Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz”
Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gönüllülerin gittikleri yerlerde bu milletin büyüklüğü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını ifade ederek, “Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz” dedi.

17 Eylül 2019 - 18:00:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gönüllülerin gittikleri yerlerde bu milletin büyüklüğü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını ifade ederek, “Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, TDV’nin "2019 Vekaletle Kurban Programı Gönüllü Buluşması"na katıldı. TDV Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda, TDV’nin Vekaletle Kurban Programı kapsamında dünyanın çeşitli bölgelerine giden gönüllülere hitap eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Sevinmek, sevindirenlerin hakkıdır fehvasınca mahzun gönüllerin sevinci olmak için, Kurban bayramını mazlum ve muhtaçlarla yaşamayı tercih ettiniz. Elbette bu sıradan bir tercih değildir. Bilakis büyük bir inancın, ahlakın ve idealin neticesidir” diye konuştu.
İyilik ve yardımlaşmayla ilgili ayetleri hatırlatan Erbaş, “Bizler, insanlığın huzur ve refahı, yeryüzünün imar ve ıslahı için koşturuyoruz. İyiliğin yaygınlaşması ve kötülüğün def’i için çabalıyoruz. Takvada ve iyilikte yardımlaşıyoruz. Bu ayetleri kalbimize ve aklımıza rehber kılarak milletimizle bütün yeryüzü arasında yardımlaşma köprüleri kurmak için gayret sarf ediyoruz” diye konuştu.

“Yalnız değilsiniz, biz kardeşiz, mesajını ulaştırdınız”
TDV gönüllülerinin gittikleri yerlere sadece kurban hisselerini ulaştırmadıklarını, aynı zamanda milletin büyüklüğünü ve cömertliğini tanıtmanın gönüllü elçiliğini yaptıklarını belirten Erbaş, şunları aktardı:
“Hayırsever milletimizin dua ve desteğiyle kilometrelerce uzaktaki kardeşlerimize halkımızın emanetlerini ve selamını ulaştırdık. Kardeşlik köprüleri kurdunuz, muhabbet kaleleri inşa ettiniz. Yetimin başını okşayan şefkat eli, muhtacın ihtiyacını gideren yardım eli oldunuz. Dualarında her daim Türkiye olan kardeşlerimize, yalnız olmadıklarını hissettirmek için yollara düştünüz. Kurbanımızı paylaşıp yolumuzu gözleyen kardeşlerimizle yakınlaşmak için çıktığınız bu iyilik ve hayır yolculuğunda mahzun gönüllere ‘yalnız değilsiniz, biz kardeşiz’ mesajını ulaştırdınız. Mesafe tanımaksızın sevgi ve muhabbetle, ’dünyayı iyilik değiştirecek’ şiarıyla çıktığınız bu yolda kurban emanetlerini kardeşlerimizle paylaştınız.”

“19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşıldı”
Erbaş, 2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Programı kapsamında yurt içi ve yurt dışında toplam 453 bin 560 hisse kurbanı İslam dininin usul ve esaslarına göre keserek yaklaşık 19 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldığını söyledi. Türkiye’de 424 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 423 bölgesinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara kurban eti ulaştırdıklarını ifade eden Erbaş, “Yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran Kurban ibadeti sayesinde Yemen’den Bangladeş’e, Moğolistan’dan Guyana’ya, bu yıl ilk özgür bayramlarını kutlayan Bangsamoro gibi adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize insanlığın vicdanını temsil eden gönüllülerimizle birlikte hayırsever halkımızın yardım elini uzattık, elhamdülillah” şeklinde konuştu.
TDV’nin Vekaletle Kurban Kesim Programı’na kurbanını bağışlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür eden Erbaş, “Tüm bağışçılarımıza, diyanet teşkilatımızın fedakar mensuplarına, yurt dışında ülkemizi en güzel şekilde temsil eden görevli ve gönüllülerimize, hayırsever milletimizin her ferdine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Erbaş, konuşmasının ardından tüm TDV gönüllülerini ve yardım götürülen 7 kıtayı temsilen 7 gönüllüye teşekkür belgesi verdi. Programa, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı, Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Dr. Burhan İşliyen ile başkanlığın ve Türkiye Diyanet Vakfının üst düzey yöneticileri de katıldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Liselere geçiş sistemi kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları meb.gov.tr’de açıklandı.
Liselere geçiş sistemi kapsamında yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları meb.gov.tr’de açıklandı.
05.08.2019
Temmuz’da faizsiz sistemle alınan konut sayısı rekor kırdı
Konut satışlarında son aylarda kur ve faiz odaklı yaşanan durgunluk, faizsiz sistemle konut alma taleplerini artırdı. Geçen yılın aynı dönemine göre Haziran’da konut satışları yüzde 48 düşerken Eminevim’in uyguladığı faizsiz konut edindirme sistemi Elbirliği, son 6 ayda yaklaşık yüzde 34 büyüdü. Geride kalan Temmuz ayında ise şuana kadar ki rekor kırılarak Elbirliği ile konut sahibi olanların sayısı ilk kez 1000’nin üzerine çıktı.
05.08.2019
Rize’deki selde kaybolan Hüseyin Çapoğlu’nun yakınlarının bekleyişi sürüyor
Rize’de dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli yağış sonrası Salarha Deresi’nin taşması sonucu sele kapılan Hüseyin Çapoğlu’nun yakınlarının bekleyişi sürüyor.
05.08.2019
(Özel) Karaköy’de camide uzanma numarası yaptı, uyuyan şahsın telefonunu böyle çaldı
Karaköy Yeraltı Camii’nde uyuyan bir vatandaşın telefonunu çalan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı. Polis, hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.
05.08.2019
(Özel) Karaköy’de camide uyuyan vatandaşın telefonu çalındı
Karaköy Yeraltı Camisi’nde uyuyan bir vatandaşın telefonunu çalan hırsız, güvenlik kamerasına yakalandı. Polis, hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.
05.08.2019
Gelişen teknoloji gençlere zarar veriyor
Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kuzeymen Balıkçı “Dünya Ruh Sağlığı Günü” için “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” Olarak ilan edilen bu yılki tema aracılığıyla, gençlerin ruh sağlığının korunması ve dayanıklılığın arttırılmasının hedeflendiğini söyledi.
05.08.2019
DÜNYA LİTERATİRÜNE GİREN ÖMER ÖZKAN BEBEKTE ÜREME TIBBINDAKİ BÜTÜN YENİLİKLER TAKİP EDİLDİ
YURT DIŞINA ÇIKIŞLARDA PCR TESTİ İSTENEN VATANDAŞLAR İÇİN TEST ÜCRETİ BELLİ OLDU
"DİYABET, KORONAVİRÜS SEMPTOMLARINI ŞİDDETLENDİRİYOR"
SAĞLIK BAKANLIĞI: "SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"
SAĞLIK BAKANI KOCA, ABD TİCARET ODASI TOPLANTISINA KATILDI
DR. BÜKÜŞOĞLU: "KÖK HÜCRELER ÜZERİNDE BÖYLESİNE ETKİLERİ OLMASI ŞAŞIRTICI VE SÜRPRİZ"
MEHMET HANİFİ KUTLAR: "OZON TEDAVİSİ, KANDAKİ OKSİJEN MİKTARINI ARTTIRDIĞINDAN VÜCUDU HIZLI BİR ŞEKİLDE YENİLER"
(ÖZEL) PANDEMİ SÜRECİNDE KIRMIZI ET TÜKETİMİ NASIL OLMALI
BAKAN KOCA: ”(VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI) KULAKTAN KULAĞA YAYILAN BU KANI YANLIŞTIR”
SAĞLIK BAKANLIĞI: "SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"
“PANDEMİDEN KORUN” PROJESİ SİNCAN’DAN BAŞLIYOR
GUATR AMELİYATI İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN NOKTALAR