Oyun Karavanı Azerbaycan’a gitmek üzere yola çıktı
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Oyun Karavanı” Azerbaycan’a gitmek üzere yola çıkı.

11 Ekim 2019 - 13:45:12

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu (ÇOSKF) sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Oyun Karavanı” Azerbaycan’a gitmek üzere yola çıkı.
Üsküdar Harem’den Azerbaycan’a gitmek üzere yol çıkan Oyun Karavanı için tören düzenlendi. Törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye eski Belediye Başkanı Hasan Can, ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu ile öğrenciler katıldı. Oyun karavanı yola çıkmadan önce konuşmalar yapıldı.
Törende, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu öğrencilerle seksek oynadı.
"Oyun Karavanı Azerbaycan’da çocuklar için 7 ilde 2’şer gün konaklayarak oyun alanlarında, federasyon eğitmenleri tarafından geleneksel sokak oyunlarının (mendil kapmaca, seksek, halat çekme, çuval yarışı vb.) oynanacağı büyük bir etkinlik yapılacak ve onlara kardeşliği ve vatan sevgisini aşılayacak festival havası oluşturacak.
ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu, “3 yıldır projeyi başlattık. Türkiye’de en az 30 ilimizde çok güzel anılar yaşadık. Bu sene de kardeş ülke Azerbaycan’a oyun karavanımız gönderiyoruz. Onun heyecanı var. Direk Bakü’ye gidiyor. Azerbaycan’da il il dolaşarak Türkiye’ye dönecek İnşallah. Orada da 10 binlerce çocuğumuzda çok güzel anılar yaşayacaklar. Güzel bir proje olduğuna inanıyorum. 25 gün sürecek. Sokak oyunlarımız, mendil kapmaca, sek sek, halat çekmeler gibi oyunlarımızı Azerbaycan’daki yavrularımız ile oynayacaklar. Her yola çıkışta müthiş bir heyecan yaşıyorum” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Fedakar eşten insanlık dersi
Giresun‘un Görele ilçesinde 39 yıldır Multipl Skleroz (MS) hastası olan 60 yaşındaki Hasbi Ünlü’nün her şeyi ile ilgilenen eşi Semra Ünlü bir fedakarlık örneği sergiliyor.
07.11.2019
Satılmaz dediği telefon tezgahtan çalındı
Rize’de cep telefonu satış mağazasında dükkanında yaşanan hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı.
30.09.2019
Maaşlı çalışanken milyonluk şirket sahibi oldu
Küçükçekmece Belediyesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nin (KUGİM) desteğiyle maaşlı bir çalışanken cirosu 1,5 milyon TL olan bir şirketin sahibi oldu.
01.07.2019
Büyükçekmece’de Halk Akademisi Sahne Sanatları kursları başlıyor
Her yıl binlerce mezun vererek Türkiye’nin kültür ve sanat hayatına yeni insanlar kazandıran Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Sahne Sanatları Kursları yeni dönem kayıtları başlıyor.
26.08.2019
Lise öğrencilerinin robotları yarışacak
FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasına katılacak öğrencilerin eğitimi için işbirliği protokolü imzalandı.
13.09.2019
Adalet Bakanı Gül: ”Meclise gelecek ilk pakette soruşturma aşamasında tutukluluk için üst sınır konusu olacak. Terör suçlarının süresi diğerlerinden daha uzun olacak.”
Adalet Bakanı Gül: ”Meclise gelecek ilk pakette soruşturma aşamasında tutukluluk için üst sınır konusu olacak. Terör suçlarının süresi diğerlerinden daha uzun olacak.”
06.09.2019
İNTİHAR RİSKİNE DİKKAT
BEYNİN RİSKLİ BÖLGESİNDEKİ TÜMÖR, MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ALINDI
UZMANLARDAN ÇİĞ SÜT UYARISI:
"UYANIK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI FELÇ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIYOR"
UZMANLAR 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ’NDE DİYABETE DİKKAT ÇEKTİ
“TİP 2 DİYABETTEN KURTULMAK MÜMKÜN”
(DÜZELTME) SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
BURUN ESTETİĞİNİN BİLİNMEYEN 7 FAYDASI
DR. NÜKET EROĞLU, GENÇ KALMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI
“BALIK HER YAŞTA TÜKETİLMELİ”
PROF.DR. ERSOY: "OBEZİTEYLE MÜCADELEDE PROFESYONEL DESTEK ŞART"

EN ÇOK OKUNANLAR