Gözündeki kanser yüzüne ve boynuna yayılan adam 5. kez ameliyat oldu
Ankara’da 4 yıldır göz kapağı kanseriyle mücadele eden Mehmet Gülcü, kanserin tükürük bezine yayılması nedeniyle 5’inci kez ameliyat oldu.

01 Aralik 2019 - 10:00:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Ankara’da 4 yıldır göz kapağı kanseriyle mücadele eden Mehmet Gülcü, kanserin tükürük bezine yayılması nedeniyle 5’inci kez ameliyat oldu.
Gözünde kaşınma ve yara oluşması şikayetiyle 4 yıl önce hekime başvuran 63 yaşındaki Mehmet Gülcü, göz kapağı kanseri olduğunu öğrendi. Nadir görünen kanser Gülcü’ye zor günler yaşattı. Geçirdiği 4 ameliyat ile gözünden temizlenen tümör, bu kez de talihsiz hastanın boynuna ve tükürük bezlerine yayıldı. Ameliyat olmaması halinde önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşacağı söylenen Gülcü, SBÜ Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tekrar ameliyat oldu. Yüzüne ve çene altına yayılan tümörler temizlenen Gülcü’nün ameliyat sonrası tedavisi devam ediyor.
Göz kapağı tümörlerinin nadir görülen tümörler olduğunu vurgulayan SBÜ Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Acar, ”Hastamız, göz kapağı tümörü sebebiyle 4 kez ameliyat olmuş, sonrasında da boyuna, yüzdeki tükürük bezlerine, boyundaki tükürük bezlerine ve boyundaki lenf bezlerine yayılması sebebiyle bize başvurdu. Biz burada ameliyatını yaptık. Bu vakanın özelliği göz kapağı tümörünün o kadar yaygın ve agresif olarak boyuna ve tükürük bezlerine yayılması söz konusuydu” diye konuştu.
Tümörün ameliyatla temizlendiğini belirten Prof. Dr. Aydın Acar, yüz sinirinin de kesilip temizlendiğini kaydetti.

“Bu hasta ameliyat edilmezse bir süre sonra ölme riski yüksek”
Kanserin temizlenmemesi halinde bazı sıkıntılara neden olacağını aktaran Acar, “Kanserin boyundaki büyümesine bağlı olarak nefes borusuna baskı yapabilir, kanser sistemik pıhtı atıp vücudun belli yerlerini tıkayabilir, riskleri mevcuttur. Ameliyat edilmeseydi tümör daha da büyüyüp bu risklere maruz kalabilirdi. Bu hasta ameliyat edilmezse bir süre sonra ölme riski yüksek” şeklinde konuştu.

“Dışarı çıktığımda güneşten rahatsız oluyordum, şimdi rahatladım”
4 yıldır bu hastalıkla uğraştığını ve ameliyat olduktan sonra şikayetlerinin azaldığını ifade eden Mehmet Gülcü, “Gözümde kaşıntı vardı. Kaşıdıkça iyi oluyordu, sonra hemen yara oluyordu. Gözüm temizlendi ama geri şişmeye başladı. Gözümün bebeği duruyor işte, ameliyat olduktan sonra gözünün bebeğini de alacaktım ama sana danışmadan almadım dedi. Keçiören Araştırma Hastanesinde Aydın Bey var, sizi oraya göndereceğim dedi. Burada da ameliyat oldum. 4 yıldır kaşınıyordu. Şimdi kaşıntı falan yok. Şuan iyiyim, şu durumda mutluyum. Dışarı çıktığımda güneşten rahatsız oluyordum, şimdi rahatladım” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul’dan Edirne’ye giden bir ambulans, TEM Otoyolu Çerkezköy mevkiinde içerisindeki oksijen tüpünün patlamasıyla aniden alev aldı. Alevler içinde kalan ambulanstaki personelin son anda canını kurtardığı, küle dönen ambulansta bulunan 3 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.
İstanbul’dan Edirne’ye giden bir ambulans, TEM Otoyolu Çerkezköy mevkiinde içerisindeki oksijen tüpünün patlamasıyla aniden alev aldı. Alevler içinde kalan ambulanstaki personelin son anda canını kurtardığı, küle dönen ambulansta bulunan 3 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi.
27.05.2019
TBMM’de Dersim tartışması
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dersim ismi tartışması yaşandı.
27.05.2019
Etik ödülleri sahiplerini buldu
Toplumsal Etik Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği ‘Meslekte Etik Davranışları Teşvik Ödülleri’ sahiplerine verildi.
27.05.2019
Edin Dzeko:
Roma forması giyen ve sabah saatlerinde İstanbul’a geldiği için hakkında birçok transfer dedikodusu çıkan Edin Dzeko, havalimanında konuştu. Dzeko, Türkiye’ye tatil için geldiğini söyleyerek Dalaman’a gitti.
27.05.2019
Gümüşhane’deki okulların yüzde 77’si Beyaz Bayrak sahibi
Gümüşhane’de İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projeleri kapsamında ödül töreni düzenlendi.
27.05.2019
Mansur Yavaş; makam aracı dahil bütün özel kalem araçlarının çakarlarını söktürdü
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, makam aracı dahil 21 Özel Kalem aracının çakarlarını söktürdü.
27.05.2019
’’KORONAVİRÜS SALGINI DÖNEMİNDE DEPRESYON BAŞROLDE’’
BAKAN KOCA’DAN "DÜNYA DİYETİSYENLER GÜNÜ" MESAJI
SAĞLIK BAKANI KOCA: “TOPLAM VAKALARIN YÜZDE 80’İ İYİLEŞTİ”
BEYPAZARI BELEDİYESİNİN EVDE BAKIM HİZMETİ DEVAM EDİYOR
’’KÖTÜ AĞIZ KOKUSUNU HAFİFE ALMAYIN’’
’’KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE EN GÜÇLÜ SİLAH: FİZYOTERAPİ’’
15 YIL BEKLEDİĞİ NAKİL DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ OLDU
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ

EN ÇOK OKUNANLAR