Kıbrıslı öğretmenlerden Barış Pınarı Harekatı’na destek
Fırat’ın doğusunu terörden temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikasından (KIBTES) da destek geldi.

13 Ekim 2019 - 21:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Fırat’ın doğusunu terörden temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikasından (KIBTES) da destek geldi.
KIBTES tarafından yapılan açıklamada, “Tarih boyunca gücünü milli ve manevi değerlerinden alan Türk milletinin tek gayesi bulunduğu coğrafyada barışı sağlamak, istikrarı tesis etmek, zulme uğrayan tüm dünya halklarının hak ve hukukunu adalet çerçevesinde aramak olmuştur. Fırat’ın doğusunu terör koridorundan temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla gerçekleştirilen ve PKK/KCK/PYD-YPG’ye mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak amacıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası olarak desteğimiz tamdır” denildi.
"Bugün sulh ve refah içerisindeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti, milli dava bilincinden yola çıkılarak başlatılan 1974 Mutlu Barış Harekatı’nın sonunda vücut bulmuş en yüce değerimizdir" ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti:
"Kendi devletine ve milletine karşı aidiyet hislerinin zayıf olduğunu bildiğimiz, bedenen içimizde lakin zihniyet ve duruşları bakımından kökleri dışarıda olan bu kesimlerin açıklamalarını üzülerek takip ediyoruz ve biliyoruz ki bu kesimlerin açıklamalarının toplumumuzda karşılığı yoktur. Savaş karşıtı olduklarını iddia eden fakat kan ve gözyaşının dinmediği Filistin’de, Irak’ta, Suriye ve Arakan’da zulme uğrayan Müslümanlar için tek kelime etmeyenler bugün maalesef taşeronluğa soyunup Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik müdahalesinde ana vatanımıza karşı cephe alıp teröristlerin sözcülüğünü üstlenmektedirler. Şunu unutmuş görünüyorlar ki teröristlerle hiçbir zaman barış görüşmesi yapılmaz; müzakere edilmez ancak mücadele edilir. Kaldı ki ana vatanımız bugüne kadar yapması gereken tüm uyarıları muhataplarına yapmış, atması gereken tüm insancıl adımları atmıştır. Devlet gibi yüce bir değerin tüm imkanlarını sınırsızca kullanıp kendi devletini aşağılayan ve ona hakaret eden; barış harekatlarını kan ve gözyaşı olarak niteleyen zillet içindeki sendikal zihniyetler bilmelidir ki on bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı gerek içerideki lejyonerlerin, gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. Bu anlamda Kıbrıs Türk gençliğine yön veren öğretmenlerimize seslenerek kimlerle yürüdüklerini gözden geçirmelerini salık veririz. Kıbrıs Türk öğretmeninin özgün ve özgür sesi, eğitim çalışanlarının onurlu teşkilatı KIBTES, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında sarsılmaz manevi köprülerle bağlı olan ilişkilerimizdeki ivmelerin artarak gelişmesini isterken Barış Pınarı Harekatı’nı Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES) olarak desteklediğimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında yer aldığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Üniversiteden mezun olmadan yapmanız gereken şeyler
Üniversite tercih dönemlerinin sona ermesiyle birlikte, zorlu bir maratondan geçerek üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için, Kariyer Danışmanı Nur Erdem Özeren mezun olup hayata atılmadan önce tavsiyelerde bulundu.
13.09.2019
“Çözüm Üreten Kentler” İstanbul’da buluşacak
İstanbul’da ilk kez düzenlenecek Marmara Uluslararası Kent Forumu 25 ülkeden 200’den fazla konuşmacı ve aralarında 100’den fazla belediye başkanının bulunduğu 3 bin’den fazla katılımcı ile göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojileri ve inovasyondan kamusal mekana kente ilişkin birçok konuyu tartışmaya açıyor. Forum kapsamında 3 gün boyunca bir çok etkinlik düzenlenecek.
26.08.2019
Erik çekirdeği dayağına 15 yıl 6 ay hapis istemi
Tuzla’da aracına erik çekirdeği attığı iddiasıyla 11 yaşındaki çocuğu feci şekilde döven Ufuk Özüdoğru hakkında, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “yaralama” suçlarından 15 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, şüphelinin adli sicil ve UYAP kayıtlarına göre suç işlemeyi alışkanlık haline getirdiği dikkate alınarak üst sınırdan cezalandırılması talep edildi.
23.05.2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S - 400’lerin teslimatı konusunda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S - 400’lerin teslimatı konusunda "Şu anda yolculuk hazırlığı davam ediyor, Yükleme çalışmaları sürüyor" dedi.
08.07.2019
Ümraniye’de dehşeti yaşatan ile dehşeti yaşayan aile üyeleri aynı karede
Ümraniye’de psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Emre H., annesini ve kardeşini silahla vurarak öldürdü, babasını da ağır yaraladı. Ardından kendisini balkondan aşağı atarak intihar etti. Ağır yaralı baba, dehşeti yaşayan oğulları ve cinnet getiren oğluyla beraber çekildiği fotoğrafı paylaşmış ve ’3 aslanla birlikte’ notunu düşmüştü.
26.08.2019
Binali Yıldırım’a Zeytinburnu’nda meşaleli karşılama
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Zeytinburnu’nda meşalelerle karşılandı.
25.05.2019
İNTİHAR RİSKİNE DİKKAT
BEYNİN RİSKLİ BÖLGESİNDEKİ TÜMÖR, MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ALINDI
UZMANLARDAN ÇİĞ SÜT UYARISI:
"UYANIK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI FELÇ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIYOR"
UZMANLAR 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ’NDE DİYABETE DİKKAT ÇEKTİ
“TİP 2 DİYABETTEN KURTULMAK MÜMKÜN”
(DÜZELTME) SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
BURUN ESTETİĞİNİN BİLİNMEYEN 7 FAYDASI
DR. NÜKET EROĞLU, GENÇ KALMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI
“BALIK HER YAŞTA TÜKETİLMELİ”
PROF.DR. ERSOY: "OBEZİTEYLE MÜCADELEDE PROFESYONEL DESTEK ŞART"

EN ÇOK OKUNANLAR