şefkat eli, muhtacın ihtiyacını gideren yardım eli oldunuz. Dualarında her daim Türkiye olan kardeşlerimize, yalnız olmadıklarını hissettirmek için yollara düştünüz. Kurbanımızı paylaşıp yolumuzu gözleyen kardeşlerimizle yakınlaşmak için çıktığınız bu iyilik ve hayır yolculuğunda mahzun gönüllere ‘yalnız değilsiniz, biz kardeşiz’ mesajını ulaştırdınız. Mesafe tanımaksızın sevgi ve muhabbetle, ’dünyayı iyilik değiştirecek’ şiarıyla çıktığınız bu yolda kurban emanetlerini kardeşlerimizle paylaştınız.”

“19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşıldı”
Erbaş, 2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı kapsamında yurt içi ve yurt dışında toplam 453 bin 560 hisse kurbanı İslam dininin usul ve esaslarına göre keserek yaklaşık 19 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldığını söyledi. Türkiye’de 424 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 423 bölgesinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara kurban eti ulaştırdıklarını ifade eden Erbaş, “Yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran Kurban ibadeti sayesinde Yemen’den Bangladeş’e, Moğolistan’dan Guyana’ya, bu yıl ilk özgür bayramlarını kutlayan Bangsamoro gibi adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize insanlığın vicdanını temsil eden gönüllülerimizle birlikte hayırsever halkımızın yardım elini uzattık, elhamdülillah” şeklinde konuştu.
TDV’nin Vekaletle Kurban Kesim Programı’na kurbanını bağışlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür eden Erbaş, “Tüm bağışçılarımıza, diyanet teşkilatımızın fedakar mensuplarına, yurt dışında ülkemizi en güzel şekilde temsil eden görevli ve gönüllülerimize, hayırsever milletimizin her ferdine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Erbaş, konuşmasının ardından tüm TDV gönüllülerini ve yardım götürülen 7 kıtayı temsilen 7 gönüllüye teşekkür belgesi verdi. Programa, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Dr. Burhan İşliyen ile başkanlığın ve Türkiye Diyanet Vakfının üst düzey yöneticileri de katıldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Husumetli olduğu kişinin aracını böyle kundaklattı
Kağıthane’de bir kişi, aralarında husumet olan kişinin arabasını kundaklattı. Arabayı kundaklatan ve kundaklayan şahıslar yakalanırken, olay saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
13.06.2019
İtfaiye ve AKUT keçiyi kurtarmak için seferber oldu
Ankara’nın Güdül ilçesinde kayalıklarda mahsur kalan keçi 3,5 saat süren operasyonla kurtarıldı.
25.09.2019
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi yeni akademik yıla merhaba dedi
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2019-2020 akademik yılının açılışı, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan’ın verdiği ilk ders ile başladı. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, “Zor bir yeryüzünün içindeyiz. Uluslararası düzen değerlerini kaybettiği için düzensizliği ve sonunu hazırlayan bir sistemin içine girmiş durumda. Bu yüzden bilimin o adalet dağıtan eşitlikçi sorun çözen hakkaniyetli özelliğine büyük ihtiyaç var” dedi.
24.10.2019
(Özel) Yanından ayırmadığı keçisiyle evcilleştirdiği kargaları arkadaş oldu
İstanbul’da yaşayan 58 yaşındaki Ali Sever, 3 yıl önce sahiplendiği ve evladı gibi baktığı Prenses isimli keçiyle iki karga arkadaş buldu.
21.06.2019
Şarkıcı Berkay ile Arda Turan davasına devam edildi
Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında yaşanan kavgaya ilişkin davada Berkay’ın kuaförü tanık olarak dinlendi. Tanık Tiryaki, “Arda bey ile Özlem hanımın konuştuklarını gördüm ancak tanışık olduklarını varsayarak dikkat etmedim” derken duruşmanın erteleneceği tarih için Berkay ile avukatlar arasında kısa bir anlaşmazlık yaşandı.
19.06.2019
İnternete sahte ilan vererek araç satmak için buluştukları kişiyi gasp eden 3 kişi yakalandı
İstanbul’da yaşayan Cezayir vatandaşı, Başakşehir’de araç satın almak için anlaştığı kişilerce silahla gasp edildi. Kiraladıkları araçla kaçan şüpheliler, yakalanarak cezaevine konuldu.
30.10.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR