İkinci el araç pazarına yenilik
Cardata, web sitesinin tasarımını yenilerken, ikinci elde alım-satım işlerini kolaylaştıracak dikkat çekici yeni özellikleri Türkiye’de ilk kez kullanıcıların beğenisine sunduğunu açıkladı. Bu kapsamda platform; artık ikinci el değer kayıp oranı, piyasada talep görme endeksi, aracın kaç günde satılacağı bilgisi ve kullanılabilir maksimum kredi oranı gibi bilgileri kullanıcılara sunacak.

11 Ekim 2019 - 12:15:12

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Cardata, web sitesinin tasarımını yenilerken, ikinci elde alım-satım işlerini kolaylaştıracak dikkat çekici yeni özellikleri Türkiye’de ilk kez kullanıcıların beğenisine sunduğunu açıkladı. Bu kapsamda platform; artık ikinci el değer kayıp oranı, piyasada talep görme endeksi, aracın kaç günde satılacağı bilgisi ve kullanılabilir maksimum kredi oranı gibi bilgileri kullanıcılara sunacak.

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketlerinden Cardata, ikinci el araç alım ve satım işlemlerinin daha güvenilir, kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için web sitesinin tasarımını yeniledi. Yenilenen tasarıma, aracın satışını kolaylaştıracak dikkat çekici özellikler de eklendiği kaydedildi.

Bu kapsamda platformda artık piyasada talep görme endeksi ve ikinci el değer kayıp oranını arak kullanıcılarına sunulacak. Türkiye’de ilk olduğu belirtilen bu özelliklere ek olarak aracın kaç günde satılacağı bilgisi, kullanılabilir maksimum kredi oranı, tramer kaza/hasar etkisi, 300 bin kilometreye kadar fiyat sorgusu yapabilme imkânı, hemen satar fiyatı, stok maliyet bilgisi, ‘0’ kilometre fiyatı ve kasko fiyatı Cardata’nın sunduğu yeni özellikler arasında yer alıyor.

"İnternet sitemiz üzerinden aktif ettiğimiz bu özellikleri çok yakında mobil uygulamalarımız için de geçerli kılacağız"
İkinci el araç alım ve satım işlemlerinin artık çok kısa bir sürede, üstelik tüm bilgilere aynı sayfada erişilerek yapılabileceğini belirten Cardata Türkiye Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, "Hali hazırda aracın alış ve perakende satış fiyatı, teknik özellikleri ve çoklu araç sorgulama imkânı gibi birçok özelliği kullanıcılarımıza sunuyorduk. Şimdi eklediğimiz özelliklerle birlikte ikinci elde her koşulu görmenizi sağlayan, oldukça şeffaf bir yapıya kavuştuk. Bu özelliklerin ikinci el pazarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, her 15 günde bir yeni saha veri güncellemesi yaparak verilerimizi sürekli güncelliyoruz. İlk etapta internet sitemiz üzerinden aktif ettiğimiz bu özellikleri çok yakında mobil uygulamalarımız için de geçerli kılacağız” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Elektrikli ev aletleri markası ‘Simtel’ icradan satılacak
Elektrikli ev aletleri markası olan Simtel’e ait 9 adet marka patenti, aralarında bankalar ile faktoring şirketlerine olan 24 milyon 529 bin TL bocu nedeniyle, 2 milyon 300 bin TL muammen bedel ile icradan satışa çıkacak. icraburada.com sitesinde yer alan şartnameye göre Simtel, Simtel Astro, Simtel Elektronic, Simtel Robot’unda aralarında yer aldığı toplam 9 adet marka patenti icradan yarı fiyatı olan 1 milyon 150 bin TL’ye satışa çıkacak. 14 Kasım 2019 tarihinde saat 11.00’de yapılacak ihalede 9 marka tek seferde açık arttırma usulü ile satılacak.
04.10.2019
Borsa ilk yarıda düştü
Borsa İstanbul, günün ilk yarısında yüzde 0,26’lık düşüşle müzayede işlemlerine verilen araya girdi.
01.08.2019
Otogaza zam
Otogazın litre satış fiyatına bu geceyarısından itibaren 10 kuruş zam yapılacak.
05.11.2019
Paraşüt’ten KOBİ’lere destek ’e-Mikro altyapı’
Online ön muhasebe programı Paraşüt, e-dönüşüm hizmetlerini sektörün önemli entegratörlerinden e-Mikro’nun altyapısı ile sunacağını duyurdu.
09.11.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 262,70 lira oldu.
24.07.2019
Serbest piyasada döviz fiyatları
Serbest piyasada dolar 5,6140 liradan, euro ise 6,2240 liradan güne başladı.
02.08.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

EN ÇOK OKUNANLAR