(ÖZEL) Başkentte kirasını ödeyemeyen 2 çocuklu aile sokakta kaldı
Ankara’nın Altındağ ilçesi Altınpark Mahallesi’nde ev kirasını ödeyemeyen 2 çocuklu aile sokakta kaldı. Pazar yerinde odun yakarak ısınmaya çalışan aile yardım eli bekliyor.

22 Ekim 2019 - 09:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Ankara’nın Altındağ ilçesi Altınpark Mahallesi’nde ev kirasını ödeyemeyen 2 çocuklu aile sokakta kaldı. Pazar yerinde odun yakarak ısınmaya çalışan aile yardım eli bekliyor.
Ankara’nın Altındağ ilçesi Altınpark Mahallesi’nde kirasını ödeyemedikleri için oturdukları evden tahliye edilen Karakaya ailesi, 2 çocuklarıyla sokakta kaldı. Kağıt toplayarak ailesinin geçimini sağlayan iki çocuk babası Muhsin Karakaya, iş bulamadığı gerekçesiyle ekonomik sıkıntıya düştü. Bir süre kiralarını ödeyemeyen Karakaya ailesi, ev sahipleri tarafından evden çıkarıldı. Eşyalarıyla sokakta kalan 2 çocuklu aile, aynı mahallede bir pazar yerinde kendilerine çadır kurdu. Çevreden topladıkları odunları yakarak ısınmaya çalışan ailenin küçük oğlu Çağrı (6) soğuktan dolayı rahatsızlandı.

“Geceleri soğuk oluyor”
Evlerinden çıkarıldıktan sonra eşyalarıyla birlikte gidecek yerleri olmadığını söyleyen iki çocuk annesi Öznur Karakaya, “Burada kaldık. Geceleri soğuk oluyor. Dışarıdan farksız, yaktığımız ateş bizi ısıtmıyor” dedi.
Komşuların getirdikleri yiyecekleri yediklerini anlatan Karakaya, çocuklarından birinin soğuktan hasta olduğunu yardım beklediklerini belirtti.

“İki ayda bir 70 lira yardım alıyoruz”
İki gündür sokakta kaldıklarını anlatan Muhsin Karakaya, “Devletten iki ayda bir 70 lira yardım alıyoruz. Kağıt topluyoruz. Onunla geçinmeye çalışıyoruz. Devletten yardım bekliyoruz” dedi. Çocukların kendilerine neden okula gitmediklerini sorduğunu ifade eden baba Karakaya, “bir şey diyemiyorum, yollayacağım diyorum” dedi.

“Çağrı da gelse o da ısınır”
Sokakta kaldıkları için başka bir ailenin yanına gitmek zorunda olan küçük Çınar (7), “Okulumu, arkadaşlarımı özledim. Ders yapmayı özledim ama ısınıyorum Çağrı da gelse o da ısınır. O dışarıda kaldı hasta" dedi.

“Çalışmak istiyorum”
Devlet büyüklerinden yardım eli bekleyen Karakaya ailesi, iş istediğini ve çalışmak istediğini söyledi. Aileye yardım ettiğini belirten Kemal Topçu, “Elimden geleni yapıyorum. Odun, kömür, yiyecek yardımı yapıyorum fakat elimden fazla bir şey gelmiyor. Büyüklerimizin yardımcı olması lazım” dedi.
Küçük Çınar’ı evlerine götüren baba Karakaya’nın çocukluk arkadaşı Duran Çevik ise “Elimizden geldiği kadar yardım yapıyoruz. Çocuğun bir tanesini aldık evimize götürdük. Diğer çocuk hasta olduğu için annesinden ayrılamıyor. Onu alamadık ama diğerini aldık. Bizde kalıyor. Eşyalarını çalarlar diye aileyi de alamıyoruz yanımıza. Allah rızası için sadece bir iş verseler bu adam ailesine bakabilecek durumda. Büyüklerimizden bir tanesi kesinlikle yardım eder. Para yardımı istemiyorum sadece iş istiyorum ailenin babası için” ifadelerini kullandı.
Çocuklarını başka bir aileye geçici olarak da olsa vermek zorunda kaldıklarından üzüntü duyduklarını söyleyen Karakaya ailesi, en kısa zamanda tekrar bir araya gelerek sıcak bir yuvada olmanın hayalini kurduklarını belirtti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Giresun’da aşk engel tanımadı
Giresun’da yaşayan yürüme engelli 39 yaşındaki Yunus Güney, yaklaşık bir yıl önce sosyal medya üzerinden tanıştığı kendisi gibi yürüme engelli Hacer Topbaş’ı (38) ailesi vermeyince Isparta’ya giderek kaçırdı.
28.09.2019
Başarılı öğrenciler Ege yolunda
Çayeli Kaymakamlığı’nın destekleri ile Çayeli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ege Bölgesi’ne başarılı öğrencilerin katıldığı kültürel gezi düzenlendi.
27.10.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerine başsağlığı diledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 4 kişinin aileleri ile telefonda görüştü.
13.09.2019
TİKA desteğiyle Yenidoğan Sağlığı Alanında Türkiye’nin deneyimleri, Tacikistan’a aktarılıyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Tacikistan Sağlık ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde, Türkiye’nin Yenidoğan Sağlığı Alanındaki Tecrübesi Tacikistan’a aktarılıyor.
13.05.2019
Otobüs yangınlarına
Artvin’in Hopa ilçesinde bugün sabah saatlerinde meydana gelen yolcu otobüsü yangının ardından açıklama yapan Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu, otobüs yangınlarının önüne geçmek ve yolcuların can güvenliği için otobüslerde televizyon ve prizlerin yasaklanmasını istedi.
30.10.2019
Palandöken, “mesleki yeterlilik nitelikli eleman demektir”
Mesleki eğitimin ve yeterlilik belgesinin önemine dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Güçlü ekonomi, uluslararası alanda da etkin bir konum demektir. Ekonominin güç ayaklarından birisi nitelikli elemandır. Nitelikli eleman ihtiyacı da mesleki eğitim ve yeterlilik ile gerçekleşir. TESK olarak biz de mesleki eğitime ve iş gücüne verdiğimiz önem doğrultusunda bugüne kadar 23 ulusal yeterlilik, 36 ulusal meslek standardı hazırladık” dedi.
26.10.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

EN ÇOK OKUNANLAR