Türkiye’nin ekonomisi Maltepe’de ele alınıyor
Maltepe’de ‘Ekonomide Yeni Arayışlar’ temasıyla gerçekleştirilen Maltepe Ekonomi Forumu başladı. Türkiye ekonomisinin bugünü ve yarını, foruma katılan konunun uzmanı ekonomistler tarafından ele alındı.

30 Kasim 2019 - 12:30:08

Çıktı Al

Yorum (0)

Maltepe’de ‘Ekonomide Yeni Arayışlar’ temasıyla gerçekleştirilen Maltepe Ekonomi Forumu başladı. Türkiye ekonomisinin bugünü ve yarını, foruma katılan konunun uzmanı ekonomistler tarafından ele alındı.
Maltepe’de düzenlenen program ile Maltepe Ekonomi Forumunun açılışı gerçekleştirildi. İki gün sürecek olan forumun ilk gününe Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP’nin Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, TÜSİAD Başekonomisti Zümrüt İmamoğlu gibi isimler ile çok sayıda ekonomist katıldı. ‘Ekonomide Yeni Arayışlar’ temasıyla düzenlenen programda, Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ile geleceği tartışıldı.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, programda yaptığı konuşmada, “Bu haftasonu burada konusunda uzman olan bir çok konuğumuzla bir arada olacağız. Takdir dersiniz ki bir belediye başkanının görevi sadece sokakları süpürmek, çöpleri almak, parkları sulamak yereldeki hizmetleri gerçekleştirmek değildir. Aynı zamanda seçilmiş olduğu ilçesinde halkın teveccühünü alarak seçilen meslektaşlarımızın da siyaset ve ekonomiyle ilgili söylemlerinin olması gerektiğine inanırım. İki gün sürecek olan bu toplantılara katılan, emek veren, yurtdışından gelen, Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen bütün arkadaşlarımıza katkılarından ötürü teşekkür ediyorum. Toplantının sonrasında çalışmalarımızı bir kitaba dönüştürerek burada olamayanlara da bunu ulaştırmayı hedefliyoruz.
Biz yerel yönetimler olarak sadece Ankara’daki siyasi partilerin, hükümetlerin, bakanların verdiği kararları değil, belki buralardan çıkacak olan önemli fikirler ve düşünceler de onların alternatifi olabilir. Onlara farklı görevlerle katkı sunmuş olacağız” dedi.
Başkan Ali Kılıç’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, katılımcılar sahnede yerlerini alarak ekonomi alanında farklı konular hakkında tartıştı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çankaya’da
Çankaya Belediyesinin Med Oran Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte düzenlediği ’Engelsiz Yaza Merhaba’ şenliğinde gençler ve çocuklar bir araya geldi.
07.07.2019
Çankaya Evleri’ndeki oyun evleri minik Çankayalıları ağırlıyor
Çankaya Belediyesine bağlı Çankaya Evleri’nde yer alan oyun evleri, yaz tatilinde çocukların güzel zaman geçirmelerini sağlıyor.
07.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek’e gidiyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı’na katılmak amacıyla 8-9 Temmuz tarihlerinde Dönem Başkanı Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’yı ziyaret edecek.
07.07.2019
Kartal’da ağaçların kesilmesi iddialarına Belediye’den açıklama
Kartal Uğur Mumcu Mahallesi’nde çok sayıda ağacın kesildiği iddialarına ilişkin Kartal Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı. Belediye tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Mal sahibi ve hissedarları, ‘Ağaç Durum Raporu’nda verilen kararlara uymamış ve Kartal Belediyesinin bilgisi dışında ağaçları izinsiz kesmiştir” denilerek kesilen 25 ağaca ilişkin gerekli cezai işlem çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.
07.07.2019
Uzungöl yolu üzerinde bulunan kayalar temizlendi
Trabzon’un önemli turistik mekanlarından olan Uzungöl yolu üzerinde, Dernekpazarı Çaykara yönü istikameti üçüncü kilometresinde meydana gelen kaya hareketlenmesi üzerine yapılan incelemelerde, tehlike oluşturan kayalar yerlerinden alındı.
07.07.2019
Kadınların pestil ve pekmez mesaisi
Giresun denilince akla fındık gelse de, fındığın yetişmediği Şebinkarahisar ilçesinin ise en önemli geçim kaynaklarından birisi dut. Dutun önemli geçim kaynağı olduğu Şebinkarahisar’da kadınların zorlu pestil ve pekmez yapımı imece usulü ile eğlenceli hale geliyor.
07.07.2019
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR