Elektrikli araçlarda parça ağırlığı azalıyor
Elektrikli araçlarda kullanılan motor ve batarya taşıyıcılarında parça ağırlığı yüzde 40 oranında azalma sağlandı.

30 Ekim 2019 - 13:15:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Elektrikli araçlarda kullanılan motor ve batarya taşıyıcılarında parça ağırlığı yüzde 40 oranında azalma sağlandı.
Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Canel Otomotiv, geleceğin araçları olarak nitelendirilen elektrikli araçlarda da çalışmalarını yoğunlaştırdı. Araç hafifliği ve güvenliğini ön plana çıkarmak için yapılan özel tasarımlar ile elektrikli araç pazarına motor taşıyıcı ve batarya taşıyıcı ürünler ile ilgili çözüm sunduklarını aktaran şirketin Satış Müdürü Anıl Köse güçlü Ar-Ge destekleri ile parça ağırlığında yüzde 40 civarında azaltma sağlayarak karbon emisyon değerlerinin düşürülmesine katkı sağladıklarını ifade etti. Köse “Otomotiv sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak hareket ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz üretimimizle elektrikli araçlar pazarına da adımımızı attık. Araç hafifliği ve güvenliğini ön plana çıkarmak için yapılan özel tasarımla elektrikli araçlar pazarına, motor taşıyıcı ve batarya taşıyıcı ürünler ile çözümler üretiyoruz” dedi.
Yeşilova Holding bünyesinde üretimini sürdüren şirket, yeni aldığı projeler ile ihracat oranını artırarak, ülke ekonomisine de katkı yapmaya devam etmeyi amaçlıyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Prof. Dr. Cihangir Akgün, okulların açılmasıyla birlikte çocuklarda idrar yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığının arttığını belirtti. Ailelere uyarılarda bulunan Akgün, "Çocuğunuzu okulda tuvalete gitmesi ve su içmesi için tembihleyin" dedi.
24.09.2019
Mehmet Baransu davasında mütalaa: “Dosyada görevsizlik kararı verilsin
Taraf Gazetesi eski yazarı Mehmet Baransu’nun, "Gülen’i Bitirme Kararı 2004’te MGK’da Alındı” başlıklı haber kapsamında, "devletin gizli belgelerini ifşa etme” suçundan 50 yıla kadar yargılandığı davada duruşmaya gelmek istemediğine dair dilekçe sunan Baransu, duruşmaya gelmedi. Mütalaasını açıklayan savcı, görevsizlik kararı verilerek dosyanın İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesini istedi.
24.09.2019
Kasımpaşa kupada bir üst tura yükseldi
Kasımpaşa, Ziraat Türkiye Kupası 3. Tur Eleme maçında deplasmanda karşılaştığı Yeni Çorumspor’u 1-0’lık skorla mağlup ederek, 4. tura yükseldi.
24.09.2019
İstanbul Valisi Yerlikaya, Al Farawi ailesini ziyaret etti
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, geçtiğimiz ay Arnavutköy Yeniköy açıklarında boğulmak üzere olan iki Türk gencini kurtarmak isterken hayatını kaybeden Abdulazim Melad Nasr Al Farawi’nin ailesini ziyaret etti.
24.09.2019
Mustafa Cengiz PFDK’da
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildi.
24.09.2019
Koreli Heyet Sosyal Market’e hayran kaldı
Güney Kore’nin Seongbuk Belediyesi’nden bir heyet, Beyoğlu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla kurulan Sosyal Market’i ziyaret etti. Heyet, Sosyal Market’e hayran kaldı.
24.09.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR