MHP’den sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna karşı kanun teklifi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna caydırıcı cezalar getirilmesi için parti olarak Meclise kanun teklifi sunduklarını söyledi.

07 Kasim 2019 - 15:45:19

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, sosyal medyada nefret ve ayrımcılık suçuna caydırıcı cezalar getirilmesi için parti olarak Meclise kanun teklifi sunduklarını söyledi.
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, insanların sanal platformlarda çok zaman geçirdiğini belirterek, sanal ortamda nefret söylemine dikkat çekti. Erdem, “Cezai müeyyideler var ama uygulanabilirliği noktasında sorun yaşanıyor. Kişiler, ’ben yayınlamadım başkası yayınladı’, ’hesabım ele geçirildi’ diyor. Nefret ve ayrımcılık suçunun sosyal medya platformları üzerinden işlenmesine caydırıcı cezanın getirilmesine yönelik MHP olarak bir kanun teklifi verdik. Teklife göre nefreti yazılı ve görsel olarak sosyal medya platformları üzerinden yayan, teşvik eden, yücelten ya da güçlendiren ifadelerde bulunduğu tespit edilen kişiler, kamu düzeni açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması şartı aranmaksızın bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak” diye konuştu.
Erdem, İstanbul Fatih’te dört kardeşin intiharına ilişkin soru üzerine ise, “Siyanür gibi maddelere kolay ulaşımın engellenmesi gerekiyor. Türkiye’de intihar vakalarının artışı ve insanların bu buhrana neden sürüklendiğinin sebeplerinin araştırılmasına ilişkin MHP’nin ortaya koyduğu bir irade var. Hiçbir insan canı kıymetsiz değildir" dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
(Özel) İETT otobüsünün çarptığı yaya hayatını kaybetti
Sancaktepe’de İETT otobüsünün neden olduğu kaza, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Kazada arıza nedeniyle iş yerine gelen bir vatandaş ise dakikalar içerisinde ölümden döndü.
16.07.2019
Çocuklar satranç turnuvasında yarışacak
20 Temmuz Dünya Satranç Günü sebebiyle düzenlenecek etkinlikte 2011-2012 ile 2013-2014 doğumlu çocuklar iki ayrı kategoride birbirlerine üstünlük sağlamaya çalışacaklar.
16.07.2019
Fenerbahçe Üniversitesi tanıtım ve tercih günleri 19 Temmuz’da başlıyor
Medicana Grup ile Fenerbahçe Spor Kulübü işbirliğinde hayata geçirilen Fenerbahçe Üniversitesi’nin tanıtım ve tercih günleri, 19-29 Temmuz tarihleri arasında Ataşehir Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.
16.07.2019
İstinaf Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşanan olaylara ilişkin davada kararını açıkladı. Yerel mahkemenin 99 sanık hakkında verdiği cezaları onayan Ceza Dairesi, 44 sanık hakkındaki beraat kararını da onadı.
İstinaf Mahkemesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında 34 kişinin şehit olduğu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaşanan olaylara ilişkin davada kararını açıkladı. Yerel mahkemenin 99 sanık hakkında verdiği cezaları onayan Ceza Dairesi, 44 sanık hakkındaki beraat kararını da onadı.
16.07.2019
Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Genel Başkanı Ilıcak:
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF), Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak 15 Temmuz münasebitiyle yaptığı açıklamada; "15 Temmuz Darbe girişimi asla ve asla unutturulmamalıdır. Tazeliğini her gün korumalı ki; ne kadar büyük bir tehlike olduğu anlaşılsın. bu sıradan bir darbe girişimi değildi. FETÖ terör örgütünün dış destekli organize bir hareketiydi. Bunu sadece bir darbe teşebbüsü gibi görmek asıl tehlikenin farkına varamamaktır. FETÖ terör örgütünün asıl hedefleri ülkemizi kaos ortamına sokarak ülkemizi bölmeye yönelik bir dış destekli operasyondu. Bunu gündemde tutmalıyız. Ancak Türk milleti Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Allah’ın da yardımıyla bunu bertaraf etmeyi başardığı gibi bundan sonrada her türlü tehlikeye karşı uyanık olmalıyız. Maksat Ülkemizin güçlü olmasını istemeyenlerin, yine din adamı kisvesindeki sahte din adamı Fetullah Gülen ve avanesinin dış destekli bir operasyonuydu" dedi. Ilıcak; bu vatanın öyle kolay kazanılmadığını vöe kolay kolay da teslim edilemeyeceğini tüm dünyanın bilmesi gerektiğini vurguladı.
16.07.2019
Çin heyetinin Ankara Kalkınma Ajansına çalışma ziyareti
Çin Tongzhou Belediyesi Başkan Yardımcısı Yang Bo ve Beijing Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Xang Xuefeng başkanlığındaki heyete Ankara Kalkınma Ajansında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediyesi yetkilileriyle birlikte Ankara ve tarihi alan yenileme çalışmaları aktarıldı.
16.07.2019
AKCİĞER SAĞLIĞI VE YOĞUN BAKIM DERNEĞİ’NDEN ’31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ’ MESAJI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN COVİD-19’A KARŞI PERSONEL SERVİS ARAÇLARIYLA İLGİLİ ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
1 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK NORMALLEŞME SÜRECİNDE YAPILMASI GEREKENLERİ ANLATTI
"OMUZ AĞRISI CİDDİ HASTALIKLARIN BELİRTİSİ OLABİLİR"
SAÇ EKİMİNDE SAÇIN YAPISI VE ÖZELLİKLERİNE DİKKAT
ARTVİN’İN BORÇKA İLÇESİ İKİNCİ KORONA DALGASININ ŞOKUNU YAŞIYOR
“YEMEĞİMİ PAYLAŞAYIM” DERKEN, ÖLÜME YOL AÇABİLİRSİNİZ
PANDEMİ DÖNEMİNDE BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞTİ
“KALICI KALP PİLİ KİOSKU” İLE HASTA VE DOKTOR ARASINDAKİ TEMAS EN AZA İNİYOR
KORONA VİRÜS İLE BİTKİ BAZLI ET ÜRÜNLERİ SATIŞI İKİYE KATLANDI
TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI ARİTMİ MÜKEMMELİYET MERKEZİ ANKARA ŞEHİR HASTANESİNDE
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR