TESK Genel Başkanı Palandöken: “Elektrik ve doğal gaz indirimi esnafımıza nefes aldırır”
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, soğuk kış günlerinde doğal gaz, elektrik, su ve akaryakıt gibi enerji kalemlerinde esnafa indirimli tarife uygulanması gerektiğini aktardı.

03 Kasim 2019 - 09:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, soğuk kış günlerinde doğal gaz, elektrik, su ve akaryakıt gibi enerji kalemlerinde esnafa indirimli tarife uygulanması gerektiğini aktardı.
Soğuk kış günlerinin yüzünü göstermesiyle birlikte esnafın sıkıntıya düştüğünü söyleyen TESK Genel Başkanı Palandöken, “Farklı iş kollarından birçok esnaf ve sanatkarımız doğal gaz fiyatlarının pahalılığından dolayı dükkanında kalorifer yakamıyor. Bunun yerine halen sanayi sitelerinde talaş ve yanmış yağ yakarak ısınmaya çalışan esnafımız var. Bu ısınma şekli çevreye verdiği zararın yanı sıra insan sağlığını da olumsuz etkiliyor. Yaşadığımız yüzyılda teknoloji bu kadar gelişmişken esnafımız bu tarz yöntemlerle ısınmaktan kurtarılmalı. Bunun için de ekonominin omurgası olan esnafımıza başta doğal gaz olmak üzere elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirimli tarife uygulanmalı” ifadelerini kullandı.

“Enerji kalemlerinde esnafa özel tarife uygulanmalı”
Enerji kalemlerinde esnaf ve sanatkarlara özel indirimli tarife uygulanmasını isteyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Özellikle küçük esnaf ve sanatkarlarımızın çok düşük sermayelerle açtığı ve kendi yağında kavrularak işlettiği dükkanlarda en az bir iki kişi çalıştırılarak istihdama katkı sağlanıyor. Her bir dükkan, ortalama 4-5 kişilik bir ailenin gelir kapısı demek. Kısıtlı imkanlarla ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız sosyal güvenlik primleri, vergisi vs. derken her yıl sermayesi kadar ödeme yapıyor. Cadde ve sokakları hareketlendiren, temizleyen, aydınlatan esnafımızın ayakta kalabilmesi için doğal gaz, elektrik, su, akaryakıt gibi enerji kalemlerinde indirim yapılmalı. Anayasamızın 174. Maddesinde de belirtildiği gibi devletimiz esnaf ve sanatkarları korumaya yönelik tedbirler almalı. Özellikle kış aylarına girdiğimiz şu günlerde enerji kalemlerine yönelik müjdeli bir haber gelirse esnafımız rahat bir nefes alır” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İçişleri Bakanlığı:
İçişleri Bakanlığı: "İç güvenlik operasyonları kapsamında, Tunceli merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleştirilen operasyonda, 2 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir."
22.06.2019
Rize’de kaçan boğalar zor anlar yaşattı
Rize’de kurbanlık boğalar sahiplerinin elinden kaçınca sahipleri zor dakikalar yaşadı.
11.08.2019
Pendik’te millet bahçesinde hummalı çalışma
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Pendik’te inşa edilen Millet Bahçesi`nde çalışmaların ilk 100 gününde projenin yüzde 30’u tamamlandı. Fevzi Çakmak Mahallesi`nde yapımı devam eden millet bahçesinin önümüzdeki yıl Haziran ayına kadar Pendiklilerin hizmetine kazandırılması hedefleniyor.
12.06.2019
Başkan Akpolat tekerlekli sandalyeye binerek ’engelleri’ tespit etti
Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, engelli vatandaşların günlük yaşamlarında karşılaştıkları sorunları tespit etmek için tekerlekli sandalyeye binerek ilçe sokaklarını gezdi. Başkan Akpolat’ı tekerlekli sandalyede görenler önce şaşırdı, ardından tebrik etti.
25.09.2019
Büyükçekmece Belediyesi depremin ardından harekete geçti
Büyükçekmece Belediyesi 5.8 şiddetindeki depremin ardından harekete geçerek vatandaşlardan gelen talep ve ihbarları yerinde inceleyip gerekli tedbirleri aldı.
26.09.2019
İstanbul polisinin başarısı ödüllendirildi
İstanbul Emniyet Müdürlüğünce geliştirilen denetleme projesi METE kapsamında performanslarıyla dereceye giren polislere, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından düzenlenen programla ödül verildi. Ödül töreninde konuşan Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, “METE Sistemini kendi teşkilatımıza İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yerleştirmeye çalışıyoruz” dedi.
19.06.2019
ANTİBİYOTİKLERİN AKILCI KULLANILMASI GEREKMEKTEDİR
HAVA KİRLİLİĞİ AKCİĞER KANSERİ RİSKİNİ ARTTIRIYOR
UVCD, KTEPH FARKINDALIĞI İÇİN ANKARA’DA ETKİNLİK DÜZENLEYECEK
MEDİCAL PARK KARADENİZ HASTANESİ’NDEN ANLAMLI ETKİNLİK
AKCİĞER KANSERİNDE ‘DUMANLI’ TABLO
TÜSEB’İN NADİR HASTALIKLARA YÖNELİK VİZYON PROJELERİ DEĞERLENDİRİLDİ
SARKIK GÖZ KAPAĞI YORGUNLUK SEBEBİ
“ALERJİNİN SEBEBİ EVİNİZ OLABİLİR”
TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ: “ETKİLİ ANTİBİYOTİK GELİŞTİRİLEMEZSE 2050 YILINDA 10 MİLYON İNSAN ÖLECEK”
HER YIL DOĞAN 15 MİLYON PREMATÜRE BEBEKTEN 1 MİLYONU HAYATINI KAYBEDİYOR
20 YILDIR TÜMÖRLE SAVAŞAN SOMALİLİ HASTA ÇAREYİ TÜRKİYE’DE BULDU
BAKAN KOCA: "ŞEHİR HASTANELERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIN NASIL SAPTIRILDIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRMADAN EDEMEDİM"

EN ÇOK OKUNANLAR