Performans ve estetik Nirvana S500’te buluştu
Dizüstü bilgisayar serisinin son modeli Casper Nirvana S500 tüketicilerin beğenisine sunuldu. Nirvana S500 sahip olduğu yeni nesil IntelWhiskey Lake işlemci ile zorlu görevlere hazır. 15.6” Full HD ekran ve sadece 8.3 mm inceliğindeki çerçeve özellikleriyle de performans ve estetiği bir arada arayan kullanıcılara hitap ediyor.

07 Ekim 2019 - 13:15:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Dizüstü bilgisayar serisinin son modeli Casper Nirvana S500 tüketicilerin beğenisine sunuldu. Nirvana S500 sahip olduğu yeni nesil IntelWhiskey Lake işlemci ile zorlu görevlere hazır. 15.6” Full HD ekran ve sadece 8.3 mm inceliğindeki çerçeve özellikleriyle de performans ve estetiği bir arada arayan kullanıcılara hitap ediyor.
Casper Nirvana S500’ün sahip olduğu Intel Whiskey Lake işlemciler, maksimum performans sağlamada öncü rol oynuyor. 15.6” Full HD ekranıyla en net görsel içerikleri sunuyor, ayrıca 8.3 mm incelikteki çerçevesi ve 1.9 kg hafifliği sayesinde kullanıcılara yüksek mobilite sunuyor.
ABD Çevre Koruma Ajansı ve ABD Enerji Bakanlığı tarafından geliştirilen ENERGY STAR belgesi ile enerji verimliliğini tescilleyen bilgisayar bu sayede kullanıcılara ve kurumlara hem çevreyi koruma hem de enerjiden tasarruf etme konusunda önemli faydalar sağlıyor. Diğer özellikleri arasında yer alan uzun pil ömrü, maksimum verimlilik sağlayan ergonomik klavye, Dolby Digital ses sistemi, iki adet USB 3.0, bir adet Type-C ve HDMI 2.0 girişi tüm dizüstü bilgisayar kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak nitelikte. Özellikle Type-C girişi ile kullanıcılar hem güvenli hem de Type-A ‘ya göre 20 kat daha hızlı veri aktarımı imkanına sahip olabilecekler.

IntelWhiskey Lake işlemciler ile maksimum performans
Nirvana S500, daha yüksek performans ve uzun pil süresi vadeden dört çekirdekli 8. Nesil IntelWhiskey Lake işlemcilerle geliyor. IntelWhiskey Lake platformunun Core i5 8265U işlemcisinin yanı sıra, hızı 4.6 GHz frekansa kadar yükselebilen Core i7 8565U işlemci seçeneği ile de gelen S500, performans tutkunlarına hitap ediyor. Özellikle mobil olarak çalışanlara yönelik tasarlanan Casper Nirvana S500, 15W ultra düşük güç tüketimli işlemcisi sayesinde en yoğun tempoda uzun batarya kullanım süresi sağlıyor.

15.6’’ Full HD ekran ile gerçeğe yakın görüntüler
15.6” boyutunda 1920 x 1080 Full HD çözünürlüklü ekrana sahip dizüstü bilgisayar, görsel içerikleri çok daha net ve canlı renkler eşliğinde gösteriyor. Ekranında bulunan Anti - Glare özelliği ise açık alanlarda veya aydınlık ortamlarda ekran yansımalarını engelleyerek, görüntülerin gerçeğe en yakın biçimde izlenmesini mümkün kılıyor. Bu özellik ayrıca ekranı izleme açısına bağlı olarak meydana gelebilen renk değişimlerini veya bozulmaları engelliyor.
Hem HD hem de FHD ekran seçeneği bulunan Nirvana’nın TN ekran teknolojisi ise sahip olduğu diğer bir ayrıcalık. Kullanıcıya özel görüntüleme açısı sunan TN ekran teknolojisi, kullanıcı haricindekilerin görüş açılarını kısıtlayarak tüm işlemleri daha güvenli bir ortamda yapma fırsatı sunuyor.

Şıklık, zarafet ve dayanıklılık bir arada
Sadece 1.9 kg hafifliği ve 19.95 mm inceliğiyle öne çıkan ürün, dizüstü bilgisayar görüntüsünün yanı sıra taşıma kolaylığı sayesinde her koşulda ve konumda yaşamı kolaylaştırıyor. Ayrıca ince hatlarına rağmen sağlamlığından ödün vermiyor. Tek tek lazerle işlenmiş yüzey çizgileri sayesinde şık ve modern bir görünüme sahip olan Nirvana S500, siyah ve gri renk alternatifleriyle kullanıcıların karşısına çıkıyor.

İnce çerçeve ile daha mobil ve daha şık
Yapılan araştırmalar, ince çerçeveli bilgisayarların kullanıcıların ekrana daha iyi odaklanmasını sağlayarak daha ideal bir çalışma ortamı sağladığını gösteriyor. 8.3 mm incelikteki çerçevesi kullanıcılara daha geniş bir ekran kullanım oranı sunuyor. Bununla birlikte %75.5 ekran gövde oranıyla izleme konforunu en üst seviyeye çıkarıyor.

Ultra hız ve depolama için SSD
İki tane depolama biriminin birlikte kullanılmasına fırsat veren M.2 ve SATA girişleri, Nirvana S500’ü performans ve depolama açısından benzersiz bir dizüstü bilgisayar yapıyor. M2 giriş, bilinen sabit disklere kıyasla beş kat daha fazla hız sunarken, SATA girişler hem SSD, hem de sabit disk kullanımına imkan veriyor. Bunlara ek olarak, sabit diskin sağladığı yüksek depolama alanından vazgeçmek istemeyenlere SATA girişlerinden sabit disk kullanmayı mümkün kılıyor. Cihazda bulunan Type-C giriş ise Type-A ‘ya göre hem çok daha hızlı hem de çok daha güvenli veri aktarımını mümkün kılıyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul 20 evden 1 milyon TL değerinde hırsızlık yapan çete çökertildi
İstanbul’da 20 evden hırsızlık yaparak yaklaşık 1 milyon TL değerinde ziynet eşyası ve elektronik eşya çalan 20 kişilik çete çökertildi. Hırsızların, sokaklarında güvenlik kamerası bulunmayan evleri tercih ettiği ve kapıları plastik kart yardımıyla kolayla açtıkları öğrenildi. Şahıslar adliyeye sevk edildi.
24.10.2019
Annelere özel üniversite
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen "Anne Üniversitesi’nde" eğitimler başladı.
24.10.2019
Merkez faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası Ekim ayı PPK toplantısında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 16,50’den yüzde 14’e indirilmesine karar verdi. Kurul, enflasyonun ana eğilimine dair göstergelerin arz yönlü faktörler ve ithalat fiyatları enflasyon görünümünü olumlu etkilediğini, bu gelişmelere bağlı olarak, güncel tahminler yılsonu itibarıyla enflasyonun Temmuz Enflasyon Raporu’nda verilen öngörülerin belirgin olarak altında kalabileceğine işaret etti.
24.10.2019
BKM Genel Müdürü Canko: ’’Blockchain’de dünyaya göre daha iyi yerdeyiz’’
BKM Genel Müdürü Soner Canko, "Blockchain’de Dünya ya göre daha iyi bir yerde olduğumuzu düşünüyorum. Batıda blok zincir kapitalist bir düzen içerisinde ele alınıp tüketilmeye çalışıyor. Biz daha serinkanlı bir şekilde ele alıp anlayıp ülkemiz için çalışıyoruz" dedi.
24.10.2019
Dışişleri Bakanlığından Avrupa Parlamentosu’na sert tepki
Dışişleri Bakanlığı, "Avrupa Parlamentosu’nun bugün Barış Pınarı Harekatı hakkında benimsediği tutumu tümüyle reddediyoruz. Teröristleri sürekli parlamentosunda ağırlayanların aldığı bu karar aslında bizi şaşırtmamıştır" açıklamasını yaptı.
24.10.2019
Kısıtlı bütçeye sahip gençlere yurtdışında eğitim fırsatları
Gençler yurtdışında hem eğitim almak hem de para kazanma şansı elde edebiliyor. Pek çok ülke uluslararası öğrencilere çalışma izni sunuyor. Avusturalya, İrlanda ve Malta gibi ülkeler dil kurslarına giden öğrencilere bile çalışma izni veriyor.
24.10.2019
TRANS YAĞLAR, HER YIL YARIM MİLYON KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU
“MİGREN DENGENİZİ BOZABİLİR”
ANNE OTELİ İLE EV KONFORUNDA DOĞUM
UZMANLARDAN KOL VE BACAKLARDA ATAR DAMAR HASTALIKLARI HAKKINDA UYARI
ÖĞRENCİLER, GÖNÜLLÜ SAĞLIK ELÇİSİ OLUYOR
KOLDA AĞRI VE ELDE UYUŞMAYA DİKKAT
"DEPREMLER RUH SAĞLIĞINI DA DERİNDEN SARSIYOR"
"BİTKİ ÇAYLARI YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNİ AZALTIR"
BAĞIRSAK MİKROBİYOTASI POPÜLER ARAŞTIRMA KONULARI ARASINDA
TÜRKİYE’NİN KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANLARI ANKARA’DA BULUŞTU
CORONAVİRUS SALGINI HAVAYOLU SEYAHATİ YAPAN HERKESİ ENDİŞELENDİRİYOR
’’YÜKSEK TANSİYON VERTİGOYA NEDEN OLABİLİR’’

EN ÇOK OKUNANLAR