Başakşehir’de perdeler açıldı
Başakşehir’de 2019-2020 kültür-sanat sezonu, iki oyunla başladı. Perdeler, çocuklar için “Keloğlan Kayıp Orman Cücesi” yetişkinler için ise “Bavul” adlı oyunla açıldı.

13 Ekim 2019 - 09:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Başakşehir’de 2019-2020 kültür-sanat sezonu, iki oyunla başladı. Perdeler, çocuklar için “Keloğlan Kayıp Orman Cücesi” yetişkinler için ise “Bavul” adlı oyunla açıldı.
Başakşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinde perdeleri iki ayrı oyunla açtı. Goncagül Tiyatrosu’nun sahnelediği “Keloğlan Kayıp Orman Cücesi” çocuk oyunu Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda, Karart Sanat’ın sahnelediği “Bavul” yetişkin tiyatrosu ise Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde izleyiciyle buluştu.
Çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek
Her yıl nitelikli tiyatro oyunlarını çocuklarla buluşturan Başakşehir Belediyesi, bu sezon da minik sanatseverlere zengin bir içerik sunuyor. Bilgievleri ve Tiyatro Akademisi bünyesinde verilen ücretsiz eğitimler ile tiyatroya adım atan Başakşehirli minik sanatseverler, sene boyunca da profesyonel oyuncular ve seçkin oyunları izleme imkanı buluyor.

Seyirci dört ayrı mekanda sanata doyacak
Başakşehir kültür sanat merkezlerinde sahnelenecek çocuk oyunlarının her biri sanat danışmanlarının denetiminden geçerek izleyici ile buluşuyor. Nitelikli ve öğretici oyunlar ile çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek. Oyunlar, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi, Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı ve Çınar Koleji Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.
Kültür-sanat sezonundaki etkinliklere basaksehirkultursanat.org adresinden ulaşılabilecek.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
’Duyu’lmak İstiyorum’ kitabı raflarda
Duyu Bütünleme Uzmanı ve Fizyoterapist Ebru Albayrak Sidar’ın kitabı ’Duyu’lmak İstiyorum’ raflardaki yerini aldı. Kitabın, günümüz çocuklarının sesi olması amacıyla yazıldığı belirtildi.
22.10.2019
Yaşam Akademisi Kasım ayı programını duyurdu
Uzman konukları ile Yaşam Akademisi Akbatı söyleşileri Kasım ayında devam ediyor. Yazar ve iletişimci Umut Kısa, yaşam ve roller üzerine deneyimlerini aktaracağı ‘Duygusal Zekanızı Geliştirin’ söyleşisiyle 7 Kasım Perşembe günü bu ayın ilk konuğu olacak. Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızı Aydan Şener ise 28 Kasım Perşembe günü misafirle buluşacak.
01.11.2019
Mamut Art Project 2020 için başvurular başladı
Sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin eserlerini sergileme imkanı sağlayan Mamut Art Project için başvurular başladı. 1-5 Nisan tarihlerinde Akkök Holding sponsorluğunda KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Mamut Art Project, 30 Kasım’a kadar bağımsız genç sanatçıların başvurularını bekliyor.
08.10.2019
Çocuklara reklamsız içerikler
Pepee TV, çocukların dijital platformlarda kendilerine en uygun içerikleri reklamsız izlemelerine olanak sağladı.
29.07.2019
Hitler’in zulmünden kaçan Albert Eckstein’in Anadolu izlenimlerini anlatan fotoğraf sergisi açıldı
Almanya’daki Hitler faşizminin zulmünden kaçan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün davetiyle Türkiye’ye gelen çocuk doktoru Prof. Dr. Albert Eckstein’in yaşamı ve Anadolu izlenimlerini anlatan fotoğraf sergisi, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde açıldı.
09.10.2019
Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından da desteklenen sosyal sorumluluk projesi kapsamında “HAMR” adlı tiyatro oyunu, Ankara’nın Keçiören ilçesinde sahnelendi.
27.06.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR