Vitiligo Subaylığa/Astsubaylığa Engel Mi
Vitiligo hastalığı olanlar ve subaylık/astsubaylığa başvuru yapanlar için bu yazıyı yazıyı okumaları yeterlidir. Burada yazılanlardan sonra bunu başka yerde aramanıza gerek kalmayacak kesin verilerle ve yönetmeliğe uygun şekilde sizlerle paylaşıyoruz.

20 Nisan 2019 - 12:52:49

Çıktı Al

Yorum (2)

Whatsapp haber ihbar
Reklam

Vitiligo bildiğiniz üzere bir deri hastalığıdır, buda subaylık/astsubaylık gibi alımlara başvuru yaparken dış görünüşünüze aşırı şekilde önem veren personel alım gruba girmektedir yani dişleriniz, tırnaklarınız, vücüduzda ki izler, bir tane dövme yüzünden bile elenebilirsiniz bu alımlarda... Yani vitiligo direk deriniz üzerinde bir hastalık olduğundan dolayı çok dikkat edilmektedir. 

Şimdi hastalığın yönetmelikte yazan kısmına gelecek olursak vücudunuzun %30'unda ve yüzünüzün %50'si vitiligo ise askerlik yapmaya elverişli değilsiniz demektir.  

TSK Sağlık Yönetmeliğide şu şekilde '' Güneş ışınlarından etkilenen aktinodermatozlar, yaygın diskoid lupus eritematozus, deri porfiriası, albinizm, yüzün %50’sinden ve/veya vücudun %30’undan fazlasını kaplayan vitiligo.'' 

Bir takipçimizden gelen bilgiler doğrultusunda %5 oranında olmasına rağmen heyet başkanı eleneceği söylemiş.Siz de kendi oranınızı ve heyetten geçip geçmediğinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Tabii bunun derecesini siz bilemezsiniz bunun için subaylık/astsubaylık başvurusu yapmadan önce mutlaka bir doktora görünüp derecenizi öğrenin ve ona göre başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

 

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 2 Yorum )
Osman özkan
2 Hatfa önce
El bileklerim ve ayaklarımda çok az Bi vitiligo var uzman jandarma ya engel olurmu
Fatih
3 Hatfa önce
Sağ göğsümde 10 x 10 ve 2 x 3 beyaz bi vitiligo plakasından elendim. Fakat yönetmelikte buna dayanarak elenmemem gerekirdi.
BENZER HABERLER
Vitiligo Subaylığa/Astsubaylığa Engel Mi
Vitiligo hastalığı olanlar ve subaylık/astsubaylığa başvuru yapanlar için bu yazıyı yazıyı okumaları yeterlidir. Burada yazılanlardan sonra bunu başka yerde aramanıza gerek kalmayacak kesin verilerle ve yönetmeliğe uygun şekilde sizlerle paylaşıyoruz.
20.04.2019
Diş Eksikliği Subaylık/Astsubaylık İçin Engel Mi
Bu konu askeri alımlara başvuran adaylar arasında popüler bir konu diş eksikliği, diş yamukluğu vb diş problemleri asker olmaya engel mi diye kafanızda soru işaretleri dolanıyor bunları biraz da olsa giderelim.
20.04.2019
Böbrek Taşı Polislikte Engel Mi
Polis adayları için böbrek taşı konusunu inceledik.
20.04.2019
Diyanet 36 ile kadın müftü yardımcısı, 20 ilçeye müftü atayacak
Diyanet İşleri Başkanlığı yazılı ve sözlü sınavla, kurum içi naklen atama yoluyla 36 ile müftü yardımcısı, 20 ilçeye müftü görevlendirecek.
18.04.2019
2018 Yılı Muvazzaf Subay Temin Sonuçları
2018 yılı dış kaynaktan muvazzaf subay temini sonuçları açıklanmıştır.
19.04.2019
DOÇ. DR. BAŞARAN MEME ESTETİĞİ KONUSUNDA UYARDI
DİŞLERDE RENK DEĞİŞİMİNE DİKKAT
ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERLERİ
‘YAZ’ DEYİP DE GEÇMEYİN CİLT VE SAÇ BAKIMI ÖNEMLİ
GÜMÜŞHANE’DEKİ İSHAL SALGININDA HASTANEYE MÜRACAAT EDENLERİN SAYISI 172’YE YÜKSELDİ
"BACAKLARDA AĞRI, UYUŞMA VE İDRAR KAÇIRMA OMURİLİK KANAL DARLIĞI HABERCİSİ OLABİLİR"
ANİ SİNİRLENMELER ALZAYMIR BELİRTİSİ OLABİLİR
YENİ DOĞAN BEBEKLERDE ’ÇARPIK AYAK’ SORUNUNA DİKKAT
EKSİK DİŞLER YÜZDE KIRIŞIKLIĞA NEDEN OLUYOR
UZMANLARDAN "YAZIN BOL AYRAN TÜKETİN" TAVSİYESİ
KAS HASTALIKLARI İLE İLGİLİ STK’LAR BAKANLIKTA BİR ARAYA GELDİ
ANNE BABA OLMAK NEDEN GÜÇLEŞİYOR

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR