Sosyal medyada zirvenin adı değişmedi
Sosyal medyadaki lider markaları her ay açıklayan SocialBrands’e göre ekim ayının zirvedeki ismi, son 6 aydır olduğu gibi yine Netflix oldu!

04 Ekim 2019 - 16:15:21

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Sosyal medyadaki lider markaları her ay açıklayan SocialBrands’e göre ekim ayının zirvedeki ismi, son 6 aydır olduğu gibi yine Netflix oldu!
Farklı mecralarda 44 binden fazla marka hesabını tamamen istatistiksel verilere göre değerlendiren SocialBrands, her ay Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya performans incelemesini gerçekleştirip kamuoyuyla paylaşıyor.
Son Ayın En İyileri: Netflix, Madame Coco ve Türk Hava Yolları
1-30 Eylül dönemine ait verilere göre Netflix, gösterdiği etkili sosyal medya performansıyla SocialBrands Ekim ayı Top100 listesinin zirvesinde yer aldı. RTÜK’e lisans başvurusu yapmadığı iddialarını, sosyal medya hesaplarından "Benim sizi bırakmaya hiç niyetim yok." diyerek yanıtlayan Netflix, takipçilerinden yoğun ilgi gördü.
Sosyal medyada düzenlediği ödüllü kampanyalarıyla ve ürün tanıtım içerikleriyle takipçilerinden yüksek etkileşim toplayan Madame Coco, SocialBrands Ekim ayı Top100 listesinin en başarılı ikinci markası oldu.
Listede üçüncü sıradaki Türk Hava Yolları ise, yeni uçağı Dreamliner ve THY voleybol takımının Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmasıyla ilgili yaptığı paylaşımlarla yüksek etkileşim topladı.
İncelenen Markalar 44 Bin Hesaptan, 1 Milyon 619 Bin İleti Paylaştı! 1 Milyardan Fazla Etkileşim Aldı!
Markaların performanslarını 30’dan fazla istatistiksel kritere göre değerlendiren sosyal medya marka endeksi SocialBrands, ekim ayı sonuçlarını hazırlarken 44 bin 619 marka hesabından yapılan 1 milyon 619 bin paylaşımı incelendi.
1 milyar 244 milyon kullanıcı etkileşiminin değerlendirildiği ekim ayı listesinde bu ay ilk 10’da yer alan diğer markalar sırasıyla Ziraat Bankası, Nef, Mutlu Akü, İnci Akü, Ford Türkiye, Zen Pırlanta ve Terra Pizza oldu.
Cem Yılmaz’lı Yeni Ford Focus Kampanyası İlgi Topladı
Markalar, ay boyunca yeni dijital kampanyalarıyla dikkat çekti Ford Türkiye’nin yeni Ford Focus’un özelliklerini tanıtmak için Cem Yılmaz ile çektiği ve 3 seriden oluşan eğlenceli tanıtım filmi, öne çıkan kampanyalar arasında yer aldı. İlk film, Arif karakterinin Cem Yılmaz’a hediye olarak yeni Ford Focus göndermesiyle başlarken serinin diğer filmlerinde Cem Yılmaz aracın özelliklerini deneyimliyor.
Samsung Türkiye, kadın ve çocuğa karşı fiziksel ve psikolojik şiddeti içeren dizi ve programlara reklam vermeyeceğini duyurduğu paylaşımıyla sosyal medya kullanıcılarından yoğun destek gördü.
Türkiye’nin En Kapsamlı Sosyal Medya Endeksi
SocialBrands, markaların sosyal medya performanslarını tarafsız ve tamamen veriye dayalı şekilde ölçümleyen Türkiye’nin tek sosyal medya marka endeksidir. BoomSocial verilerini kullanan SocialBrands; Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 44 binden fazla marka hesabının performansını aylık dönemlerde hem diğer markalara hem de kendi sektörüne kıyasla ölçümler.
Siz de markanızı SocialBrands platformunu kullanarak inceleyebilir, sosyal medya performansınızı rakiplerinizle kıyaslayabilirsiniz.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Western Digital, WD Black serisini tanıttı
Western Digital, oyun depolama alanlarını maksimum düzeye çıkarmadan daha fazla oyun alanını mümkün kılmak için PC ve konsol oyuncularına yönelik harici depolama çözümleri portföyü WD Black serisini tanıttı.
22.08.2019
Casper VIA A4 kullanıcılarıyla buluştu
Teknoloji markası Casper, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Casper VIA A4’ü kullanıcıların beğenisine sundu.
10.10.2019
(Özel) Kullanılmayan cihazları toplayıp dev laboratuvar kurdular
Yıldız Teknik Üniversitesinin farklı bölümlerinde etkin bir şekilde kullanılamayan atıl durumdaki cihazlar, merkez laboratuvarında toplanıp hem tüm üniversiteye hem de sanayi kuruluşlarına hizmet veriyor. Kurulan YTÜ Merkez Laboratuvarı sayesinde yapılan analiz sayısı 1 yılda bin 880’den, 33 bine yükseltildi.
26.09.2019
Rostec 5G’de uluslararası işbirliğini geliştirmeye hazır
Rostec State Corporation’ın kurumları, beşinci nesil mobil haberleşme için Rus ekipmanlar üretmeye başladı.Yapılan bilgilendirmeye göre ekipman, uluslararası 3GPP standartlarına uygun olacak ve aynı zamanda diğer satıcıların cihazlarıyla da uyum sağlayacak.
25.07.2019
STM yeni siber tehdit durum raporunu açıkladı
Türkiye’de siber güvenlik alanında önemli projeler yapan ve yerli ürünler geliştiren STM’nin Teknolojik Düşünce Merkezi “ThinkTech”in Nisan-Haziran arasını kapsayan yeni Siber Tehdit Durum Raporu, zararlı yazılımlar ile gerçekleştirilen siber saldırılara karşı uyarıyor. Bugün sayıca artmakta olan yazılım zafiyetlerini hedef alan bu saldırılar, sıklıkla ofis dokümanları ve spam e-postalar aracılığı ile yayılıyor. Türkiye de, zararlı yazılımlarla gerçekleştirilen siber saldırıların hedef ülkeleri arasında yer alıyor.
22.07.2019
Üretime teknoloji tabanlı ‘Kimya Üretim Modülü’
Türk yazılımcıların geliştirdiği ‘Kimya Üretim Modülü’, kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üretimden planlamaya kadar işleyişi tek bir çatı altına alma amacıyla hizmete sunuluyor.
29.05.2019
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”
GÖZ ÇEVRESİ IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLEŞİYOR
SAĞLIKTA TÜRKİYE’YE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
"KULAKTA AĞRI VE AKINTI DIŞ KULAK ENFEKSİYONUNUN HABERCİSİ OLABİLİR"
HAYIRSEVERLERDEN HOPA DEVLET HASTANESİNE MOTORLU HASTA YATAĞI BAĞIŞI
AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA OBEZİTE GÖRÜLME ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKE TÜRKİYE
RİZE’DE ‘10 EKİM DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ
HASTA YAKINLARI RUH VE BEDEN SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK
“İNTİHARI ÖNLEMEK BÜYÜK ORANDA MÜMKÜN”
GİRESUN’A 628 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI
KADINLARIN GİZLİ KORKUSU İDRAR KAÇIRMA

EN ÇOK OKUNANLAR