Viyana’da Türk- Avusturya ilişkileri ele alındı
Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği, Avusturya Savunma Bakanlığı, Avusturya Ulusal Savunma Akademisi ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu tarafından 6-7 Kasım’da düzenlenen etkinliklerde geçmişten bugüne Türkiye-Avusturya ilişkileri ele alındı.

09 Kasim 2019 - 17:00:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliği, Avusturya Savunma Bakanlığı, Avusturya Ulusal Savunma Akademisi ve Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumu tarafından 6-7 Kasım’da düzenlenen etkinliklerde geçmişten bugüne Türkiye-Avusturya ilişkileri ele alındı.
Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ittifakı başta olmak üzere iki devletin yakın tarihinde meydana gelen önemli tarihi olayların konuşulduğu etkinlikler 6 Kasım’da Avusturya Ulusal Savunma Akademisinde düzenlenen uzmanlar toplantısıyla başladı. Avusturyalı ve Türk araştırmacıların katılımıyla iki ülkenin bilim ve kültür kurumları tarafından yürütülmekte olan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, önümüzdeki yıllarda başlatılabilecek yeni araştırma imkânları ele alındı. Aynı gün Türkiye Cumhuriyeti Viyana Büyükelçiliğinde düzenlenen konferansta Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ve Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.
7 Kasım’da ise Ulusal Savunma Akademisinde Birinci Dünya Savaşı’nda Galiçya’da Osmanlı ve Avusturya- Macaristan ittifakı üzerine panel düzenlendi. Savunma akademisi Başkanı General Csitkovitz, Büyükelçi Ümit Yardım ve Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. D. Refik Turan tarafından gerçekleştirilen açış konuşmalarıyla başlayan panelde, Türk ve Avusturyalı bilim insanları Birinci Dünya Savaşı’nda Türk ve Avusturya güçlerinin ittifakına ve Galiçya Cephesi’nde sürdürülen mücadelenin siyasi ve askeri sonuçlarına dair değerlendirmelerini paylaştı.
Heyet, Viyana merkez mezarlığındaki Türk şehitlerinin mezarlarını da ziyaret etti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mavi özel halk otobüsleri Ankarakart’a geçiyor
Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı EGO Genel Müdürlüğü, mavi özel halk otobüslerinde (ÖHO) de Ankarakart uygulamasını hayata geçiriyor.
01.09.2019
Altındağ’a modern otobüs durakları
Altındağ Belediyesi, köyden mahalle statüsüne geçen bölgelere modern otobüs durakları yapıyor.
01.09.2019
TESK Genel Başkanı Palandöken: “Yediden yetmişe herkes için öfke kontrolü şart”
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarlar camiası olarak öfke kontrolü eğitimi başlatmalı ve bu konuda öncü olmalıyız” dedi.
01.09.2019
Türk tekstilcilerin Moskova seferi
Türk tekstil firmaları, Moskova seferinden başarıyla çıktı.
01.09.2019
Öğrenciler tasarlıyor, hükümlüler dikiyor
Üniversite öğrencileri ve cezaevindeki hükümlüler, tasarladıkları deri ürünlerin üretimini yapıyor.
01.09.2019
Çankaya’da asfalt çalışmaları tam gaz
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, asfalt sezonunun açıldığı günden bu yana ilçenin birçok noktasında tam kaplama, renkli desenli kaldırım, onarım ve yamadan oluşan asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini açıkladı.
01.09.2019
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR