Sırbistan Jandarması Heyeti Türkiye'ye Geldi
Sırbistan Jandarması heyeti  Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ni ziyaret etti. Ziyarette askeri yetkililer istişarelerde bulundu.

01 Haziran 2019 - 08:26:35

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam

Sırbistan Jandarması heyeti  Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ni ziyaret etti. Ziyarette askeri yetkililer istişarelerde bulundu.Sırbistan Jandarması'nın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Jandarma Komutanı Dejan Lukoviç, özellikle terörle mücadele alanında ortak eğitim ve işbirliği yapılacağını açıkladı.Lukoviç, iş birliği yapılacak olan alanların dalış ekipleri, kamu düzeni ve barışı koruma faaliyetleri, organize suçlar ve diğer konularda olacağını belirtti.

Sırp Jandarma Heyeti, Jandarma Lojistik Komutanlığı, Jandarma Özel Birimi, Jandarma Akademisi, Jandarma Adli Merkezi ve Ankara Bölge Komutanlığı’nın çalışma ve işleyiş şekli hakkında bilgi sahibi oldu. Ayrıca Sırbistan'lı heyet Jandarma Müzesi'ni gezdi...

 

 

Sırbistan Jandarması Hakkında 

Sırbistan Jandarması 28 Haziran 2001 yılında kuruldu. 2017 yılında ortalama 2800 kişiden oluştuğu belirtilmiştir, Sırbistan Jandarması'nın en önemli görevlerinden biri Kosava ile olan sınır hattını korumaktır. Kurtarma ekiplerinin de görev aldığı hem askeri hemde sivil bir oluşumdur. 2005 yılında teknik koruma ile ilgili faaliyetlerin yanı sıra yakın koruma görevlerini yerine getirmek üzere Kişi ve Altyapı Koruma Birimi kurulmuştur. Merkezi Belgrat'tadır.

İşte Sırbistan Jandarmasın'dan bazı görüntüler...

EDİTÖR: Efe SÖKMEN

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
5 yaşındaki çocuğa cinsel istismar davasında karar
Küçükçekmece Kanarya Mahallesi’nde kapısının önünde oyun oynayan 5 yaşındaki kıs çocuğuna cinsel istismarda bulunan Mohammed Vasıf’ın yargılandığı dava ilk celsede karara bağlandı. Mahkeme, sanığın 29 yıl hapisle cezalandırılmasına hükmetti.
27.08.2019
Bağcılar’da yıkılma tehlikesi bulunan binanın akıbeti belli oldu
Bağcılar’da yıkılma tehlikesi bulunan 5 katlı binadan alınan karotların incelemesinin ardından ön rapor çıktı. Alınan beton örneklerinin mukavemet değerlerinin olması gerekenin altında olduğu ve riskli olduğu tespit edildi. Bina sakinlerinin eşyalarının aynı anda olmamak şartıyla tahliye edilmesi sağlanacak.
27.08.2019
Meral Karaaslan:
Ticaret Bakanlığı desteğiyle Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) tarafından ’Güvensiz Ürüne Karşı Sıfır Tolerans-Kırtasiyede Ürün Güvenliği Çalıştayı gerçekleşti. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Meral Karaaslan, "Hem ithalat hem de iç piyasada denetimleri arttırmış bulunuyoruz. Kırtasiye ürünlerine gümrük aşamasında denetimler uyguluyoruz. Bu ürünler eğer tehlikeli bir kimyasal madde içeriyorsa, bunların Türkiye’ye girişine izin vermiyoruz" dedi.
27.08.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Türkiye ile ilgili karanlık kehanetlerinin hiçbirisi tutmadı."
27.08.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sınırlarımızın dışında on yıllardır Türkiye’ye oyun kurmaya çalışanların tepesine iniyoruz" dedi.
27.08.2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yurt içindeki terörist sayısı 600’ün altına düştü."
27.08.2019
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR