Uzmanından hosting kullanıcılarına altın tavsiyeler
Web hosting hizmeti alacak olanlar için, çeşitli sistem ve alt yapılar bulunuyor.

08 Kasim 2019 - 17:00:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Web hosting hizmeti alacak olanlar için, çeşitli sistem ve alt yapılar bulunuyor.
hizhosting.com genel müdürü Caner Çakı, her kullanıcıya göre bir hosting paketi olduğunu ve bu alt yapı ve paketlerin ihtiyaca göre tercih edilmesi gerektiğini ifade etti.
Çakı, “Hosting, bir web sitesinin üstünde barındırılan ve yayına geçmesini sağlayan platformdur, web sitesini oluşturmadan önce bir hosting paketi satın almanız gerekmektedir.

Blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir paket
WordPress Hosting: Kişisel veya blog tarzı bir site açmak istiyorsanız WordPress alt yapısı size uygun olacaktır. Bu nedenle size uyumlu hosting paketi WordPress hosting paketini tercih etmelisiniz.
Linux Hosting: Küçük çaplı kurumsal siteler ve blog sayfaları için uygun alt yapıyı barındıran bir pakettir. Güvenilirliği, sağlamlığı ve verimliliği ile de ön plana çıkmaktadır. e-posta sunucusu olarak en gelişmiş seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Linux hosting için kullanıma hazır ana sayfa çözümleri, uygulamalar, içerik yönetim sistemleri ve tartışma forumları gibi çok sayıda açık kaynak uygulama sunar.

Microsoft’a özgü uygulamalar
Windows hosting , ASP.NET uygulama tabanlı web siteler için güçlü alt yapıya sahip hosting hizmeti almanızı sağlayacaktır. Winows’un Linux’a karşı en önemli üstünlüklerinden biri yüksek performanslı web uygulama frameworkü olan ASP.NET’tir. SharePoint ve Exchange hala Microsoft’a özgü uygulamalardır.

Özel hosting çözümleri sunulur
Kurumsal Hosting, internet dünyasında büyüyen kurumsal firmalar için güçlü alt yapı ile donatılmış üst seviye hosting hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Şirketinize değer katacak bir hosting hizmeti sunulması amaçlanmış ve bu hizmetlerde, en yüksek süreklilik ve en yüksek hizmet kalitesine sahip özel hosting çözümleri sunulur.

DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmekte
Bayi(Reseller) Hosting: Birden fazla site sahibi iseniz veya her gün sitelerinizi çoğaltan ve büyüyen bir firma iseniz bu paket tam size göre. Bayi hostinge sahip olan bir kullanıcı adeta bir hosting firması gibi hizmet verebilmektedir. İstenilen paket büyüklüğü sunulabilen bu hizmet sayesinde sahip olunması gereken sadece alan ve trafiği yeterli olan bir bayi hostinge sahip olunmasıdır. Bayi hostingin alınmasından sonra yönetim işlemlerinin yapılması için site adının sonun a /WHM yazılması yeterli olmaktadır. Bu şekilde yönetim paneline girilmekte ve istenilen işlemler yapılabilmektedir. Genel olarak bu işlemler arasında hesap ekleme ya da kaldırma, kota belirleme, paket oluşturma, askıya alma, DNS yönlendirme ve buna benzer birçok işlem yapılabilmektedir” dedi.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda Türksat 6A paneli düzenlenecek
Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından Türksat’ın iletişim desteğiyle 31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Verimlilik ve Teknoloji Fuarı, ATO Congresium’da başladı.
31.10.2019
Yapay zekanın güvenlikte oynadığı rolün artış nedenleri
HPE Ülke Müdürü Ersin Uyar, “İş yerinde uygulanmaya başlanan yapay zeka ve makine öğrenimi, güvenlik ekiplerine büyük fayda sağlıyor. Burada teknoloji, güvenlik operasyonunda insan tarafının yerini almıyor; çalışanların aldığı aksiyonların kalitesine göre daha iyi karar vermesini sağlayarak insan zekasına katkıda bulunuyor” dedi.
26.07.2019
Küresel mobil büyüme haritası yayımladı
Adjust, ilk mobil büyüme haritasını yayımladığını bildirdi. Verilere göre; Vietnam, Tayland ve Myanmar en hızlı büyüyen üç ülke olurken; LATAM ülkeleri, Brezilya ve Kolombiya ile ikinci sırada yer aldı.
09.10.2019
TÜBİTAK ve TÜSEB işbirliği yapacak
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜSEB’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
26.08.2019
İçişleri Bakanı Yardımcısı Erdil: “Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi”
İçişleri Bakanlığı HAVELSAN ve POLSAN ile Biyometrik Veri Sistemi protokolü imza töreni düzenlendi. İçişleri Bakanı Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, “Özgün bir yöntemle ve teknikle yansımayla ilgili çalışmalarda çözümlendi" dedi.
13.09.2019
Siemens, endüstrinin dijital geleceğine Xcelerator ile hız katıyor
Siemens, müşteriye ve sektöre özgü ihtiyaçlara göre uyarlanabilen ve kişiselleştirilebilen, her ölçekten şirketin dijital dönüşümünü destekleyen entegre yazılım, servis ve uygulama geliştirme platformu Xcelerator’ı piyasaya sundu. Xcelerator sayesinde herkes veri ve sistem oluşturarak bunları birbirine entegre edebilecek ve mevcut sistemlerini genişletebilecek.
23.09.2019
’’ÜLKEMİZDE DİYABETLİ HASTA SAYISI 10 MİLYONU AŞTI’’
ÇOCUKLARDA ZEKA GELİŞİMİ İÇİN OMEGA 3 ŞART
DÜNYA PREMATÜRE GÜNÜ ÖDÜL VE FARKINDALIK GECESİ TÖRENİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
DÜNYA DİŞ HEKİMLİĞİ OSKARI TÜRK DOKTORUN OLDU
YASTIĞINIZ SAÇ BAKIMINIZI ETKİLİYOR
ŞEKER HASTALIĞI KÖRLÜĞE VE BACAK KESİLMESİNE NEDEN OLABİLİYOR
METABOLİZMAYI HIZLANDIRMAK YAŞLANDIRIYOR
KLİNİK PSİKOLOG BÜŞRA BETÜL BAŞAR: “BİREYİN KENDİSİNİ KEŞFETMESİNİ SAĞLIYORUZ”
TTSO’DAN ÖZEL İMPERİAL HASTANESİ’NE ZİYARET
KUAFÖRÜNE BAĞIŞLANAN SAÇLARLA KANSER HASTALARINA PERUK YAPIYOR
İNTİHAR RİSKİNE DİKKAT
BEYNİN RİSKLİ BÖLGESİNDEKİ TÜMÖR, MİKROCERRAHİ YÖNTEMLE ALINDI

EN ÇOK OKUNANLAR