Malul Sayılmayan Gaziler Haklarını İstiyor !
Bölücü terör örgütleriyle girdikleri çatışmalar sonucu gazi olan fakat bürokrasi engeline takılan ''Malul Sayılmayan Gaziler'' Twiter'da gündem çalışması başlattılar.

18 Nisan 2019 - 22:58:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar

Yaklaşık 20.000 vatandaşımız terör örgütleriyle girilen çatışmalar sonucu gazi olarak sayılmadı. Bunun sonucunda gaziler, MSG (Malul Sayılmayan Gaziler) derneğini kurarak seslerini bu şekilde duyurmaya çalışıyorlar.

Gaziler devletin bizi ''gazi'' olarak görmesini istiyoruz diyorlar. Muzdarip oldukları konu ise kanunların çok katı olması gazi olarak sayılmaları için yeterli düzeyde fiziksel zarar almış olmaları gerekiyor çünkü kanun bu şekilde.

Ayrıca bazı gazilerin vucütlarında ki şarapnel parçaları nedeniyle ağır metal zehirlenmesi ortaya çıktı gaziler bu durumu ''yavaş yavaş ölüyoruz'' ifadeleri ile açıkladı.

Bu konu üzerine TBBM'de bazı çalışmalar yapılsa da yetersiz kaldığı aşikardır. 

Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim. “Ama vatanım olmadan yaşayamam.” diyen gazilerimiz vatan size minnettardır.

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Şırnak'ta PKK'ya yönelik operasyonda 1 asker şehit oldu
Şırnak'ın Gabar Dağı bölgesinde devam eden operasyonda çıkan çatışmada bir asker şehit düştü, bir PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
06.05.2019
Acı haber! Tunceli'de bir asker şehit oldu
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde eylem hazırlığındaki teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir teröristin etkisiz hale getirildiği, bir askerin de şehit olduğu bildirildi.
11.05.2019
23 NİSAN KUTLU OLSUN
Türkiye Büyük Millet Meclisinin 99'uncu kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.
23.04.2019
Şırnak'ta 4 PKK'lı terörist teslim oldu
Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Habur Sınır Kapısı'na, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK'nın kampında kaçarak gelen 2'si kadın 4 terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu
23.04.2019
ABD'den S-400 açıklaması!
ABD Savunma Bakanı Vekili Patrick Shanahan, S-400 savunma sistemi konusunda Türkiye'yle henüz bir çözüme varılmadığını, ancak iletişimin önceki döneme daha iyi olduğunu söyledi. Shanahan, "Eğer Türkiye S-400 kararında kararlı ise biz de işi Türkiye'den çıkarmak zorunda kalırız" dedi.
04.05.2019
Hakkari'den acı haber 1 askerimiz şehit oldu
Hakkari'nin Irak sınır hattında bulunan Serabat üs bölgesine sızmaya çalışan PKK'lı teröristlerin açmış olduğu taciz ateşi sonrasında ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu. Bölgede Hava destekli operasyon başlatıldı.
14.05.2019
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU
DİŞ SAĞLIĞI TÜM BEDEN SAĞLIĞINI ETKİLİYOR
BACAK KISMINDAKİ YAĞLANMALARA DİKKAT
BAKAN KOCA’DAN ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI YAZ TATİLİ ÖNERİLERİ
KORNEA NAKLİNDE BEKLEME SÜRESİ KISALIYOR
KABIZLIĞIN NEDENİ İYİ ARAŞTIRILMALI
RAHİM SARKMASINDA 3 BOYUTLU ROBOTİK CERRAHİ ÇÖZÜMÜ
SOMALİ’DEKİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ 737 PERSONEL SAYISINA ULAŞTI
YAZ AYINDA CİLT LEKELERİNE DİKKAT
REFLÜ DİŞLERİNİZİ YOK ETMESİN
OP. DR. DEFNE ERKARA: “LİPOSUCTİON BİR ZAYIFLAMA YÖNTEMİ DEĞİLDİR”

EN ÇOK OKUNANLAR