E-belediye sistemine uzaktan eğitim portalı entegre ediliyor
İçişleri Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında uzaktan eğitim platformu üzerinden e-belediye bilgi sisteminde kullanılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Böylece başta belediye personellerine yüz yüze eğitimin yanı sıra internet ortamında da uzaktan eğitim alma imkanı tanınacak. Sistem geliştikçe e-belediye üzerinden vatandaşta bu yöntemle hizmet alabilecek.

02 Aralik 2019 - 20:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İçişleri Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında uzaktan eğitim platformu üzerinden e-belediye bilgi sisteminde kullanılmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Böylece başta belediye personellerine yüz yüze eğitimin yanı sıra internet ortamında da uzaktan eğitim alma imkanı tanınacak. Sistem geliştikçe e-belediye üzerinden vatandaşta bu yöntemle hizmet alabilecek.
İçişleri Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolüyle, e-belediye sistemi üzerinden uzaktan eğitim platformunun kullanılmasına imkan tanınacak. E-belediye sistemine entegre edilen uzaktan eğitim platformu ilk olarak belediye çalışanlarının eğitiminde kullanılacak. İçişleri Bakanlığı’nın yüz yüze verdiği eğitimlerin yanı sıra internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde de eğitimler verilecek. Böylece zaman ve mekandan tasarruf edilmiş olacak. Sistem belediyelerin kurum içi eğitimlerini de kapsayacak. İlerleyen dönemlerde de belediyelerden gerek sosyal, gerek kurs veyahut belli başlıklarda eğitim alan vatandaşlara da e-belediye sistemi üzerinden uzaktan eğitim yöntemi hizmet verilecek. İçişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen protokol imza törene İçişleri Bakan Yardımcısı Sabri Erdil, Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanı Osman Hacıbektaş, Bilgi İşlem Daire Başkan Yardımcıları ile Anadolu Üniversitesi Öğretim üyeleri katıldı.
Bakan Yardımcısı Erdil, imzalanan protokole ilişkin yaptığı konuşmada, “Anadolu Üniversitesi ile üzerinde uzun bir süredir çalıştığımız uzaktan eğitim projenin ikinci fazını gerçekleştirdik. Projenin son fazında da e-belediye ilgili daha geniş kapsamda bir işbirliği gerçekleştiriyoruz. E - belediye uzun süredir İçişleri Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı belediye hizmetlerinin kamuya sunumunda belli bir standart belli bir hizmet kalitesini sağlamak istikametinde, Bakanlığın Bilgi İşlem Daire Başkanlığı marifetiyle yürüttüğümüz çalışmaydı orada belli bir noktaya gelindi. 2020’nin başında bu proje bütün fazlarıyla devreye girecek e-belediye platformu işler hale gelecektir. E belediye aynı zamanda dijital mevzuattır. Türkiye’de yerel yönetimlerin çalışma standartlarını ve özellikle hizmet kalitelerini ve çeşitli alanlardaki dijital işleyişlerini düzenleyen bir mevzuattır. Bir süredir klasik olarak sürdürdüğümüz belediyelerin eğitim hizmetini, Anadolu Üniversitesi ile bir işbirliği yaparak üniversitenin uzaktan eğitim alt yapısından yararlanarak bunu Türkiye’de daha yaygın ve kapsamlı olarak sürdürülmesini sağlayacağız” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Büyükşehir heyetinden AŞTİ esnafına bayram ziyareti
Ankara Büyükşehir Belediyesi heyeti, bayram öncesi yoğunluğun en çok yaşandığı Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde (AŞTİ) esnaf ve vatandaşlarla bayramlaştı.
02.06.2019
Bakan Kurum’dan Sakarya’daki depreme ilişkin ilk açıklama
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sakarya’da meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, “İlk aldığımız bilgilerde herhangi bir can veya mal kaybı söz konusu değil. Hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ekipleri hem valimiz gerekli koordinasyonu sağlıyorlar. Tüm Sakarya’mıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.
02.06.2019
Yusufeli’nde oy verme işlemi bitti sandıklar açılmaya başladı
Yüksek Seçim Kurulu (YKS) kararıyla iptal edilerek yenilenen Artvin’in Yusufeli ilçesinde oy kullanma işlemi tamamlandı.
02.06.2019
Kartal’da pide kuyruğunda bekleyen kadını silahla vuran 2 kişi yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Kartal’da pide kuyruğunda bekleyen kadını silahla vuran 2 kişi yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan saldırganlar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
02.06.2019
Bakan Kurum: “İlk aldığımız bilgilerde herhangi bir can veya mal kaybı söz konusu değil”
Sakarya’da meydana gelen depremle ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Bugün 16.08’de Sakarya ilimizin Hendek ilçesinde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk aldığımız bilgilerde de herhangi bir can veya mal kaybı söz konusu değil” dedi.
02.06.2019
Pide kuyruğundaki kadına silahlı saldırının failleri yakalandı
Kartal’da pide kuyruğunda bekleyen 33 yaşındaki kadını silahla vurarak yaralayan 2 kişi yakalandı. Zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı.
02.06.2019
AŞI BİLİM KURULU, RUS TARAFIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI (TÜSEB) AŞI BİLİM KURULU, KOVİD-19 AŞISI GELİŞTİRME KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ İÇİN RUS BİLİM İNSANLARIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
GÜNEŞ ÇARPMASI HAYATI TEHDİT EDİCİ DURUMLARA KADAR VARABİLİR
PANDEMİ SÜRECİNDE OLUMSUZLUKTAN KAÇMANIN 6 YOLU
’’İYOT EKSİKLİĞİ 7’DEN 70’E CİDDİ BİR SORUN’’
BORÇKA KORONA VİRÜS’TE 2. DALGAYI DA ATLATTI
’’PROSTAT KANSERİNİN TEŞHİSİNDE PSA TESTİ ÖNEMLİ ROL OYNUYOR’’
SAĞLIK BAKANI KOCA, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARLA İLGİLİ YENİ BİR DÜZENLEMENİN YOLDA OLDUĞUNU DUYURDU
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "KÖK HÜCRE UYGULAMASININ BAŞARILI OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİRİZ. PLAZMA UYGULAMASINDAN İSE FAYDA GÖRÜYORUZ."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "(VİDEO KONFERANS YÖNTEMİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN KONGRELERLE İLGİLİ) 15 HAZİRAN’A KADAR VAKALARIN SEYRİNİ İZLEYECEĞİZ ONA GÖRE KARAR VERECEĞİZ. 15 HAZİRAN’DAN SONRAKİ DÖNEMDE TEKRAR GÜNDEME GELECEK."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: "FİLYASYON ÇALIŞMALARI KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR. FİLYASYONU BU DÖNEMDE İHMAL ETMEK İSTEMİYORUZ, GEVŞETMEKTEN YANA DEĞİLİZ."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA, "SINAVLARLA İLGİLİ UYULMASI GEREKEN KURALLARI BİLİM KURULU BELİRLEDİ VE İLGİLİ BİRİMLERE GÖNDERDİ. GENÇLERİMİZİN SINAVLARA MASKELİ GİTMELERİNİ, SIRASINA OTURDUĞUNDA MESAFE KURALI DA UYGUNSA MASKENİN ÇIKARILMASINI UYGUN GÖRDÜK. BU ANLAMDA UYULMASI GEREKEN KURALLARI ÖSYM VE İLGİLİ KURULUŞLARA İLETTİK."

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR