Azerbaycanlı Aykhan Mammadov, 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’na Giresun’da hazırlanıyor
Azerbaycan milli sporcusu Aykhan Mammadov, 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’na Giresun’da hazırlanıyor. Hazırlıklarını Giresun’da sürdürmesinin kendisinde özel bir yeri olduğunu anlatan Mammadov, dereceye girerek Türkiye ve Azerbaycan bayrağını birlikte taşımak istediğini söyledi.
Anasayfa  >   SPOR

12 Kasim 2019 - 10:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Azerbaycan milli sporcusu Aykhan Mammadov, 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’na Giresun’da hazırlanıyor. Hazırlıklarını Giresun’da sürdürmesinin kendisinde özel bir yeri olduğunu anlatan Mammadov, dereceye girerek Türkiye ve Azerbaycan bayrağını birlikte taşımak istediğini söyledi.
Öğrenci olarak geldiği Giresun’da kick boksa başlayan, yerel ve bölgesel çapta elde ettiği derecelerin ardından kendi ülkesi Azerbaycan’da Milli Takım’a seçilen Aykhan Mammadov, 26 ülkeden 2 bin 400 sporcunun katılacağı 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’na hazırlanıyor. Giresun’da Kick Boks Antrenörü Aziz Özdemir nezaretinde çalışmalarını sürdüren Aykhan Mammadov, "Tek millet olan iki ülkemizin bayrağını taşımak istiyorum" dedi.

"İki ülkemizin bayrağını taşımak istiyorum"
Mammadov, Giresun Üniversitesi’nde eğitim almak için buraya geldiğini ifade ederek, "Daha önce bir spor geçmişim vardı, burada da kick boksa devam ettim. 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası’nın seçmesi için gittiğim Azerbaycan’da Milli Takım’a seçildim. Çalışmalarımı ise Giresun’da devam ettiriyorum. Bu süreçte bana desteğini eksik etmeyen ve yetişmemi sağlayan antrenörümüz Aziz Özdemir hocama teşekkür ederim. Şampiyonada sadece Azerbaycan’ı değil Türkiye’yi de temsil edeceğim. Dereceye girmem halinde tek millet olan iki ülkemizin bayrağını taşımak istiyorum" diye konuştu.

"Yeteneğini keşfettik"
Azeri sporcunun antrenörü Aziz Özdemir ise, "Aykhan Mammadov, üç yıl önce salonumuza gelerek çalışmaya başladı. Bu süreç içerisinde iyi bir çalışma ve performans ortaya koydu ve yetenekli olduğunu gördük. Bu yılın başlarında yapılan Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Avrupa Kupası’na katıldık. İyi bir derece elde etti. Bunun ardından Azerbaycan’a giderek oradaki yarışmalara katıldı ve 2019 Dünya Kick Boks Şampiyonası için Milli Takım’a seçildi. 23 Ekim-1 Aralık tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan şampiyona için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elimizden geldiği kadar faydalı olmaya çalışıyoruz çünkü Azerbaycan da bizim milli takımımız sayılır. Kardeş ülkemiz, kan bağımız var. Gururluyuz, gönül istiyor ki Türk Milli Takımı’na da Aykhan gibi sporcular yetiştirelim" şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SPOR,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çankayalı sporcular Mısır’dan madalyayla döndü
Çankayalı sporcular, Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.
30.11.2019
Çankaya Aralık’ta sanatla dopdolu
Çankaya Belediyesi kültür ve sanatla dopdolu bir Aralık ayına hazırlanıyor. Sergiler, konferanslar, festivallerle geçecek Aralık ayı Başkentli sanatseverleri Çankaya’da buluşturacak.
30.11.2019
Ayhancan Güven, ’Porsche’nin 2020 genç sürücüsü’ seçildi
Milli sporcu Ayhancan Güven, Porsche’nin 2020 genç sürücüsü olarak seçildi.
30.11.2019
ASO Başkanı Özdebir: “Verimliliği artırırsak rekabetçi oluruz”
Model fabrikanın deneyimsel yalın üretim eğitimlerini katılımcı firmaların kendi sahalarında uyguladığı danışmanlık modeliyle pekiştirdiği “Öğren Dönüş Projesi” ilk uygulamasının final sunumları Ankara Sanayii Odası(ASO) 1.OSB’ de bulunan model fabrikada gerçekleştirildi.
30.11.2019
Okul çevresinde uyuşturucu madde satan 2 şüpheli kıskavrak yakalandı
Bayrampaşa’da bir lisenin etrafında uyuşturucu madde satışı yapıldığı yönünde ihbar alan Mobil Okul Timleri, 2 kişiyi kıskavrak yakalandı. Şüphelilerin üst aramalarında uyuşturucu maddenin dışından yabancı uyruklu vatandaş kimliği, pasaportu ve sahte para da bulundu.
30.11.2019
Rize’nin Ardeşen ilçesinde 68 farklı branşta 103 farklı kurs açıldı.
Rize’nin Ardeşen ilçesinde 68 farklı branşta 103 farklı kurs açıldı. Bu kurslarda 2019 öğrenme şenliğinde 13 alandaki ürünler vatandaşlara tanıtıldı.
30.11.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR