Geleneksel ve tamamlayıcı tıp son teknoloji ile buluştu
Ankara’nın geleneksel ve tamamlayıcı tıp konseptli ilk sağlıklı yaşam merkezi, son teknoloji ile dizayn edilen alt yapısı ve uzman kadrosu ile kapılarını açtı. Angora CLNC adıyla farklı alanlardan uzman hekimleri çatısı altında toplayan merkez, müşterek muayene anlayışıyla hizmet verecek.

08 Aralik 2019 - 09:15:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Ankara’nın geleneksel ve tamamlayıcı tıp konseptli ilk sağlıklı yaşam merkezi, son teknoloji ile dizayn edilen alt yapısı ve uzman kadrosu ile kapılarını açtı. Angora CLNC adıyla farklı alanlardan uzman hekimleri çatısı altında toplayan merkez, müşterek muayene anlayışıyla hizmet verecek.
Maidan İş ve Yaşam Merkezi’nde Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılışa sağlık sektörünün önde gelen temsilcileri, Ankara’nın iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.
İlgili merkez plastik cerrahi, genel cerrahi, göz, dermatoloji, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, dahiliye, kulak burun boğaz muayenehanelerinin yanı sıra tüm branşları kapsayan ağız ve diş sağlığı merkezi, güzellik uygulamalarının tamamını içeren dermokozmetoloji ve uygulamalarını uzman dahiliye doktorlarının gerçekleştirdiği GETAT birimi ile hizmet verecek.
Alışılagelmiş tedavi uygulamalarına yeni bir bakış açısı kazandıran merkez sağlıklıyken sağlığı koruma hedefiyle, hastalığın nedenini sorgulayarak önleyici tedbirler sunuyor. Ayrıca merkeze bir şikayetle gelen hastalar farklı branştaki doktorların da gözetiminde olacak. Hastalıklar tedavi edilirken hastalığa sebep olan nedenler de kapsamlı bir incelemeden geçecek.

"Tüm alanda hekimlerin müşterek olarak muayene yapabileceği bir yapı kurguladık"
Hastanede uygulanacak tedavilere ilişkin bilgiler veren Angora CLNC Genel Müdürü Levent Öztürk, "25-30 yıl sağlık emekçisi olarak çalıştım. Ankara için böyle bir hizmete ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için böyle bir konsept geliştirdik. Tüm alanda hekimlerin müşterek olarak muayene yapabileceği bir yapı kurguladık. İnsanlarda hastaneye girerken bir korku, bir tedirginlik oluşuyor. Biz bu konsept içinde korkuyu barındırmadık. İnsanların hasta olmadan önce kendi ile ilgili şifa süreçlerini hekimlerden almasını amaçladık. 30 dalda hocamızın birlikte çalıştığı bir yer. Sağlık Bakanlığımızın müşterek muayenehane konseptinde. Tamamlayıcı tıbbın modern tıbbın içinde olduğu bir konsept. Özel hastane olarak bildiğimiz yapının farklı bir formatı. Burada laboratuvar, görüntüleme yok" dedi.

"Bilimsel ve idealist bir şekilde hastalıkların oluşmaması için çalışmalar yapacağız"
Hastanede bilimsel çalışmaların yapılacağını belirten Doç. Dr. Esin Yalçınkaya, "Doktorlarımızla belli idealler çerçevesinde birleştik. Hastalığın nedeni, neden olduğu konusunda araştırmalar yapacağız. Bir bütün olarak değerlendirip akılcı çözümler üretmeye çalışacağız. Yüz estetiği ile ilgileniyorum ben mesela. Bilimsel ve idealist bir şekilde hastalıkların oluşmaması için çalışmalar yapacağız" diye konuştu.

"Tamamlayıcı tıp uygulamaları özellikle fark oluşturacak"
Dermatoloji Uzmanı Sevil Özdöl ise, "Bu proje Ankara’da bir ilk. Birçok bölümde arkadaşımın birlikte çalıştığı bir alan. Ben dermatoloji branşında hizmet vereceğim. Kendi alanımda deneyimlediğim farklı uygulamalar var. Tamamlayıcı tıp uygulamaları özellikle fark oluşturacak. Doktorların, hastalarının şikayetlerini birlikte değerlendirmesi de fark oluşturacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
S-400 hava savunma sistemleri için 3 uçak Türkiye’ye indi
Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemeleri için hareketlilik sabah saatlerinde başladı. Sevkiyatta 3 dev uçak yer aldı. Son uçak da sevkiyat görevini tamamlayıp Rusya’ya dönmek üzere havalandı.
12.07.2019
Bakan Akar’dan S-400 ve Patriot açıklaması
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Patriot konusunda da görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu kriterlere uyum sağlandığı sürece tabii ki ihtiyacımız olan uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi olarak Patriotların tedarikini de değerlendiriyoruz" dedi.
12.07.2019
Bakan Akar:
Bakan Akar: "Planlı faaliyetlerimize paralel olarak aynı zamanda personelimizin de hem kurulum hem işletim anlamında eğitimleri de Türkiye’de, Rusya’da sürmektedir."
12.07.2019
MKE Ankaragücü, Ante Kulusic ile sözleşme uzattı
Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren MKE Ankaragücü, iç transferde sözleşmesi 2020 Mayıs ayında sona erecek olan Ante Kulusic ile 2021 yılına sözleşme uzattı.
12.07.2019
Gençlerbirliği, Montpellier’den Giovanni Sio’yu transfer etti
Transfer çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği, Fransız ekibi Montpellier’den golcü oyuncusu Giovanni Sio’yu kadrosuna kattı.
12.07.2019
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 260,70 lira oldu.
12.07.2019
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR

EN ÇOK OKUNANLAR