Grundfos’tan sürdürülebilir bir dünya için dev destek
Su çözümleri üreticisi Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yerini aldı.

23 Eylül 2019 - 15:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Su çözümleri üreticisi Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yerini aldı.
Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği odaklı dünyanın önde gelen su çözümleri üreticisi Grundfos, çalışmalarının temelinde yer alan doğa dostu politikalarını sosyal sorumluluk projeleri ile sürdürüyor. Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yer aldı.
Sürdürülebilirlik, İklim Değişikliği ve Temiz Su hareketinin çocuklara anlatılması amacıyla Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen festivale 9 - 14 yaş aralığında 500’ü aşkın öğrenci katılım gösterdi. Grundfos, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden temiz suya erişim ile ilgili olan 6’ncı ve iklim değişikliği ile ilgili olan 13’üncü hedefleri için çalışıyor. Türkiye’de de sürdürülebilirlik konusundaki faaliyetlere destek olan Grundfos, festival kapsamında iklim krizine karşı farkındalık geliştirmeleri için Darüşşafakalı öğrencilerle eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdi.
“’Havayı koklayan adam’ ile iklim değişikliğine ‘dur’ dediler”
Çocukların yoğun ilgi gösterdiği festivalin ana sahnesinde meteorolog ‘Havayı Koklayan Adam Bünyamin Sürmeli’ tarafından küresel ısınma ve iklim krizi üzerine bir söyleşi düzenlendi. “Dünyaki iklim sorunu ne boyutta ve gelecekte bizi neler bekliyor?” temalı söyleşisinde Sürmeli, Darüşşafakalı çocuklar ile buluştu. Çocukların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen söyleşide küresel ısınma gibi acil eylem planı yapılması gereken konular üzerinde konuşuldu.
Öğrenirken eğlendiler
Gün boyu süren etkinlikte ayrıca çocuklara, eğlenceli oyunlar ile deney yapma imkanı da tanındı. “İklim ve Mevsimler Atölyesi” atölyesi ile çocuklar, mevsimler ve iklimler hakkında eğitici aktiviteler yaptı. Eğlenceli anlara sahne olan atölye çalışmalarında, çocuklara sürdürülebilir bir dünya için farkındalık bilinci aşılandı.
“Daha yeşil bir dünya için geleceğe yatırım yapıyoruz”
Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğin, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin tanıtımına büyük fayda sağladığını belirten Grundfos Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Burak Gürkan konuyla ilgili açıklamasında; “Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Grundfos’un ana değerleri ile örtüşüyor. Bizler biliyoruz ki belirtilen bu hedefler doğrultusunda bugün yeterli önlem almazsak, yarın gelecek nesillere bırakabileceğimiz yaşanabilir bir dünya olmayacak. Bu nedenle iklim değişimi ve su tüketimi konusunda 7’den 70’e farkındalık oluşturacak her çalışma içerisinde aktif rol alıyoruz. İklim değişikliği ile mücadeleyi hızlandırmak ve su kıtlığını önlemek için çocukları da işin içine katmamız gerekiyor. Her geçen gün bu konuda oluşturulan farkındalık ve eğitim projeleri ile çocukları bilinçlendirmek zorundayız. Bu etkinlik vesilesi ile geleceğe yatırım yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 285,30 lira oldu.
10.10.2019
Katı yakıtlar istatistikleri açıklandı
En fazla üretim ve teslimat 2019 Mayıs döneminde linyitte gerçekleşti.
30.07.2019
Petrol fiyatlarında son durum
Brent petrol ve Teksas türü ham petrolün varil fiyatlarında son durum. Brent petrolün varil fiyatında sınırlı bir düşüş gözlenirken, Teksas türü ham petrol fiyatlarında yatay seyir hakim.
09.07.2019
Türk tekstili Moskova’da beğeni topladı
Türk tekstil ürünleri Moskova’da düzenlenen tekstil ve aksesuar fuarında sergilendi.
13.09.2019
IPARD-II kırsal kalkınma destekleri 5’inci başvuru çağrısı kapsamında desteklenecek projelerin 2’inci grubu açıklandı
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, IPARD-II kırsal kalkınma destekleri 5’inci başvuru çağrısı 2’inci grubunda destek almaya hak kazanan ve 200 milyon liralık hibe sağlanacağı 182 projenin onaylandığını açıkladı.
09.10.2019
Temmuz ayında kuru çaya zam beklentisi
Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, son iki yılda hem ÇAYKUR hem de özel sektörün yaş çay fiyatlarının kuru çayla dengeli olmamasından dolayı ciddi zararlar ettiğini belirterek “Şu anda piyasadaki var olan fiyatlar sektörün zarar fiyatları. Biz yetkililerden talep ettik, gerekli girişimlerde bulunduk. Temmuz ayı içerisinde kuru çaya bir zam yapılacağı ifade edildi” dedi.
03.06.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR