Annelere en çok tişört, ayakkabı ve parfüm hediye edildi
Anneler Günü’nde hediye seçenekleri arasında en fazla ilgiyi tişört, ayakkabı ve parfüm gördü.

14 Mayis 2019 - 16:10:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Anneler Günü’nde hediye seçenekleri arasında en fazla ilgiyi tişört, ayakkabı ve parfüm gördü.
Anneler Günü için hediye alışverişinin yapıldığı 1-12 Mayıs tarihleri arasında 38 şehirdeki 115 Boyner mağazasında, Mayıs ayının en yüksek alışveriş trafiği yaşandı. Yapılan bilgilendirmeye göre bu sürede 1 milyona yakın ürün satılırken, satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10’un üzerinde büyüme gerçekleşti.
En çok tercih edilen hediye seçenekleri
Müşterilerin anneleri için en çok tercih ettiği hediye seçeneklerinin başında tişört geldi. Tişörtü, ayakkabı, parfüm, gömlek, jean pantolon takip etti. Öte yandan son sezonda moda olan postacı çantası satışlarında yüksek büyümelerden biri yaşandı.
Terlik satışları sıçrama yaptı
Anneler Günü döneminde kadın ayakkabı satışlarında önemli bir hareketlilik gözlenirken, yaz aylarının yaklaşmasıyla terlik satışları da sıçrama yaptı. Binlerce çift terlik için hediye paketi hazırlandı. Aksesuar kategorisinde ise hediye olarak en çok şal ve eşarp tercih edildi. Plaj sezonunun gelmesiyle birlikte bu kategorideki mayo, bikini gibi seçenekler de öne çıkan ürünler grubunda yer buldu.
Parfüm en popüler hediye olarak yerini korudu
Annelere alınan hediye seçenekleri arasında kozmetik ürünleri ayrı bir yer tuttu. Parfümün ardından nemlendirici, onarıcı krem, parfüm seti ve göz kremi kozmetik kategorisinde Anneler Günü alışveriş döneminde en çok satılan ürünler olarak öne çıktı. Bu dönemde kozmetik kategorisinde geçen seneye oranla yüzde 26’nın üzerinde büyüme gerçekleşti.
En çok satış yapılan şehir İstanbul oldu
Anneler Günü, Türkiye’nin dört bir yanında perakende sektörüne hareketlilik getirirken, en çok satış yapılan şehirler; İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Eskişehir ve Bursa oldu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Giresun Limanı hedef büyüttü
Yatırım faaliyetleri devam eden Giresun Limanı henüz tam kapasiteyle faaliyete geçmemiş olmasına rağmen 250’den fazla kişiye istihdam sağlayarak, Karadeniz bölgesindeki diğer limanlarla rekabete başladı. Karadeniz’in en büyük limanı olma yolunda çalışmalarını sürdüren Giresun Limanı’nda tahıl ürünlerinin yanı sıra Giresun’un en önemli geçim kaynağı olan fındık ihracatının da yapılması yönünde talep bekleniyor.
15.08.2019
İcradan yarı fiyatına satılık Maserati
İstanbul’da 600 bin TL değerindeki 2014 model Maserati marka otomobil, yarı fiyatı olan 300 bin TL’ye icradan satışa çıkacak.
25.06.2019
TİAD logosunda ve isminde değişikliğe gitti
Eski adıyla Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), logosunda ve isminde değişikliğe gitti. Söz konusu değişiklik ile cinsiyet eşitliğinde farkındalığı artırmayı hedefleyen dernek; ismindeki ’iş adamları’ tanımını, ’iş insanları’ olarak değiştirdi. 12 yılık logosunu da yenileyen TİAD, yeni logosunda dönüşüm, dinamizm ve birleştiriciliğe vurgu yaptı.
23.05.2019
Guidepoint Orta Doğu’da ofis açtı
Guidepoint; Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri piyasasına girerek uluslararası faaliyet alanını Orta Doğu’da genişlettiğini açıkladı
28.05.2019
Gümrük Muhafaza “Zigana” dedi
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü personelinin kullanımına yönelik alımı planlanan tabanca ihalesi sonuçlandı. Sözleşme kapsamında üretilen Zigana PX-9 model tabancaların muayene kabul işlemleri tamamlanarak personelin kullanıma sunuldu.
29.07.2019
Körfez’de Expo ve Dünya Kupası bereketi Türk inşaatçıları bekliyor
İnşaat ve yapı sektöründe bütün dünyanın gözünü diktiği üç fuar, Türk inşaatçıları bekliyor. 42,5 milyar dolarlık projelerin hayata geçirilmesi planlanan Dubai’de düzenlenecek BIG 5 Dubai, 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Katar’da düzenlenen BIG 5 Qatar ve Rusya’nın ve bölgenin en büyük yapı fuarı olan Mosbuild Fuarları, pastadan pay almak şirketler için önemli bir fırsat olarak görülüyor.
18.07.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR