Teknokentler, girişimci ile bilim adamlarını buluşturuyor
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. yi ziyaret etti.

29 Kasim 2019 - 10:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. yi ziyaret etti.
Ziyarette Topçu’ya, AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Feyzi Berdibek eşlik etti.
Yalçın Topçu’yu Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Başkan Vekili Ahmet Burçin Yereli, Hacettepe Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Cem Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Teknokent A.Ş.’nin Ar-Ge projeleri ve geleceğe yön veren teknolojileri ile ilgili bilgi alan Topçu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Teknokentlerin girişimci ile bilim adamlarını bir araya getirerek hayatı kolaylaştırdığının altını çizenTopçu, “Girişimci firmalar ile İnovasyon sahiplerinin başarılı olabilmeleri için günümüzde teknokentler büyük bir önem arz ediyor. Teknokentler ile bilim ve teknoloji alanındaki her türlü icat ve gelişmeler, girişimciler ve bilim adamları aracılığıyla hayatı kolaylaştırıyor ve sanayinin gelişmesine büyük katkılar sağlanıyor. Hacettepe Üniversitemiz de bölgede, dünyada, tabi ki ülkemizde de çok önemli bir yere sahiptir” dedi.
Teknokentlerin önemine vurgu yapan Topçu, “Teknokentler, bilimin ve teknolojinin gelişmesi için şirket, üniversite ve sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden biridir. Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. nin çalışmaları ile eminim ki dünya markası olacak yerli ve milli ürünler ile uluslararası rekabet gücümüz daha da artmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Gençlerimizle birlikte daha büyük hayaller kurup, gerçekleştirmek için çalışmamız gereken bir dönemdeyiz’ şeklinde ki sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Topçu, şu ifadelere yer verdi: “Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. nin kuruluşundan bugüne gelmesinde emeği geçen bütün paydaşlara şahsım, ülkem ve milletim adına en kalbi minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Yalçın Topçu son olarak, Teknokent A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren şirketleri ziyaret ederek bilgi aldı ve çalışanlara kolaylıklar diledi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun ziyaretini değerlendiren Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Haluk Özen ise Yalçın Topçu ve Feyzi Berdibek’i Hacettepe Teknokent A.Ş. de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu ise, “Hacettepe Teknokent olarak 2020 yılı sonuna kadar Ardahan ve Bingöl’e birer ön kuluçka ve kuluçka merkezi açmayı planlamaktayız. Bu merkezlerde önce girişimcilik, iş fikri gibi kısa eğitimler ile uzaktan gelişmiş eğitimler verilerek, girişimciler eğitilecek ve sonra projelerini Hacettepe Teknokent’de sunmaları sağlanacaktır. Devamında girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri ve ürüne dönüştürmeleri sağlanarak gerekli hallerde mevcut firmalarımızla bir araya getirilip, üretim ve satış konularında her türlü destek sağlanacaktır. Bu bağlamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yereldeki Üniversiteler, Valilikler, kalkınma ajansları ve Belediyelerin desteklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hacettepe Teknokent A.Ş olarak sahip olduğumuz ulusal ve uluslararası birikimi sonuna kadar sağlamaya ve gücümüz yettiğince maddi destek sağlama yanında, Hacettepe Teknokent Ardahan Kuluçka Merkezi ve Hacettepe Teknokent Bingöl Kuluçka Merkezini kurmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. Bu modelin başarılı olması halinde gerek bölge gerekse ülke kalkınmasına çok küçük yatırımlarla olağanüstü büyük katkılarının olacağı açıktır” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Katil zanlısı teslim oldu
Giresun’un Yağlıdere ilçesinde çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden Ergün Tuzcu’nun (26), katil zanlısı olduğu öğrenilen bir kişi teslim oldu.
29.06.2019
Kalıp ve iskele üretiminde ihracat artıyor
Kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan Urtim, satışlarında ihracatın payını artırıyor.
29.06.2019
Evde uyuşturucu serası kurdu
Küçükçekmece’de polis uyuşturucu satan iki şahsı suçüstü gözaltına aldı. Zanlıların birinin evinde arama yapan polis, yatak odasındaki uyuşturucu serasını ortaya çıkardı.
29.06.2019
Üsküdar’da bina boşluğunda mahsur kalan martıyı itfaiye tarafından kurtarıldı
İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki bir bina boşluğunda mahsur kalan martıyı itfaiye ekipleri kurtardı.
29.06.2019
Valentine Ozornwafor, Galatasaray’ın 3. Nijeryalı futbolcusu oldu
Galatasaray’ın yeni transferi genç futbolcu Valentine Ozornwafor, Dominic Iorfa ve Henry Onyekuru’dan sonra sarı-kırmızılıların tarihindeki 3. Nijeryalı futbolcusu oldu.
29.06.2019
Trabzonspor Futbol Okulları Turnuvası başlıyor
Trabzonspor bünyesinde faaliyet gösteren Trabzonspor Futbol Okulları’nın katılımıyla yapılacak olan turnuva, 1-5 Temmuz 2019 tarihleri arasında Artvin’in Borçka ilçesinde başlayacak.
29.06.2019
BAKAN KOCA’DAN "DÜNYA DİYETİSYENLER GÜNÜ" MESAJI
SAĞLIK BAKANI KOCA: “TOPLAM VAKALARIN YÜZDE 80’İ İYİLEŞTİ”
BEYPAZARI BELEDİYESİNİN EVDE BAKIM HİZMETİ DEVAM EDİYOR
’’KÖTÜ AĞIZ KOKUSUNU HAFİFE ALMAYIN’’
’’KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE EN GÜÇLÜ SİLAH: FİZYOTERAPİ’’
15 YIL BEKLEDİĞİ NAKİL DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLDU
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ
BAŞKENT CAMİLERİNDE HİJYEN ÖNLEMİ

EN ÇOK OKUNANLAR