Başakşehir’in ilk can dostu yeni yuvasına kavuştu
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesindeki “Bir can dost sahiplenin” çağrısına okul öğrencilerinden yanıt gecikmedi. Öğrenciler, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplenerek okul bahçesinde beslemeye başladı.

01 Aralik 2019 - 09:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesindeki “Bir can dost sahiplenin” çağrısına okul öğrencilerinden yanıt gecikmedi. Öğrenciler, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplenerek okul bahçesinde beslemeye başladı.
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu her perşembe ilçenin farklı bir semtindeki liseleri gezip öğrencilerle bir araya geliyor. “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü Söyleyecek Sözüm Var” buluşmaları kapsamında gittiği Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesinde bir öğrencinin sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalara ilişkini sorusunu cevaplayan Başkan Kartoğlu, “Sokaktaki sevimli dostlarımıza dair projelerimiz çok. Besleme noktalarından sağlığa kadar elimizden geleni yapıyoruz. Aslında sizler de bir sokak hayvanını sahiplenerek bu çalışmalarımıza katkı sunabilirsiniz. Kulübesini, malzemesini hatta sahipleneceğiniz can dostunuzu biz sağlayalım, sizler de ona okulunuzda bakın” ifadelerini kullanmıştı.

“Armağan” coşkuyla karşılandı
Öneriye çok sıcak bakan okul öğrencileri, hemen harekete geçerek Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplendi. Merkezde tüm aşıları yapılan ve kısırlaştırılan labrador cinsi köpeğe “Armağan” ismini veren öğrenciler, sevimli dostlarını büyük bir coşkuyla karşıladı. Öğrenciler, sevimli köpek Armağan’la buluşmadan önce okul konferans salonunda Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinden hayvan bakımı konusunda bilgiler aldı. Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi öğrencileri, kendilerine sevimli bir dost kazandıran Başakşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür ettiler.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
(Özel) İstanbul’daki ana darbe davalarının tamamı karar bağlandı
FETÖ’nün hain 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul’da 2 bin 626 sanık yönünden açılan 41 ana darbe davasının tamamı karara bağlandı. 3 yıl içerisinde tamamlanan darbe girişimi davalarında bin 254 sanık ağırlaştırılmış müebbet, müebbet hapis ve çeşitli oranlarda hapis cezasına çarptırıldı.
10.12.2019
Mamak’ta temizliğe devam
Mamak Belediyesinin başlattığı köşe bucak temizlik ve bakım çalışması kapsamında Diriliş ve Altınevler mahalleleri baştan sona temizlenerek bakım çalışmaları yapıldı.
10.12.2019
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa, güne yüzde 0,12’lik yükselişle başladı.
10.12.2019
TESK Başkanı Palandöken: “Yeni yıla yeni düzenlemeyle girilmeli”
Zincir marketlerin açılışlarına nüfus kriteri getirmeyi amaçlayan yasa teklifinin vakit kaybedilmeden Meclise sunulması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Zincir marketlerin haksız rekabetiyle baş edecek gücü kalmayan esnaf ve sanatkârlarımız, Perakende Kanunu’nda yapılacak düzenlemeleri dört gözle bekliyor. Bu kapsamda perakende ticarete yeni kurallar getirmek için Ticaret Bakanlığı ile milletvekilleri tarafından üzerinde çalışılan yasa teklifi vakit kaybedilmeden Meclise sunulmalı. Esnaf ve sanatkârlarımız yeni yıla yeni düzenlemeyle girmeli” dedi.
10.12.2019
Melis bebek yaşam mücadelesini kaybetti
Artvin’de 3 aylıkken lösemi teşhisi konulan 3 yaşındaki Melis bebek için geçtiğimiz yıl düzenlenen yardım kampanyasında kök hücre bağışı düzenlenmiş, aranan kök hücrenin bulunmasının ardından ilik nakli yapılmıştı. Tedavisi devam eden Melis bebek yaşam mücadelesini kaybetti.
10.12.2019
Yılbaşı hediyesi telaşı başladı, markalar koleksiyonlarını çeşitlendirdi
Yaklaşan yeni yıl ile hediye telaşı da başladı. Sevdiklerini yeni yılda sevindirmek isteyenler için farklı hediye alternatifler sunuluyor.
10.12.2019
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR
"HER 6 ERKEKTEN BİRİNDE PROSTAT KANSERİ GELİŞME RİSKİ VAR"

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR