Medical Park Karadeniz Hastanesi’nden anlamlı etkinlik
Medical Park Karadeniz Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere Ahmet Yahya Subaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan resimler hastane bahçesinde sergilendi.

18 Kasim 2019 - 16:15:17

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Medical Park Karadeniz Hastanesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere Ahmet Yahya Subaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan resimler hastane bahçesinde sergilendi.
Ahmet Yahya Subaşı İlkoku’nda düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resimleri hastane bahçesinde sergilenirken düzenlenen etkinliğe Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç de hazır bulundu.
Burada bir konuşma yapan Trabzon Medical Park Hastaneleri Genel Müdürü Uzm.Dr. Abdullah Cantürk, hastane olarak her zaman sosyal projelere destek verdiklerini belirterek ”Medical Park Hastaneleri olarak Türkiye genelinde, bölgemizde, ilimizde her alanda en iyi sağlık hizmeti sunumu gerçekleştirmek ve beraberinde de sosyal sorumluluk projelerine destek olmak için varız. Sanatla uğraşan çocuklar, her anlamda sosyal alanda olsun oldukça başarılı oluyorlar. Geleceğimizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızın böyle güzel sosyal faaliyetlerle desteklenerek onların topluma faydalı birer bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimiz “ dedi.

"Lösemi son yıllarda çok arttı"
Umut ve Yaşam derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet Baki de lösemimin son yıllarda arttığına dikkat çekerek “Lösemi, son yıllarda çok arttı. Daha önceleri 5-6 yaşlarda görüyordu şimdi 1 yaşın altına kadar indi. Bu çocuklarımız oynarken, koşarken, okula giderken bu hastalıkla karşı karşıya geliyor. Lösemi oldukça uzun süreli ve maliyetli bir hastalık. Bir çocuğun tedavisi yaklaşık 250 bin TL civarında. Bu hastalığa yakalanan çoçuklarımızın aileleri genellikle dar gelirli aileler. Bu uzun soluklu süreçte bizlere destekte bulunduğunuz için çok çok herkese çok teşekkür ediyorum. Bunun başka okullara da örnek olmasını devamının gelmesini diliyorum” diye konuştu.
Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç ise böyle bir anlamlı etkinliği düzenleyenlere teşekkür ederek “hastalık kaçınılmaz. Bütün insanlar gibi hepimiz hastalıklara maruz kalabiliriz. Ancak önleyici tedbirler, önleyici tedaviler çok çok önemli. Okulumuza bu çalışmalarıyla beraber bu güzel eserleri ortaya çıkaran öğrencilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Sergide, Umut ve Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nimet Baki, Trabzon Medical Park Hastaneleri Genel Müdürü Uzm.Dr.Abdullah’a plaket takdim ederken, resimlerin büyük bir kısmı doktorlar tarafından satın alındı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri başlıyor
Türk Hava Yolları, Açıkhava Konserleri ile müziğin önemli isimlerini Harbiye Sahnesi’nde dinleyicilerle buluşturacak.
12.08.2019
Rize’de kaçan boğa şehrin altını üstünü getirdi
Rize’de sahibinden kaçan boğa önce Karadeniz Sahil Yolu’nda trafiği karıştırdı, daha sonra hastaneye girmek istedi. En son bir markete ve emlak ofisine giren boğa iki bina arasında sıkıştırılarak sahipleri tarafından otoyolun üzerinde kesilebildi. Bu durum ise sahipleriyle vatandaşlar arasında kısa süreli bir gerginliğe neden oldu.
12.08.2019
İstanbul’da boş kalan yollar havadan görüntülendi
İstanbulluların Kurban Bayramı tatilinde memleketlerine ve tatil beldelerine gitmeleri nedeniyle İstanbul’da yollar boş kaldı. Trafik yoğunluğunun yüzde 20’lere indiği yollar havadan görüntülendi.
12.08.2019
(Özel) Bayramda İstanbullular Menekşe plajına akın etti
Kurban Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren kent sakinleri, bayramın ikinci gününde sıcaklıkların artmasıyla soluğu Menekşe plajında aldı. Binlerce İstanbullunun oluşturduğu yoğunluk havadan görüntülendi.
12.08.2019
Şile Plajı’ndaki bayram yoğunluğu havadan görüntülendi
Kurban Bayramı tatilini İstanbul’da geçiren binlerce vatandaş bayramın ikinci gününde Şile’deki plaja akın etti. Havanın güzel olmasını fırsat bilerek yüzmek isteyen vatandaşların Şile Plajı’nda oluşturduğu yoğunluk ise havadan görüntülendi.
12.08.2019
Beşiktaş, Pedro Rebocho ile sözleşme imzalandığını açıkladı.
Beşiktaş, Pedro Rebocho ile sözleşme imzalandığını açıkladı.
12.08.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR