Başakşehir’in ilk can dostu yeni yuvasına kavuştu
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesindeki “Bir can dost sahiplenin” çağrısına okul öğrencilerinden yanıt gecikmedi. Öğrenciler, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplenerek okul bahçesinde beslemeye başladı.

01 Aralik 2019 - 09:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesindeki “Bir can dost sahiplenin” çağrısına okul öğrencilerinden yanıt gecikmedi. Öğrenciler, Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplenerek okul bahçesinde beslemeye başladı.
Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu her perşembe ilçenin farklı bir semtindeki liseleri gezip öğrencilerle bir araya geliyor. “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü Söyleyecek Sözüm Var” buluşmaları kapsamında gittiği Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesinde bir öğrencinin sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmalara ilişkini sorusunu cevaplayan Başkan Kartoğlu, “Sokaktaki sevimli dostlarımıza dair projelerimiz çok. Besleme noktalarından sağlığa kadar elimizden geleni yapıyoruz. Aslında sizler de bir sokak hayvanını sahiplenerek bu çalışmalarımıza katkı sunabilirsiniz. Kulübesini, malzemesini hatta sahipleneceğiniz can dostunuzu biz sağlayalım, sizler de ona okulunuzda bakın” ifadelerini kullanmıştı.

“Armağan” coşkuyla karşılandı
Öneriye çok sıcak bakan okul öğrencileri, hemen harekete geçerek Başakşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden bir köpek sahiplendi. Merkezde tüm aşıları yapılan ve kısırlaştırılan labrador cinsi köpeğe “Armağan” ismini veren öğrenciler, sevimli dostlarını büyük bir coşkuyla karşıladı. Öğrenciler, sevimli köpek Armağan’la buluşmadan önce okul konferans salonunda Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinden hayvan bakımı konusunda bilgiler aldı. Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi öğrencileri, kendilerine sevimli bir dost kazandıran Başakşehir Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na teşekkür ettiler.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul Havalimanı’nda elektronik sigara operasyonu
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İstanbul Havalimanı’nda gerçekleştirilen operasyonda 7 bin 390 paket elektronik sigara tütünü ele geçirilirken, tütünlerin piyasa değerinin yaklaşık 152 bin Türk lirası olduğu anlaşıldı.
30.11.2019
Küçükçekmece’de genç atletler yarıştı
Küçükçekmece’de okullar arasında düzenlenen Küçükçekmece Kaymakamlık ve 24 Kasım Öğretmenler Günü Koşusu, Küçükçekmece Gölü kenarında yapıldı.
30.11.2019
Başkent polisinden
Başkent polisi vatandaşın bilgilerini hackleyerek kredi kartı ve banka kartı hesaplarına ulaşan çeteyi ’format’ operasyonu ile çöketti. 4’ü hacker 9 zanlı 4’ü, gönderildiği mahkemede tutuklandı.
30.11.2019
Türkiye’nin ekonomisi Maltepe’de ele alınıyor
Maltepe’de ‘Ekonomide Yeni Arayışlar’ temasıyla gerçekleştirilen Maltepe Ekonomi Forumu başladı. Türkiye ekonomisinin bugünü ve yarını, foruma katılan konunun uzmanı ekonomistler tarafından ele alındı.
30.11.2019
İranlı eski istihbarat ajanının katil zanlıları adliyeye sevk edildi
Şişli’de İran eski İstihbarat görevlisi olduğu iddia edilen bir kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi.
30.11.2019
MSB:
Milli Savunma Bakanlığı, Rus askerleri ile Fırat’ın doğusunda icra edilen Onikinci Kara Devriyesi tamamlandığını açıkladı.
30.11.2019
ŞEHİT ÇOCUKLARINA AFET FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
GELENEKSEL VE TAMAMLAYICI TIP SON TEKNOLOJİ İLE BULUŞTU
SOĞUK ALGINLIĞINDAN KORUYAN VE ANTİOKSİDAN İÇEREN KIŞ ÇAYI TARİFLERİ
PROF. DR. TEZER KUTLUK: "SİNDİRİM SİSTEMİ KANSERLERİNDEN KORUNMAK İÇİN GÜNDE 10 BİN ADIM ATIN"
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
"BESLENMENİZİ DÜZENLEYEREK ÇOCUK SAHİBİ OLMA ŞANSINIZI ARTTIRABİLİRSİNİZ"
KARTAL’DA İNME VE KOAH HASTALIĞI SEMİNERİ
KIŞ AYLARINDA YÜKSEK EV ISISI VE NEM ORANI ALERJENLERİ ARTIRIYOR
PROF. DR. EMEL CANBAY: "PSÖDOMİKSOMA PERİTONEİ HASTALIĞINDA TEDAVİ GECİKİRSE HASTALIĞININ KONTROLÜ DE GÜÇLEŞEBİLİR"
ÖZEL İMPERİAL HASTANESİNDEN "SATILIYOR" İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
YEMEK BORUSU KAPANDIĞI İÇİN BESLENEMEYEN NİJERYALI HASTA TÜRKİYE’DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
BEL FITIĞI HAKKINDA YANLIŞ BİLİNENLER

EN ÇOK OKUNANLAR