Ankara Kalesi’nde temizlik ve peyzaj çalışması
Altındağ Belediyesi, Ankara Kalesi’nde temizlik ve peyzaj çalışması gerçekleştirdi. Kalenin turizmin can damarı olduğunu ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, tarihi bölgenin temizliği konusunda herkese görev düştüğünü belirtti.

06 Ekim 2019 - 11:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Altındağ Belediyesi, Ankara Kalesi’nde temizlik ve peyzaj çalışması gerçekleştirdi. Kalenin turizmin can damarı olduğunu ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, tarihi bölgenin temizliği konusunda herkese görev düştüğünü belirtti.
Altındağ Belediyesi, başkentin en önemli tarihi mekanlarından birisi olan Ankara Kalesi’nde temizlik seferberliği başlattı. Ankara Kalesi ile Kale Mahallesi eteklerinde iki yıkama aracı ve 15 personelle gerçekleştirilen çalışmalarda sokaklar baştan aşağı yıkandı. Kale sokaklarını düzenli olarak yıkayan ekipler, bölgeyi pırıl pırıl yaptı. Altındağ Belediyesi personelleri, Ankara Kalesi’ne 8 yeni çöp konteyneri de yerleştirerek oluşan kötü görüntülerin de önüne geçti. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği kale esnafının talebi üzerine tarihi Ahi Elvan Camii önündeki göbekte de yeşillendirme çalışması gerçekleştirilirken, yapılan peyzaj çalışmasıyla bölge yeşil bir görüntü kazandı.
Tarihi Kale Mahallesi’nde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini aktaran Altındağ Belediye Başkanı Balcı, “Ankara Kalesi bizim kentimizin turizm anlamındaki can damarı. Kalemize gözümüz gibi bakmak zorundayız. Orada oluşacak çevre ve görüntü kirliliğine izin vermemeliyiz. Yabancı turistlerce de yoğun şekilde ziyaret edilen Ankara Kalesi ülkemizin bir nevi aynası, bu nedenle Ankara Kalesi ve çevresine temizlik anlamında büyük önem veriyoruz. Ekiplerimizce düzenli olarak çevre temizliği gerçekleştiriliyor. Sekiz adet yeni çöp konteynırı yerleştirdiğimiz Ankara Kalesi’nde ayrıca esnafımızın da talebi üzerine peyzaj işlemi gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
En çok haber takip eden ülkeler belli oldu
Dünyada en çok haber takip eden ülkeler belli olurken, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer aldı.
27.06.2019
İhlas Koleji’nde iftar programı düzenlendi
İhlas Eğitim Kurumları geleneksel iftar programını bu yıl Beylikdüzü Kampüsü’nde gerçekleştirdi.
28.05.2019
Pencereden düşen bebeği havada yakaladı, o anlar kamerada
Fatih’te 2 yaşındaki Suriyeli bebek ikinci kattaki dairenin penceresinden düştü. Aynı anlarda sokaktan geçen Cezayir uyruklu 17 yaşındaki genç bebeği havada yakaladı.
26.06.2019
Beylikdüzü’nde servis aracının takla attığı kazada yaralı sayısı belli oldu
Beylikdüzü’nde okul servisinin takla attığı kazada yaralı sayısı belli oldu. Kazada 9’u öğrenci 1’i öğretmen ve ikisi sürücü olmak üzere 12 kişinin yaralandığı belirlendi.
12.09.2019
Ankara’nın kardeş şehri Seul’un belediye meclis üyeleri, büyükşehir belediyesini ziyaret etti
Uluslararası ilişkiler konusunda dünyaya örnek olan çalışmalara imza atan ve dünyanın dört bir tarafındaki başkentlerle kardeş şehir ilişkileri kuran Ankara Büyükşehir Belediyesi, Seul’den gelen konuklarını ağırladı.
03.08.2019
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Tığ görevinden ayrıldı
2017 yılından beri Medya AŞ Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekte olan Tığ, şirket personeli ile vedalaşma sırasında yaptığı konuşmayla görevinden ayrıldığını duyurdu.
19.07.2019
ÇOCUKLAR NEDEN YALAN SÖYLER
PROF. DR. KONUKSEVEN: “DUYMANIZI SAĞLAYAN ODYOLOGLARI DUYUN”
GÖZ ÇEVRESİ IŞIK DOLGUSU İLE GENÇLEŞİYOR
SAĞLIKTA TÜRKİYE’YE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
"KULAKTA AĞRI VE AKINTI DIŞ KULAK ENFEKSİYONUNUN HABERCİSİ OLABİLİR"
HAYIRSEVERLERDEN HOPA DEVLET HASTANESİNE MOTORLU HASTA YATAĞI BAĞIŞI
AVRUPA ÜLKELERİ ARASINDA OBEZİTE GÖRÜLME ORANININ EN YÜKSEK OLDUĞU ÜLKE TÜRKİYE
RİZE’DE ‘10 EKİM DÜNYA RUH SAĞLIĞI GÜNÜ’ ETKİNLİKLERİ
HASTA YAKINLARI RUH VE BEDEN SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLECEK
“İNTİHARI ÖNLEMEK BÜYÜK ORANDA MÜMKÜN”
GİRESUN’A 628 MİLYONLUK SAĞLIK YATIRIMI
KADINLARIN GİZLİ KORKUSU İDRAR KAÇIRMA

EN ÇOK OKUNANLAR