Kıbrıslı öğretmenlerden Barış Pınarı Harekatı’na destek
Fırat’ın doğusunu terörden temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikasından (KIBTES) da destek geldi.

13 Ekim 2019 - 21:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Fırat’ın doğusunu terörden temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikasından (KIBTES) da destek geldi.
KIBTES tarafından yapılan açıklamada, “Tarih boyunca gücünü milli ve manevi değerlerinden alan Türk milletinin tek gayesi bulunduğu coğrafyada barışı sağlamak, istikrarı tesis etmek, zulme uğrayan tüm dünya halklarının hak ve hukukunu adalet çerçevesinde aramak olmuştur. Fırat’ın doğusunu terör koridorundan temizlemek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla gerçekleştirilen ve PKK/KCK/PYD-YPG’ye mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak amacıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’na Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası olarak desteğimiz tamdır” denildi.
"Bugün sulh ve refah içerisindeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti, milli dava bilincinden yola çıkılarak başlatılan 1974 Mutlu Barış Harekatı’nın sonunda vücut bulmuş en yüce değerimizdir" ifadelerine yer verilen açıklama şöyle devam etti:
"Kendi devletine ve milletine karşı aidiyet hislerinin zayıf olduğunu bildiğimiz, bedenen içimizde lakin zihniyet ve duruşları bakımından kökleri dışarıda olan bu kesimlerin açıklamalarını üzülerek takip ediyoruz ve biliyoruz ki bu kesimlerin açıklamalarının toplumumuzda karşılığı yoktur. Savaş karşıtı olduklarını iddia eden fakat kan ve gözyaşının dinmediği Filistin’de, Irak’ta, Suriye ve Arakan’da zulme uğrayan Müslümanlar için tek kelime etmeyenler bugün maalesef taşeronluğa soyunup Türkiye’nin terör örgütlerine yönelik müdahalesinde ana vatanımıza karşı cephe alıp teröristlerin sözcülüğünü üstlenmektedirler. Şunu unutmuş görünüyorlar ki teröristlerle hiçbir zaman barış görüşmesi yapılmaz; müzakere edilmez ancak mücadele edilir. Kaldı ki ana vatanımız bugüne kadar yapması gereken tüm uyarıları muhataplarına yapmış, atması gereken tüm insancıl adımları atmıştır. Devlet gibi yüce bir değerin tüm imkanlarını sınırsızca kullanıp kendi devletini aşağılayan ve ona hakaret eden; barış harekatlarını kan ve gözyaşı olarak niteleyen zillet içindeki sendikal zihniyetler bilmelidir ki on bin kilometre öteden gelerek sözde kendi güvenliği için bölgeleri ateşe verenlerin ve ona karşı sessiz kalanların, yine onların taşeronlarının oluşturdukları güvenlik sorununu bertaraf etmek için harekete geçen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı gerek içerideki lejyonerlerin, gerekse dışarıdaki emperyalizmin aparatçığı konumundaki yapıların söylemlerinin hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. Bu anlamda Kıbrıs Türk gençliğine yön veren öğretmenlerimize seslenerek kimlerle yürüdüklerini gözden geçirmelerini salık veririz. Kıbrıs Türk öğretmeninin özgün ve özgür sesi, eğitim çalışanlarının onurlu teşkilatı KIBTES, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında sarsılmaz manevi köprülerle bağlı olan ilişkilerimizdeki ivmelerin artarak gelişmesini isterken Barış Pınarı Harekatı’nı Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES) olarak desteklediğimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yanında yer aldığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mustafa Çalışkan’dan UEFA Süper Kupa Finalinde görev alan polislere teşekkür mesajı
İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Liverpool-Chelsea 2019 UEFA Süper Kupa Finalinde alınan tedbirleri ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilerin aktarıldığı bir mesaj yayınlayarak görev alan polislere teşekkür etti.
16.08.2019
Erkan Sözeri: “Lige kaza ile başladık”
Giresunspor’un sahasında 2-0 mağlup olduğu Menemenspor karşılaşmasını değerlendiren Teknik Direktör Erkan Sözeri, lige bir kaza ile başladıklarını söyledi.
16.08.2019
Mehmet Nuri Adıgüzel: “Aldığımız sonuç sürpriz değildir”
Giresunspor deplasmanından 2-0’lık galibiyetle 3 puanın sahibi olan Menemenspor’da Teknik Sorumlu Mehmet Nuri Adıgüzel, hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını ve 1. Lig’de ilk defa oynamalarına rağmen alınan sonucun sürpriz olmadığını söyledi.
16.08.2019
Ankara’da trafik kazası: 5 yaralı
Ankara-Konya Karayolunda meydana gelen trafik kazasında 3’ü ağır 5 kişi yaralandı.
17.08.2019
Beyoğlu’nda ev yangını
Beyoğlu’nda 4 katlı bir binanın giriş katında bulunan dairede yangın çıktı. Daire sakinlerinin evde olmaması faciayı önlerken, yangına ilk müdahale çevredeki vatandaşlar yaptı.
17.08.2019
Kağıthane’de bir kadın tartıştığı kişiyi silahla öldürdü
Kağıthane’de aralarında husumet olduğu öğrenilen bir kişi konuşmak için gittiği apartman dairesinde kadın tarafından silahla vurularak öldürüldü. Olayı gerçekleştiren kadın olay sonrası silahıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
17.08.2019
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT
SALGIN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’NİN AKCİĞER TARAMASI YAPILDI
KALİTESİZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMAK, HİÇ KULLANMAMAKTAN DAHA ZARARLI
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”

EN ÇOK OKUNANLAR