TESK Genel Başkanı Palandöken: “Elektrik ve doğal gaz indirimi esnafımıza nefes aldırır”
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, soğuk kış günlerinde doğal gaz, elektrik, su ve akaryakıt gibi enerji kalemlerinde esnafa indirimli tarife uygulanması gerektiğini aktardı.

03 Kasim 2019 - 09:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, soğuk kış günlerinde doğal gaz, elektrik, su ve akaryakıt gibi enerji kalemlerinde esnafa indirimli tarife uygulanması gerektiğini aktardı.
Soğuk kış günlerinin yüzünü göstermesiyle birlikte esnafın sıkıntıya düştüğünü söyleyen TESK Genel Başkanı Palandöken, “Farklı iş kollarından birçok esnaf ve sanatkarımız doğal gaz fiyatlarının pahalılığından dolayı dükkanında kalorifer yakamıyor. Bunun yerine halen sanayi sitelerinde talaş ve yanmış yağ yakarak ısınmaya çalışan esnafımız var. Bu ısınma şekli çevreye verdiği zararın yanı sıra insan sağlığını da olumsuz etkiliyor. Yaşadığımız yüzyılda teknoloji bu kadar gelişmişken esnafımız bu tarz yöntemlerle ısınmaktan kurtarılmalı. Bunun için de ekonominin omurgası olan esnafımıza başta doğal gaz olmak üzere elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirimli tarife uygulanmalı” ifadelerini kullandı.

“Enerji kalemlerinde esnafa özel tarife uygulanmalı”
Enerji kalemlerinde esnaf ve sanatkarlara özel indirimli tarife uygulanmasını isteyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Özellikle küçük esnaf ve sanatkarlarımızın çok düşük sermayelerle açtığı ve kendi yağında kavrularak işlettiği dükkanlarda en az bir iki kişi çalıştırılarak istihdama katkı sağlanıyor. Her bir dükkan, ortalama 4-5 kişilik bir ailenin gelir kapısı demek. Kısıtlı imkanlarla ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız sosyal güvenlik primleri, vergisi vs. derken her yıl sermayesi kadar ödeme yapıyor. Cadde ve sokakları hareketlendiren, temizleyen, aydınlatan esnafımızın ayakta kalabilmesi için doğal gaz, elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirim yapılmalı. Anayasamızın 174. Maddesinde de belirtildiği gibi devletimiz esnaf ve sanatkarları korumaya yönelik tedbirler almalı. Özellikle kış aylarına girdiğimiz şu günlerde enerji kalemlerine yönelik müjdeli bir haber gelirse esnafımız rahat bir nefes alır” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Thomas Cook’un yeri doluyor
İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflası sonrasında turizmde gelecek yıl turist sayılarında azalış beklentisine ilişkin olumlu açıklamalarda bulunan TÜROB Başkanı Müberra Eresin, Thomas Cook’un Türkiye’ye taşıdığı yolculara sektörün diğer dünya oyuncularının talip olduğunu belirterek, turizm rakamlarında bu nedenden dolayı bir azalış beklenmediğini söyledi.
27.09.2019
Avcılar’da bankaya giren bir şahıs çalışanları silahla tehdit edip, "Çocuğum hasta kusura bakmayın" diyerek soygun gerçekleştirdi. Güvenlik görevlilerinin 30 bin TL alan soyguncuya ateş ettiği fakat durduramadığı öğrenildi.
27.09.2019
Depreme muayene sırasında yakalanan diş hekimi dehşet anlarını anlattı
İstanbul’da dün yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depreme klinikte hastaya muayene ederken yakalanan diş hekimi o anları İhlas Haber Ajansına anlattı.
27.09.2019
Sağlık Bakanlığı:
Sağlık Bakanlığı: "Haberlerde yer alan ’miadı geçen aşıların uygulandığı’ iddiası tamamen asılsızdır. Her ilacın ve aşının uygulaması öncesinde, son kullanma tarihi sağlık personelimiz tarafından ambalaj üzerinde yazılı bilgiden tekrar tekrar kontrol edilmekte buna ilâveten uygulama öncesi karekod okutularak olası gözden kaçırılma durumlarında sistem tarafından uyarı verilerek bu tip bir hatanın önüne geçilmektedir. Hiçbir sağlık personeli, etkinliğine güvenmediği veya miadı geçen bir ilaç veya aşıyı hastasına uygulamaz. Ayrıca ATS sistemi miadı geçmiş aşıların uygulanmasına müsaade etmez."
27.09.2019
Bakanı Soylu’nun adını kullanarak vatandaşları dolandıran şahıs tutuklandı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun arkadaşı olduğunu öne sürerek para karşılığı devlet kurumlarında işe yerleştirme vaadiyle birçok kişiyi dolandıran zanlı tutuklandı.
27.09.2019
Baş dönmesi tedavisinde ilk adım
Vücudun denge sisteminde yaşanan sorunlardan kaynaklı, baş dönmesi olarak açığa çıkan “vertigo” günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Tedavide asıl önemli olan sorunun kaynağının bulunmasıdır. Kafein, sigara, alkol, stres, tuz tüketimi gibi tetikleyici faktörlerin hastanın yaşamından uzak tutulması gerekiyor. Denge egzersizleri, vertigo teşhisi konulan hastalar için etkili bir yöntem.
27.09.2019
ETİMESGUT’A DOĞUMHANE HİZMETİ
İSTANBUL’DA EĞİTİM AMAÇLI KURULAN SAHRA HASTANESİ GERÇEK HASTANEYİ ARATMIYOR
TRANS YAĞLAR, HER YIL YARIM MİLYON KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU
“MİGREN DENGENİZİ BOZABİLİR”
ANNE OTELİ İLE EV KONFORUNDA DOĞUM
UZMANLARDAN KOL VE BACAKLARDA ATAR DAMAR HASTALIKLARI HAKKINDA UYARI
ÖĞRENCİLER, GÖNÜLLÜ SAĞLIK ELÇİSİ OLUYOR
KOLDA AĞRI VE ELDE UYUŞMAYA DİKKAT
"DEPREMLER RUH SAĞLIĞINI DA DERİNDEN SARSIYOR"
"BİTKİ ÇAYLARI YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNİ AZALTIR"
BAĞIRSAK MİKROBİYOTASI POPÜLER ARAŞTIRMA KONULARI ARASINDA
TÜRKİYE’NİN KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANLARI ANKARA’DA BULUŞTU

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR