Üniversite öğrencileri özel kardeşlerine unutulmaz anlar yaşattı
Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Özel Gümüş İlgi Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören özel bireylerle gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle unutamayacakları bir gün geçirdi.

19 Kasim 2019 - 19:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Özel Gümüş İlgi Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören özel bireylerle gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle unutamayacakları bir gün geçirdi.
Öğretim Görevlisi Altan Fatih Topaloğlu koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programda özel çocuklarla oyunlar oynayıp, müzik eşliğinde dans eden üniversite öğrencileri, birlikte resim, yüz ve el boyaması yaptı, kostümlerle çeşitli ikramlarda bulundu.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Gamze Gök, Edanur Sambur, Elif Ataç ve Taybet Atabey tarafından gerçekleştirilen programda özel çocuklarla unutamayacakları saatler geçiren öğrenciler Rehabilitasyon merkezindeki çocukların mutlu olması, güvende oldukları ve kendilerini bir birey olarak hissetmelerine katkı sağladı.

“Çocuklara değer verildiğini hissettiren bir proje”
Özel Gümüş İlgi Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Sibel Kandaz Olgun, yapılan sosyal sorumluluk projenin önemini vurgulayarak, “Eksikliklerin tamamlamak amaçlı bu tür etkinlikler ve faaliyetler çocuklar için çok iyi oluyor. Bu tür etkinliklerde daha çok köyden gelen bu tür faaliyetlerde hiç bulunamayan sosyal anlamda diğer insanlarla iletişime geçmeyen çocukları daha çok seçmeye çalışıyoruz. Çocukların onlara değer verildiğini hissedilmesi çok önemli. Birlikte o mutluluğu paylaşmaları onlar için çok güven verici çok mutlu edici bir aktivite. Bu yüzden yapılan etkinliği çok yararlı buluyoruz. Bu tür çalışmalarla bize gelen hiç kimseyi geri çevirmiyoruz. Biz kendi bünyemizde de sık sık yapıyoruz ama bir yere kadar sağlayabiliyoruz bunu. Buradaki amacımız sadece çocukları düşünmek onların mutlu olması, kendilerini huzurlu, güvenli bir ortamda hissetmeleri, kendilerini ifade edecekleri bir ortam sunmak bunu sağladığımız zaman hiçbir problem yok. Arkadaşlarımızın yaptığı bu çalışma da onların kendilerini bir birey olarak hissetmelerini ve kendilerini ifade etme anlamında rahat hissettikleri bir ortam sağlıyorlar bu anlamda bu etkinliği yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz iyi ki varlar iyi ki düşünmüşler” dedi.

“Ruhunuzu iyileştirmek için çocuklarla vakit geçirin”
Sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren öğrencilerden Gamze Gök ise bunun bir ödev değil, sosyal sorumluluk projesi olduğunun altını çizerek, “Amacımız çocukların mutlu olması kendilerini güvende ve bir birey olarak hissetmeleriydi. Bütçemiz el verdiğince kendi çabamızla elimizden geleni yaptığımızı düşünüyoruz. İzlenimlerimize göre çocuklar memnun kaldılar. Yüzlerindeki gülümseme, katılım sağlayıp eğlenme çabaları bize yeterli geldi. Onları eğlendirmek için elimizden geleni yaptık. Özel çocukların sevgisini bu derece yakından hissetme fırsatı yakaladığımız için çok mutluyuz. Öncelikle öğrenci arkadaşlarımızı da bunun gibi sosyal sorumluluk projeleri yapmaya davet ediyoruz. İnsanların yüreğine dokunabilmenin hazzını herkes yaşasın istiyoruz. Devletimizin de bizlere destek olmasını istiyoruz ki bu tarz projelerin devamını getirebilelim. Ruhunuzu iyileştirmek için çocuklarla vakit geçirin” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve sahipliğinde Başkentli büyükler ve çocuklar buluştu
Ankara Büyükşehir Belediyesi örnek niteliğindeki sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor.
16.07.2019
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 0,78’lik yükselişle başladı.
16.07.2019
Tarım-ÜFE Haziran’da azaldı
Tarım-ÜFE Haziran ayında yüzde 2,97 azaldı.
16.07.2019
İşsizlik oranı Nisan’da 3,4 puan arttı
Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2019 yılı Nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 1 milyon 116 bin kişi artarak 4 milyon 202 bin kişi oldu. İşsizlik oranı 3,4 puanlık artış ile yüzde 13 seviyesinde gerçekleşti.
16.07.2019
Yerli oyun geliştirme şirketinden global başarı
Türk oyun şirketlerinin uluslararası alanda ivmesi yükseliyor. Yerli geliştirilen ‘Bus Simulator: Ultimate’ isimli oyun, kısa sürede dünya genelinde 10 milyon kullanıcı tarafından indirildi.
16.07.2019
Altınköy ilaçlandı
Altındağ Belediyesi, Altınköy Açık Hava Müzesi’ni baştan aşağı ilaçlayarak vatandaşların sağlıklı bir ortamda vakit geçirmesini sağlıyor.
16.07.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR