Hayırseverlerden Hopa Devlet Hastanesine motorlu hasta yatağı bağışı
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan 19 adet motorlu hasta yatağı dağıtım törenine katıldı.

11 Ekim 2019 - 12:15:14

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan 19 adet motorlu hasta yatağı dağıtım törenine katıldı.
Hopa Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda gerçekleşen hayırsever iş insanlarından temin edilen 19 adet motorlu hasta yatağı Hopa Devlet Hastanesinde düzenlenen programla hastalara teslim edilmeye başlandı.
Programa Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un yanı sıra, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, hayırseverler ve davetliler katıldı.
İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, burada yaptığı konuşmada, evde sağlık hizmetleri kapsamında il genelinde verdikleri hizmetlerin vatandaşın yüzünü güldürdüğünü söyledi.
Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde toplam 155 hastaya hizmet verildiğini belirten Akalın, “Bu hastalarımızın 60’ı ise yatalaktır. Daha önce 22 hastaya motorlu hasta yatağı temin edilmişti. Bugünde hayırseverlerimizin sayesinde 19 adet daha sıfır motorlu yatak hastanemize bağışlanmıştı. Kendilerine teşekkür ediyorum ve bütün hastalarımıza ’geçmiş olsun’ dileklerinde bulunuyorum” dedi.
Vali Doruk ise hayırsever vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederek, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diledi.
Daha sonra hastanenin Palyatif Bakım Ünitesini gezen Vali Doruk ve beraberindekiler burada tedavi gören hastalara ve yakınlarına acil şifa dileklerinde bulundu.
Hopa Eski Devlet Hastanesi binasının yerine yapımı devam eden Sağlık Kompleksi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Doruk, geç saatlerde ilçeden ayrıldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mine Başıbüyük, “Anne sütü ile beslenen bebeklerde kabızlık görüldüğünde inek sütü alerjisi mutlaka akla gelmeli. Anneye inek sütü içermeyen diyet önerilmeli” dedi.
06.11.2019
Kanseri yenen kadın sisteme takıldı
Artvin’de iki göğsü ve yumurtalıkları alınarak kanseri yenmeyi başaran Fatma Çetinkaya, kanser hastalarının kullandığı ilacı kanser olmadığı gerekçesiyle eczaneden alamıyor.
03.11.2019
Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Murat Bınar, dış kulak yolu enfeksiyonlarında kulakta ağrı, akıntı, kaşıntı, tıkanıklık ve kulağa dokunmakla ciddi hassasiyet gibi şikayetler olabileceğini söyledi.
11.10.2019
Kalp sağlığı için düzenli spor
Ankara Şehir Hastanesi ve Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği tarafından Dünya Kalp Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.
28.09.2019
Depresyon kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan bir süreç
Psikolog Gülcem Yıldırım, “Depresyon süreçte kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan, uzun sürmesi halinde intihar düşüncelerini de içinde barındıran sancılı bir süreçtir” dedi.
12.06.2019
Bacak kısmındaki yağlanmalara dikkat
Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, bacak kısımlarındaki yağlanmalara dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
15.06.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR