Malul Sayılmayan Gaziler Haklarını İstiyor !
Bölücü terör örgütleriyle girdikleri çatışmalar sonucu gazi olan fakat bürokrasi engeline takılan ''Malul Sayılmayan Gaziler'' Twiter'da gündem çalışması başlattılar.

18 Nisan 2019 - 22:58:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Yaklaşık 20.000 vatandaşımız terör örgütleriyle girilen çatışmalar sonucu gazi olarak sayılmadı. Bunun sonucunda gaziler, MSG (Malul Sayılmayan Gaziler) derneğini kurarak seslerini bu şekilde duyurmaya çalışıyorlar.

Gaziler devletin bizi ''gazi'' olarak görmesini istiyoruz diyorlar. Muzdarip oldukları konu ise kanunların çok katı olması gazi olarak sayılmaları için yeterli düzeyde fiziksel zarar almış olmaları gerekiyor çünkü kanun bu şekilde.

Ayrıca bazı gazilerin vucütlarında ki şarapnel parçaları nedeniyle ağır metal zehirlenmesi ortaya çıktı gaziler bu durumu ''yavaş yavaş ölüyoruz'' ifadeleri ile açıkladı.

Bu konu üzerine TBBM'de bazı çalışmalar yapılsa da yetersiz kaldığı aşikardır. 

Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. “Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen gazilerimiz vatan size minnettardır.

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
FNSS “KAPLAN” ile bir ilki başardı
Dünyanın önde gelen kara araç sistemleri üreticisi FNSS, Endonezya’dan “Harimau / Kaplan” tankları için ilk siparişi alarak Türk Savunma Sanayii tarihinde bir ilke imza attı. Endonezya Savunma Bakanı Ramisard Ryakuda 12 Nisan 2019’da, 135 milyon dolar değerinde FNSS ve PT Pindad işbirliğiyle Endonezya Kara Kuvvetleri için geliştirilen Kaplan MT tankı için sipariş verdi. Sipariş edilen araçların sayısı resmi olarak açıklanmasa da Pindad savunma bölümü başkanı Vijayanto’ya göre ilk etapta 20 civarında tankın tedarik edilmesi planlanıyor.
18.04.2019
Yerli Kara Platformlarımız
Karada görev yapacak yerli askeri araçları Savunma Sanayii Başkanlığı bir videoda tanıttı.
23.04.2019
Sınırda En Az 20 Terörist Öldürüldü !
Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit olan 4 asker için Hakkari'de tören düzenlendi.Terör alanında saldırının ardından en az 20 teröristin etkisizleştirildiği notu dağıtıldı.
20.04.2019
Bakan Akar: Öyle bir bina yaptık ki Pentagon'a rakip olacak
DEİK Türkiye-ABD İş Konseyi ile Amerikan-Türk Konseyi tarafından bu yıl 37'ncisi düzenlenen TAİK-ATC Ortak Yıllık Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da Türk gazetecilerle bir araya gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ankara'da yapılması planlanan yeni karargah projesinde gelinen son duruma değinerek "Ayyıldız Projemiz var. Öyle bir bina yaptık ki Pentagon'a rakip olacak. Bununla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın direktiflerini aldık, 'Devam' talimatını verdiler." açıklamasında bulundu.
18.04.2019
Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımında Yaşa Takılıp Mağdur Oldular
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş alımında yaşa takılan adaylar haklarının verilmesini istiyor.
18.04.2019
Anzak Siperleri 104 Yıl Sonra Ortaya Çıkarıldı
Tarihin en kanlı çarpışmalarından olan Çanakkale Savaşlarının yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Abdül Vahap Sırtı'nda yer alan Anzak siperleri, 104 yıl sonra ortaya çıkarıldı.
23.04.2019
BÖBREK TAŞI POLİSLİKTE ENGEL Mİ
DİŞ EKSİKLİĞİ SUBAYLIK/ASTSUBAYLIK İÇİN ENGEL Mİ
VİTİLİGO SUBAYLIĞA/ASTSUBAYLIĞA ENGEL Mİ
SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİ ASKERİ OKULLARA GİRMEYE ENGEL OLUR MU
KARA HARP OKULU FİZİKİ YETERLİLİK MÜLAKATI
MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLGİLER (2019)

EN ÇOK OKUNANLAR