Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi kuruluyor
Amerikan Metropolitan Üniversitesi (AMU) Mühendislik Fakültesi bünyesinde Endüstri 4.0 temelli destekler sağlayacak Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi kuruluyor.

07 Kasim 2019 - 15:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Amerikan Metropolitan Üniversitesi (AMU) Mühendislik Fakültesi bünyesinde Endüstri 4.0 temelli destekler sağlayacak Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi kuruluyor.
Sanayi alanında nitelikli çalışmalara destek verecek Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi Amerikan Metropolitan Üniversitesi (AMU) Mühendislik Fakültesi bünyesinde kuruluyor. Konuyla ilgili bilgi veren, araştırma merkezinin müdürü Dr. Hamdi Ekici, mühendislik yaklaşımlarında interdisipliner oluşumların ön plana daha çok çıkacağını vurgulayarak, “Aslında optimizasyonu en kolay prosesler metalürjik proseslerdir; çünkü insanlığın metalurji konusunda 5 bin yıllık deneyimi var. Ülkemizin ileri malzeme üretimi ve metalürjik tesislerin verimliliği konusunda Batı’dan geride olmasının sebeplerinden biri de mühendislerin teorik bilgiye hapsolmuş bir halde sanayide iş yapmaya çalışmasıdır. Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi bu bağlamda hem geçmişin hatalarını düzeltmeye katkıda bulunmak hem de geleceğe hazırlanmak için kurulmuştur. 10’dan fazla firmada bu vizyon proses optimizasyon çalışmaları gerçekleştirdik ve dün hayal edilemeyen verimlilikleri bugün elde ettik” dedi.
“Endüstri 4.0 trenini kaçırmaya tahammülümüz olmamalı”
Endüstri 4.0 konusunda Türkiye’nin geri kalmaması gerektiğinin altını çizen Dr. Hamdi Ekici, “Bu çağ bilişim çağı ve metalurji tesislerimizi bu çağa entegre etmek zorundayız. Bunu da ancak üniversitelerimizi sanayiye, sanayilerimizi üniversiteye yaklaştıracak ortak merkezler ile yapabiliriz. AMU Evrimsel Metalurji Araştırma Merkezi kendi alanında bir ilktir ve Metalurji, Endüstri, Bilgisayar Mühendisliği ve İktisat temelli bir şekilde, disiplinlerarası yaklaşımla çalışmalarına devam etmektedir” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EĞİTİM,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
“Birinci basamak sağlık hizmetlerinin etkin kullanımı sağlıkta ve ekonomide çıtayı yükseltir”
Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Yasemin Açık, “Birinci basamak sağlık hizmetlerinin etkin kullanımı, halk sağlığı problemlerini azaltacağı gibi kaliteli ve uzun bir yaşam sürülmesini de sağlayarak, ülke ekonomisinin daha sağlıklı ve verimli hale gelmesine katkıda bulunacaktır. Gerek sağlık personeline gerekse vatandaşlarımıza yönelik düzenli sağlık eğitimleri verilmesi, toplumun koruyucu sağlık önlemleri ile ilgili bilinçlendirilmesi ve olası hastalık risklerini ortadan kaldırıcı yaklaşımla verilecek sağlık hizmeti ile hastalık gelişmeden müdahale edilmesi hem sağlık hem de ekonomide çıtayı yükseltecek bu sürecin vazgeçilmez bir parçasıdır” dedi.
03.09.2019
Ataşehir Belediyesinden su baskınlarıyla ilgili açıklama
Ataşehir Belediyesi, şiddetli yağış nedeniyle dün meydana gelen su baskınları ile ilgili açıklama yaptı.
22.08.2019
Fatma Şahin Gastronomi Festivali’nin tanıtım toplantısında elleriyle katmer yaptı
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GastroAntep Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali tanıtım toplantısı öncesinde elleriyle Gaziantep Katmeri yaparak katılımcılara ikram etti. Şahin, yaptığı açıklamada “Şehirde 2 milyon nüfusumuz var, aynı zamanda 2 milyonda gurmemiz var. Herkesin ağzı laboratuvar gibi ve herkes annesinin dolmasını istiyor. Benim işimizin zorluğunu bir düşünün” dedi.
31.07.2019
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, Kılıçdaroğlu’na seslendi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ”Sayın Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin işten attığı işçiler nasıl geçinecekler? Sendikal haklarına saldırılan, baskı altına alınan çalışanlar için CHP’li belediyelere, yandaş sendikalarınıza da bu çağrıyı yapacak mısınız” dedi.
18.06.2019
Çocuklar, çocukluk çağı obezitesine dikkat çekmek için uçurtma uçurdu
Çekmeköy’de düzenlenen Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde, çocukluk çağı obezitesinin önüne geçmek için çok sayıda çocuk ay yıldızlı uçurtma uçurdu. Şenlikte uçurtma uçurmanın yanı sıra sportif aktiviteler de yapan çocuklar doyasıya eğlendi.
19.10.2019
Avcılar Denizköşkler’de bir bina tedbir amaçlı boşaltıldı
İstanbul’da yaşanan depremde hasar gören Avcılar Denizköşkler Mahallesi’nde bir bina tedbir amaçlı boşaltıldı.
26.09.2019
’’ÜLKEMİZDE DİYABETLİ HASTA SAYISI 10 MİLYONU AŞTI’’
ÇOCUKLARDA ZEKA GELİŞİMİ İÇİN OMEGA 3 ŞART
DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ ÖDÜL VE FARKINDALIK GECESİ TÖRENİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
DÜNYA DİŞ HEKİMLİĞİ OSKARI TÜRK DOKTORUN OLDU
YASTIĞINIZ SAÇ BAKIMINIZI ETKİLİYOR
ŞEKER HASTALIĞI KÖRLÜĞE VE BACAK KESİLMESİNE NEDEN OLABİLİYOR
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR
KLİNİK PSİKOLOG BÜŞRA BETÜL BAŞAR: “BİREYİN KENDİSİNİ KEŞFETMESİNİ SAĞLIYORUZ”
TTSO’DAN ÖZEL İMPERİAL HASTANESİ’NE ZİYARET
KUAFÖRÜNE BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSER HASTALARINA PERUK YAPIYOR
İNTİHAR RİSKİNE DİKKAT
BEYNİN RİSKLİ BÖLGESİNDEKİ TÜMÖR, MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ALINDI

EN ÇOK OKUNANLAR