Teknokentler, girişimci ile bilim adamlarını buluşturuyor
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. yi ziyaret etti.

29 Kasim 2019 - 10:15:06

Çıktı Al

Yorum (0)

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. yi ziyaret etti.
Ziyarette Topçu’ya, AK Parti Bingöl Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Feyzi Berdibek eşlik etti.
Yalçın Topçu’yu Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu, Başkan Vekili Ahmet Burçin Yereli, Hacettepe Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Cem Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Teknokent A.Ş.’nin Ar-Ge projeleri ve geleceğe yön veren teknolojileri ile ilgili bilgi alan Topçu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Teknokentlerin girişimci ile bilim adamlarını bir araya getirerek hayatı kolaylaştırdığının altını çizenTopçu, “Girişimci firmalar ile İnovasyon sahiplerinin başarılı olabilmeleri için günümüzde teknokentler büyük bir önem arz ediyor. Teknokentler ile bilim ve teknoloji alanındaki her türlü icat ve gelişmeler, girişimciler ve bilim adamları aracılığıyla hayatı kolaylaştırıyor ve sanayinin gelişmesine büyük katkılar sağlanıyor. Hacettepe Üniversitemiz de bölgede, dünyada, tabi ki ülkemizde de çok önemli bir yere sahiptir” dedi.
Teknokentlerin önemine vurgu yapan Topçu, “Teknokentler, bilimin ve teknolojinin gelişmesi için şirket, üniversite ve sanayi işbirliğinin en iyi örneklerinden biridir. Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. nin çalışmaları ile eminim ki dünya markası olacak yerli ve milli ürünler ile uluslararası rekabet gücümüz daha da artmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘Gençlerimizle birlikte daha büyük hayaller kurup, gerçekleştirmek için çalışmamız gereken bir dönemdeyiz’ şeklinde ki sözlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Topçu, şu ifadelere yer verdi: “Hacettepe Üniversitesi Teknokent A.Ş. nin kuruluşundan bugüne gelmesinde emeği geçen bütün paydaşlara şahsım, ülkem ve milletim adına en kalbi minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Yalçın Topçu son olarak, Teknokent A.Ş. Kuluçka Merkezi’nde faaliyetlerini sürdüren şirketleri ziyaret ederek bilgi aldı ve çalışanlara kolaylıklar diledi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun ziyaretini değerlendiren Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Haluk Özen ise Yalçın Topçu ve Feyzi Berdibek’i Hacettepe Teknokent A.Ş. de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Candan Gökçeoğlu ise, “Hacettepe Teknokent olarak 2020 yılı sonuna kadar Ardahan ve Bingöl’e birer ön kuluçka ve kuluçka merkezi açmayı planlamaktayız. Bu merkezlerde önce girişimcilik, iş fikri gibi kısa eğitimler ile uzaktan gelişmiş eğitimler verilerek, girişimciler eğitilecek ve sonra projelerini Hacettepe Teknokent’de sunmaları sağlanacaktır. Devamında girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri ve ürüne dönüştürmeleri sağlanarak gerekli hallerde mevcut firmalarımızla bir araya getirilip, üretim ve satış konularında her türlü destek sağlanacaktır. Bu bağlamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yereldeki Üniversiteler, Valilikler, kalkınma ajansları ve Belediyelerin desteklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Hacettepe Teknokent A.Ş olarak sahip olduğumuz ulusal ve uluslararası birikimi sonuna kadar sağlamaya ve gücümüz yettiğince maddi destek sağlama yanında, Hacettepe Teknokent Ardahan Kuluçka Merkezi ve Hacettepe Teknokent Bingöl Kuluçka Merkezini kurmaya hazır olduğumuzu söylemek istiyorum. Bu modelin başarılı olması halinde gerek bölge gerekse ülke kalkınmasına çok küçük yatırımlarla olağanüstü büyük katkılarının olacağı açıktır” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Mustafa Pektemek Kasımpaşa’da
Kasımpaşa, geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması giyen ve bonservisi elinde olan Mustafa Pektemek ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.
29.07.2019
Şehit ve gazi yakınlarından Anayasa Mahkemesinin
Şehit ve gazi aileleri, Anayasa Mahkemesi’nin "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyen hakkında, "terör propagandası yapma" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda, "hak ihlali" kararı vermesine tepki gösterdi.
29.07.2019
Balkan ülkelerinde yaşayan öğrencilerden Eyüpsultan’a ziyaret
Balkan ülkelerinde yaşayan üniversite öğrencileri, Eyüpsultan’ı ziyaret etti. İki ülke öğrencilerinin daha iyi kaynaşması ve ortak kültürel değerlerimizi keşfetme amaçlı yapılan gezide Eyüpsultan ve çevresi tanıtıldı.
29.07.2019
Keçiörengücü’nden çifte transfer
Transfer çalışmalarına sürdüren Keçiörengücü, Kasımpaşa’dan Hasan Bilal ve geçen sezon Adanaspor’da oynayan Famoussa Kone ile anlaştı.
29.07.2019
Dışişleri Bakanlığından Nijerya’daki terör saldırısına kınama
Dışişleri Bakanlığı, Nijerya’nın kuzeydoğusunda bulunan Maiduguri eyaletinde cenaze törenine yapılan terör saldırısını kınadı.
29.07.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 256,60 lira oldu.
29.07.2019
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER
“CİLDİNİZİ KIŞ KURULUĞUNDAN NEMLENDİRİCİYLE KORUYUN”
ANKARA’DAKİ BALIKÇILARA GECE DENETİMİ

EN ÇOK OKUNANLAR