Ankara Büyükşehir kız çocuklarını unutmadı
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Uçan Süpürge Vakfı işbirliğinde “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

13 Ekim 2019 - 23:45:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Uçan Süpürge Vakfı işbirliğinde “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Ankara Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda düzenlenen şenlikte konserler, film gösterileri, oyun ve çalışma atölyeleri yer aldı. Mamak, Pursaklar ve Sincan’dan ücretsiz otobüs kaldıran Büyükşehir Belediyesi, kız çocukları ve ailelerini düzenlediği etkinlikte buluşturdu. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Aslı Kuzulu, Büyükşehir Belediyesi olarak toplumların geleceği ve gelişimi açısından kız çocuklarının eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi. Kız çocuklarının eğitimden ekonomiye, sosyal hayattan iş yaşamına kadar birçok alanda yaşadığı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmaya yönelik projeleri desteklemeyi sürdüreceklerini belirten Kuzulu, kız çocuklarının okullaştırılması projesini yürüttüklerini de vurgulayarak şöyle konuştu:
“Şu ana kadar 200’den fazla kız çocuğumuzu erken yaşta ve zorla evlilikle mücadele kapsamında eğitim sistemine dahil ettik. Önümüzdeki 2 hafta boyunca da 100 kızımızı okula yazdıracağız. Açık liseye devam eden 600’den fazla kızımıza da kurs desteği veriyoruz. Birlikte çalışarak sahici ve kalıcı olumlu değişimler yaratabiliriz. Unutmayalım ki kız çocuklarının eğitimine ve esenliklerine yatırım yaptığımızda yalnızca onların geleceğine değil aynı zamanda insanlığın da geleceğine yatırım yapmış oluruz.”
11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından kız çocuklarının cinsiyetlerinden ötürü maruz kaldığı eşitsizliğe karşı farkındalığı artırmak amacıyla ilan edildiğini hatırlatan Uçan Süpürge Vakfı kurucularından Nuray Türkmen ise, “Gençlik Parkı’nın kapılarını bizlere açan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” dedi.

Çocuklar yeteneklerini sergiledi
Filmler izleyen ve etkinlik atölyeleriyle yeteneklerini sergileyen minikler, drama, ritim, yoga, mühendislik, hulahop, maske boyama, felsefe, ev yapımı arabalarla yarış, marshmallow challenge, resim ve yüz boyama çalışmalarına da katıldı. Oyunlar oynayarak hem eğlenen hem de öğrenen çocukların gösterileri ise aileleri tarafından büyük beğeni ile izlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın çaldığı şarkılara hep birlikte eşlik eden yüzlerce çocuk unutulmaz bir gün yaşadı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Başkan Taşdelen STK’larla bir araya geldi
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, makamında sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldi.
22.05.2019
Kreşlere başvuru süreci tamamlandı
Türkiye’de en kapsamlı kreş hizmeti sağlayan yerel yönetimi Çankaya Belediyesinde 2019-2020 yılı okul öncesi eğitim dönemi başvuruları sona erdi. Kesin kayıtların belirleneceği noter kura çekilişi 11 Haziran’da yapılacak.
13.05.2019
Türkiye’nin geleneksel ve yöresel ürünleri dünyaya açılacak
Ankara Ticaret Odasının (ATO) Ankara’yı coğrafi işaret tescilli ürün pazarı haline getirmeye yönelik çalışmalarıyla Türkiye’nin geleneksel ve yöresel ürünlerinin Ankara’dan dünyaya açılması hedefleniyor.
11.09.2019
İstinat duvarının altında kalan şahsın cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı
Başakşehir’de bir sitenin istinat duvarının çökmesi sonucu aracıyla birlikte duvarın altında kalarak hayatını kaybeden şahsın cenazesi, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı.
15.05.2019
“Gençlerden Ecdada Mektup 1919” yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup 1919” yarışmasının ödülleri törenle sahiplerini buldu.
15.05.2019
(Özel) Motosikleti çalmak için 3 defa geldiler
Eyüpsultan’da iki hırsız, evin önünde kilitli olan motosikleti üçüncü denemede kilidini keserek çaldı. Yaşanan hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.
13.07.2019
İNTİHAR RİSKİNE DİKKAT
BEYNİN RİSKLİ BÖLGESİNDEKİ TÜMÖR, MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ALINDI
UZMANLARDAN ÇİĞ SÜT UYARISI:
"UYANIK BEYİN TÜMÖRÜ AMELİYATI FELÇ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIYOR"
UZMANLAR 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ’NDE DİYABETE DİKKAT ÇEKTİ
“TİP 2 DİYABETTEN KURTULMAK MÜMKÜN”
(DÜZELTME) SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN “GELECEĞE NEFES” KAMPANYASINA DESTEK
BURUN ESTETİĞİNİN BİLİNMEYEN 7 FAYDASI
DR. NÜKET EROĞLU, GENÇ KALMANIN PÜF NOKTALARINI ANLATTI
“BALIK HER YAŞTA TÜKETİLMELİ”
PROF.DR. ERSOY: "OBEZİTEYLE MÜCADELEDE PROFESYONEL DESTEK ŞART"

EN ÇOK OKUNANLAR