Grundfos’tan sürdürülebilir bir dünya için dev destek
Su çözümleri üreticisi Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yerini aldı.

23 Eylül 2019 - 15:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Su çözümleri üreticisi Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yerini aldı.
Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği odaklı dünyanın önde gelen su çözümleri üreticisi Grundfos, çalışmalarının temelinde yer alan doğa dostu politikalarını sosyal sorumluluk projeleri ile sürdürüyor. Grundfos, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Danimarka Çocuk Festivali”nin ana sponsorları arasında yer aldı.
Sürdürülebilirlik, İklim Değişikliği ve Temiz Su hareketinin çocuklara anlatılması amacıyla Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda gerçekleştirilen festivale 9 - 14 yaş aralığında 500’ü aşkın öğrenci katılım gösterdi. Grundfos, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden temiz suya erişim ile ilgili olan 6’ncı ve iklim değişikliği ile ilgili olan 13’üncü hedefleri için çalışıyor. Türkiye’de de sürdürülebilirlik konusundaki faaliyetlere destek olan Grundfos, festival kapsamında iklim krizine karşı farkındalık geliştirmeleri için Darüşşafakalı öğrencilerle eğlenceli aktiviteler gerçekleştirdi.
“’Havayı koklayan adam’ ile iklim değişikliğine ‘dur’ dediler”
Çocukların yoğun ilgi gösterdiği festivalin ana sahnesinde meteorolog ‘Havayı Koklayan Adam Bünyamin Sürmeli’ tarafından küresel ısınma ve iklim krizi üzerine bir söyleşi düzenlendi. “Dünyaki iklim sorunu ne boyutta ve gelecekte bizi neler bekliyor?” temalı söyleşisinde Sürmeli, Darüşşafakalı çocuklar ile buluştu. Çocukların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen söyleşide küresel ısınma gibi acil eylem planı yapılması gereken konular üzerinde konuşuldu.
Öğrenirken eğlendiler
Gün boyu süren etkinlikte ayrıca çocuklara, eğlenceli oyunlar ile deney yapma imkanı da tanındı. “İklim ve Mevsimler Atölyesi” atölyesi ile çocuklar, mevsimler ve iklimler hakkında eğitici aktiviteler yaptı. Eğlenceli anlara sahne olan atölye çalışmalarında, çocuklara sürdürülebilir bir dünya için farkındalık bilinci aşılandı.
“Daha yeşil bir dünya için geleceğe yatırım yapıyoruz”
Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğin, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin tanıtımına büyük fayda sağladığını belirten Grundfos Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü Burak Gürkan konuyla ilgili açıklamasında; “Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri, Grundfos’un ana değerleri ile örtüşüyor. Bizler biliyoruz ki belirtilen bu hedefler doğrultusunda bugün yeterli önlem almazsak, yarın gelecek nesillere bırakabileceğimiz yaşanabilir bir dünya olmayacak. Bu nedenle iklim değişimi ve su tüketimi konusunda 7’den 70’e farkındalık oluşturacak her çalışma içerisinde aktif rol alıyoruz. İklim değişikliği ile mücadeleyi hızlandırmak ve su kıtlığını önlemek için çocukları da işin içine katmamız gerekiyor. Her geçen gün bu konuda oluşturulan farkındalık ve eğitim projeleri ile çocukları bilinçlendirmek zorundayız. Bu etkinlik vesilesi ile geleceğe yatırım yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Onur Ağaoğlu’ndan yeni iş fikirleri için 20 milyon TL’lik yatırım
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ağaoğlu Concept’in Kurucusu Onur Ağaoğlu özellikle blokzincir teknolojisi ve yapay zeka alanlarıyla ilgili yeni iş fikirlerine 20 milyon TL’lik yatırımla girişim sermayesi şirketi kuracağını açıkladı.
20.04.2020
Anneleri ölen minik kediler için sütanne seferberliği
Büyükçekmece’de ikamet eden bir ailenin yeni doğum yapan kedisi aniden ölünce 6 günlük 2 yavrusu için başlatılan sütanne seferberliği mutlu sonla bitti.
20.04.2020
Sokağa çıkma kısıtlamasında emniyet mensuplarına çaylı, çorbalı destek
Sokağa çıkma kısıtlamasında görevli polis ve jandarmalara Mamak Belediyesi ekiplerince çay ve çorba ikram edildi.
20.04.2020
Novak:
Trabzonspor’un başaralı futbolcusu Filip Novak, her zaman bir santrfor gibi düşündüğünü belirterek, amacının gol atmak ve asist yapmak olduğunu söyledi.
20.04.2020
Beşiktaş’ta belediye otobüsü dehşet saçtı
Beşiktaş’ta kontrolden çıkan bir belediye otobüsü önce bir kamyona, ardından da yol kenarındaki aydınlatma direği ve ağaca çarptı. Kazada otobüs şoförü ve bazı yolcular yaralandı.
20.04.2020
’Yılın Ürünleri’ dijital ödül töreniyle açıklanacak
45 ülkede düzenlenen ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ programı kapsamında Türk tüketicilerinin oylarıyla belirlenen ’Yılın Ürünleri’, dijital ödül töreniyle açıklanacak. Tören, Türkiye’de bir ilk olarak, online yapılacak.
20.04.2020
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 32 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 340 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 24 BİN 589 TEST YAPILIRKEN, BİN 141 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN BİN 92 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 32 CAN KAYBI, BİN 141 YENİ VAKA”
"UYKUSUZLUĞUNUZU KAHVEYLE BASTIRMAYIN"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR