Bakan Akar: “Türk Hava Kuvvetleri dünyanın önde gelen hava kuvvetleri arasındadır”
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “1 Haziran 1911’de kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’İstikbal göklerdedir’ sözünden ilham alan Türk Hava Kuvvetleri, bugün üstün bir hava teknolojisine kavuşmuş ve bu ileri teknolojiyi kullanma kabiliyetine sahip, yüksek eğitimli, nitelikli personeliyle dünyanın önde gelen hava kuvvetleri arasında yerini almıştır” dedi.

31 Mayis 2019 - 10:30:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “1 Haziran 1911’de kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’İstikbal göklerdedir’ sözünden ilham alan Türk Hava Kuvvetleri, bugün üstün bir hava teknolojisine kavuşmuş ve bu ileri teknolojiyi kullanma kabiliyetine sahip, yüksek eğitimli, nitelikli personeliyle dünyanın önde gelen hava kuvvetleri arasında yerini almıştır” dedi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dünyada ilk askeri hava teşkilatları arasında yer alan Türk Hava Kuvvetlerinin 108’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Bakan Akar mesajında, “Hava Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakâr mensupları değerli mesai ve silah arkadaşlarım, bir asrı aşan tarihi, nitelikli personeli, modern teknolojisi ve üstün başarılarıyla asil Türk milletinin semalardaki gururu ve çelikleşmiş ifadesi olan Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 108’inci yılını coşku ve heyecan içinde kutluyoruz. Değişim ve dönüşümün her geçen gün hızlandığı; risk, tehdit ve tehlikelerin arttığı günümüzde, özellikle yakın çevremizde yaşanan krizler; etkin, caydırıcı ve saygın bir Silahlı Kuvvetlere sahip olmayı zorunlu kılmaktadır. Bu nitelikleri haiz silahlı kuvvetler için de güçlü kara, deniz hava ve uzay gücü şarttır. 1 Haziran 1911’de kurulan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’İstikbal göklerdedir’ sözünden ilham alan Türk Hava Kuvvetleri, bugün üstün bir hava teknolojisine kavuşmuş ve bu ileri teknolojiyi kullanma kabiliyetine sahip, yüksek eğitimli, nitelikli personeliyle dünyanın önde gelen Hava Kuvvetleri arasında yerini almıştır. Sahip olduğu geniş görev yelpazesi ve hassas taarruzda sunduğu eşsiz yetenekleri ile harekât ortamının asli unsurlarından olan ve her koşulda 7 gün 24 saat görev yapabilen Hava Kuvvetlerimiz, yurt içi ve sınır ötesinde icra edilen operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer unsurları ile uyum içerisinde çalışarak büyük başarılar elde edilmesine önemli katkıda bulunmuştur, bulunmaktadır. Türk Hava Kuvvetleri terörle mücadele harekâtındaki görevlerinin yanı sıra barışa destek faaliyetleri kapsamında uluslararası alanda üstlendiği görevleri de başarıyla yerine getirmekte ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir. Türk Hava Kuvvetlerimizin kuruluşunun 108’inci yıl dönümü vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bayraklaşan vatan topraklarının bütünlüğü, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyor, acil şifalar diliyorum. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz başta olmak üzere, Hava Kuvvetlerimizin bugünkü seviyeye ulaşmasında büyük katkıları olan tüm muvazzaf ve emekli personelini ve onlara sabırla destek veren kıymetli aile fertlerini en içten duygularımla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
DHMİ kış hazırlıklarını tamamladı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), kış aylarında yolcuların mağdur olmaması için tüm önlemleri aldı. Karla mücadele faaliyetleri kapsamında 700 personel ve 304 adet özel maksatlı aracın havalimanlarında 7 gün 24 saat hazır bulunduğunu belirten DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, ”Bin 730 ton de-icing (buz önleyici/çözücü) sıvı malzeme kullanılması planlanan 2019-2020 kış sezonunda da halkımızı hava yolu ulaşımının konforuyla buluşturmak için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
12.12.2019
Aykut Kuşkaya Üsküdar’da gönülleri fethetti
Aykut Kuşkaya Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında konser verdi. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezini dolduran çok sayıda vatandaş ünlü sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti.
12.12.2019
10 binde bir görülen doğum vakası Trabzon’da yaşandı
Kalın bağırsak, ince bağırsak ve karaciğerin bir kısmı karın üzerinde kese içinde doğan bebek, yapılan ameliyatla organları karın içine yerleştirilerek taburcu edildi.
12.12.2019
KDK’dan evsel katı atık toplama ve taşıma bedeline iptal kararı
Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), bir vatandaşın abone yapılmadan alınan evsel katı atık toplama ve taşıma bedelinin iptali talebini haklı bularak, belediyeden hukuksuz işlemleri iptal etmesini istedi.
12.12.2019
(Özel haber) Türkiye’ye dönen Castrol Ford Team, yeniden şampiyon oldu
Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda mücadele ederken bu yıl tekrar Türkiye Şampiyonası’na dönen ve sezonu hem pilotlar hem de markalar klasmanında şampiyon olarak tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye ekibinin şampiyon pilotu Murat Bostancı, yaşanan zaferlerin çok önemli olduğunu söyledi. Ekip lideri Serdar Bostancı ise koydukları bütün hedeflere ulaştıklarını ifade etti.
12.12.2019
etiSEM’de Türk mutfağının lezzetleri yarıştı
Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulamalı Merkezi Kaşmir Birimi’nde Türk mutfağı uygulamalı sınavı heyecanı yaşandı.
12.12.2019
BAKANLIKTAN PİYASADA UYUZ İLACI BULUNMADIĞI İDDİALARINA YANIT
BACAK BACAK ÜSTÜNE ATMAK SİNİR SIKIŞMASI YAPIYOR
10 BİNDE BİR GÖRÜLEN DOĞUM VAKASI TRABZON’DA YAŞANDI
HIV POZİTİF KADINLAR DA ANNE OLABİLİR
TIBBİ TEDARİK KONGRESİ BAŞLADI
’’İLERİ ANNE YAŞI TÜP BEBEK YÖNTEMİ GEREKTİREBİLİR’’
İDRARA ÇOK ÇIKIYORSANIZ DİKKAT
“ÇENE EKLEMİ SORUNLARI TEDAVİ EDİLMEZSE DAHA BÜYÜK SORUNLARA YOL AÇIYOR”
GİRESUN’DA İLK KEZ ANESTEZİ ALTINDA VE ULTRASONOGRAFİ EŞLİĞİNDE SEREBRAL PALSİ AMELİYATI YAPILDI
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ PLASTİK BASKIYA DİKKAT
ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE ARI SÜTÜNÜN ETKİSİ
TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞI DİŞ ETİNE ZARAR

EN ÇOK OKUNANLAR